Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinėje mokykloje vėl mažųjų skaitymas – iššūkis XXI a. Pirmokams pasimokius šimtą dienų mokykloje, antrokai surengė originalią ir žaismingą šventę „Už 100 dienų mokykloje – 100 pasakų“. Vienu metu buvo skaitomos šimtas pasakų. Antrokai dovanojo 99 pasakas. Pusę iš jų sukūrė jie patys, o padėjo mokytos Aurelija Kovzonienė ir Gražina Vencienė. Šimtąją pasaką pasekė pirmokėlio Ąžuolo mama Renata Venslovienė.
Šis susibūrimas pateisino teiginį, jog knyga mūsų mokykloje yra mylima, skaitoma ir eina lygia greta su kitomis šio laikmečio technologijomis. Pirmokų mokytojos Gitana Kalinauskienė ir Erika Venckevičienė pasakojo vaikams apie pasakų skaitymo svarbą, jos padeda žmogui tobulėti, keistis. Mokytojos akcentavo, kad pasakų reikšmė yra neįkainuojama, nes skaitymas lavina vaizduotę, kūrybiškumą, sugebėjimą įsijausti į kito asmens emocijas, padeda suprasti jo pasaulėjautą. Mokytojos sakė, kad vaikas, skaitydamas pasakas, niekada nebus vienišas. Su juo visada bus jo mylimi pasakų herojai. Pasakos praturtina dvasinį pasaulį, nes kiekvieno žmogaus gyvenime jos užima tam tikrą vietą – vieniems atsako į vaikystėje kylančius klausimus, kitiems pateikia patarimų ir nurodymų, kaip spręsti pačias sudėtingiausias gyvenimo problemas. Pasakos įvairiomis formomis parodo, kad kova su gyvenimo negandomis yra neišvengiama, tai natūrali kasdienybės dalis. Stebuklingi dalykai, nutinkantys pasakose, suteikia viltį, tikėjimą geresne ateitimi, saugumo jausmą.
„Ateities knygos turinys ir rašytojo vaizduotės lakumas priklauso nuo to, ką skaitys mūsų vaikai“, – tai taikli Švedijos karalienės Silvijos išmintis, raginanti toliau ieškoti pokyčių ir naujų skaitymo skatinimo formų.
Laima VAIČIŪNIENĖ
Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos bibliotekos vedėja