Ketvirtadienis, 21 lapkričio, 2024
Daugiau
    PagrindinisDėmesio!Žurnalas BALTAS KAMBARYS pristato unikalią knygą - LILIMŲ KNYGĄ

    Žurnalas BALTAS KAMBARYS pristato unikalią knygą – LILIMŲ KNYGĄ

    Lapkričio 21 d. (ketvirtadienį) 17 val. Bulotų namų palėpėje (Vaičaičio g. 16, Marijampolė) įvyks susitikimas su knygos autoriumi, filosofu Gintautu Mažeikiu ir knygriše, menininke Leonora Kuisiene.

    Paskutiniuose trijuose žurnalo BALTAS KAMBARYS numeriuose buvo spausdinamos ištraukos iš Gintauto Mažeikio mitinių mąstymų romano LILIMŲ KNYGA. 2024 m. spalio mėnesį šis kūrinys įgavo meno kūrinio formą dėka knygrišės Leonoros Kuisienės. Buvo sukurtas 21 egzempliorius unikalių, rankų darbo knygų.

    Pati Leonora sako: ,,Vieno egzemplioriaus įrišimui prireikė apie 24 darbo valandų, iš viso 504 valandų, kas sudaro apie 3 darbo mėnesius su viršvalandžiais. Knygoms įrišti reikėjo 2 jaučio odų ir 235,2 m medvilnės virvių (vienai knygai 11,2 m) ir 21 metros odinių virvelių. Kadangi bus dar trys LILIMŲ KNYGŲ dalys, tai visoms keturioms knygos dalims vien įrišimui prireiks vienerių gyvenimo metų… Gintauto pirmas LILIMŲ KNYGOS viešas pristatymas įvyko 2023 metų spalio mėnesį Velnių muziejuje Kaune ir renginio metu, beklausydama skaitomų ištraukų, jau galvojau apie būsimą kūrybinį bendradarbiavimą su autoriumi.  Muziejaus grindinio dėmių jungtys piešė nerišlius vaizdinius būtybių apie kurias buvo kalbama. Viena iš dėmių taip smarkiai sufokusavo vaizdinį, kad tapo darbine medžiaga kuriant knygos priešlapius.“

    Ir kelios ištraukos iš LILIMŲ KNYGOS: „Pasak Lilimų knygos, nors Evestroje viskas gimsta iš Vajaus, lilimai negali to padaryti be žmonių sėklos, todėl neša ją į Didžiąją alsą (kitas Vajaus vardas), kur sėklos pasikeičia, atgyja ir bando prisikelti iš pradžių neaiškių pelkinių pliurzų, primenančių lervas, vėliau – įvairių augalų ar gyvūnų formomis, kol pagaliau pasirodo labiau antropomorfiniais pavidalais. Tačiau lilimai priversti apsėsti žmones, nes be aistros sėklos – nesidaugina. O tai padaryti nėra paprasta, nes, pasak legendos, jie – astralinės, tai yra šešėlio, būtybės ir gali apsėsti tik sau artimas arba kaip nors emociškai susijusias būtybes. O tie iš pranašų, magų, kurie nuolatos kreipiasi į Evestrą, gali būti ir patys įtraukti į ją, ypač tie, kurie save susieja su apeigomis, kurių metu praktikuojama simpatinė magija, nukreipta į lilimus (arba sukubus ir inkubus).“
    „Ateis laikas ir Lilimų knygos puslapiai pasieks Žemės skaitytojus, o jau iš ten su vėjais ir gandais grįš į Evestrą. Tokia yra mūsų – Babilono žynių – misija: leisti tekstams suktis Pasaulio Ratuose. Juose juda niekieno nepradėtos ir niekieno neužbaigtos išminties ciklai. Jie juda savaime, o mes užtikriname jų išlikimą, kaip lilimai seka ir užtikrina Vajaus šėlą, o žmonės Žemės vaisingumą. Kai tik kurie nors nustosime dirbti savo darbą – ateis Chaoso laikmetis. Tačiau mes nesame tikros, ar žmonės ir lilimai ištikimai vykdo savo paskirtį. Taip pat nėra suvokiama, ką veikia Traramės grautai, kurie gráuja ir taip saugo visatos garsus, krankimus, kaukimus ir galiausi visą muziką. Nežinau, kaip jie gyvena, nes Babilonas yra tylos gaivalas.“

    PARAŠYKITE KOMENTARĄ

    Prašome parašykite savo komentarą
    Prašome parašykite savo vardą

    SAVAITĖS SKAITOMIAUSI

    spot_img

    SAVAITĖS CITATA

    Frydrichas Nyčė

     „Kuo aukščiau skrendame, tuo mažesni atrodome tiems, kurie nemoka skristi." Laimos Grigaitytės nuotrauka.

    RENGINIAI

    spot_img
    spot_img
    spot_img