Šeštadienis, 21 gruodžio, 2024
Daugiau
    PagrindinisNaujienosTeisė į saugumą ir laimę – prigimtinė

    Teisė į saugumą ir laimę – prigimtinė

     

    Į praktinį seminarą „Savigynos ABC“, kurį organizavo Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – apskr. VPK) Vilkaviškio rajono policijos komisariatas kartu su Vilkaviškio r. sav. Visuomenės sveikatos biuru, lapkričio 29-ąją atvyko nemažai klausytojų. Susitikime analizavome priežastis, kurios skatina moteris užsisklęsti, kalbėjomės apie jausmus ir baimes, besislepiančias po tokiu elgesiu.

    Moterys buvo raginamos netylėti, kalbėti apie patiriamą smurtą, buvo pateikiamos naudingos nuorodos, kur gali kreiptis smurtą patyrusios moterys. Reikia matyti ne tik tai, kas vyksta mūsų namuose, bet nebūti abejingiems, žinant, kad mūsų sesuo, mama, kaimynė ar kolegė patiria smurtą.

    Smurtas gali sukelti sunkius padarinius sveikatai, saugumui, gerovei. Lietuvoje smurtą artimoje aplinkoje daugiausia patiria moterys. Šeiminis smurtas turi neigiamos įtakos vaikams, matantiems jo proveržius ir priverstiems augti tokioje aplinkoje. Dažnai vaikai patys pradeda agresyviai elgtis ir suaugę linkę smurtauti savo šeimoje. „Sumažinus smurtą šeimose, tikėtina, kad sumažėtų smurto ir kitoje mus supančioje erdvėje“,– kalbėjo Vilkaviškio r. PK bendruomenės pareigūnė Vilija Grybauskienė.

    Seminare moterys išgirdo nemažai praktinių rekomendacijų – kaip išvengti nelaimės, apsiginti ir kokių veiksmų imtis užpuolimo metu. Patarimų negailėjo ir kaip elgtis praktiškai demonstravo Marijampolės apskr. VPK Operatyvaus valdymo skyriaus viršininkas Aušrys Kvederevičius.

    Marijampolės apskr. VPK psichologė Laura Krupavičiūtė: „Mielos moterys, niekas negali pasiūlyti Jums sprendimo – kaip pasielgti, Jūs pačios geriausiai žinote, kaip. Tačiau negalime tylėti, mes nusipelnėme būti laimingos, juk norime būti laimingos taip? Tai kodėl kenčiame? Kodėl tylime? Kodėl toleruojame nederamą elgesį su mumis? Dažnas atsakymas – kaltės jausmas, gėdos, bejėgiškumo jausmas.

    Paradoksas: aš jaučiuosi kalta, kad tas „geras žmogelis“ prieš mane smurtauja, mane žemina? Ne, mielos moterys, Jūs nesate kaltos, kad neišlyginot jam marškinių ar nepašildėt vakarienės, kad paprašėt pinigų, kai jis buvo blogos nuotaikos,- nesvarbu, kaip teisinasi vyras ar kaip teisinate jį jūs pačios. Jūs nesate kaltos ir nėra gėda apie tai kalbėti. Kai tylime, leidžiame vyrui elgtis taip, kaip jam paranku. Mielos moterys, prie smurto prisitaikyti neįmanoma, psichologiškai jam pasiruošti irgi. Yra pagalbos linijos moterims, policija ir jeigu prieš Jus smurtaujama – netylėkite. Pasipasakokite artimiems žmonėms, kurie nėra įtraukti į konfliktą, tėvams, seserims, broliams, draugams, kolegoms, tai nėra gėda, tai yra drąsu. Moteris netyli, moteris kovoja už savo teises, nes ji turi teisę būti mylima ir gerbiama, ne tik teisę, bet ir privilegiją, mes norime būti laimingos. Jeigu neturite artimųjų žmonių, į ką kreiptis – veikia moterų krizių centrai, pagalbos linijos, galų gale kreipkitės į policiją. Jūs nesate vienos“.

    Smurtas artimoje aplinkoje yra opi visuomenės problema. Nepaisant to, kad besikreipiančių moterų daugėja, vis dar išlieka nemažai moterų, kurios savo asmeninę dramą slepia po devyniais užraktais. Tad raginame smurtą patiriančias moteris kreiptis pagalbos į artimuosius, policijos pareigūnus ar specializuotus pagalbos centrus.

    Marijampolės apskr. VPK Vilkaviškio r. PK informacija

    PARAŠYKITE KOMENTARĄ

    Prašome parašykite savo komentarą
    Prašome parašykite savo vardą

    SAVAITĖS SKAITOMIAUSI

    spot_img

    SAVAITĖS CITATA

    Šventasis Raštas, Naujasis Testamentas, Jn 8, 1–11

    „Kas iš jūsų be nuodėmės, tegu pirmas sviedžia į ją akmenį“. Laimos Grigaitytės nuotrauka.

    RENGINIAI

    spot_img
    spot_img
    spot_img