Jau antrus metus iš eilės birželis muzikos gurmanams – ypatingas mėnuo. Marijampolėje tuo metu vyksta unikalus kultūrinis reiškinys „Šv. Jurgio meno sezonas“. Jo iniciatorius Lietuvos operos dainininkas Edmundas Seilius šiais metais parengė dar įspūdingesnę dešimties koncertų programą.
Meno sezone jau nuskambėjo devyni koncertai, kurie sutraukė tūkstančius žiūrovų iš visos Lietuvos. Jų klausytojai galėjo pažinti ne tik muziką, bet ir miestą – renginiai vyko skirtingose erdvėse: Beatričės Kleizaitės-Vasaris galerijoje, senamiesčio kiemelyje, „Poezijos“ parke, senajame cukraus fabriko sandėlyje, Marijampolės Liuteronų bažnyčioje, Basanavičiaus aikštėje ir šv. Mykolo arkangelo bazilikoje.
Programoje pristatomi ir pasaulinio garso kūriniai, ir lietuvių autorių darbai. Meno sezonas visada prasideda didžiuoju Gala koncertu, po kurio vyksta kiti, įvairių žanrų koncertai. Ypatinga klausytojų gausa pasižymėjo audiovizualinio projekto, diriguojamo Ričardo Šumilos „Muzika kaip kinas“ koncertas. Žiūrovus pakerėjo unikali šio koncerto erdvė – istorinis Marijampolės cukraus fabriko angaras.
„Šv. Jurgio meno sezono“ pabaigą vainikuos ilgai ieškotas sprendimas, juo pasirinktas ryškiausias bei skambiausias koncertas – premjera Lietuvoje, Arthur‘o Honegger‘io oratorija „Karalius Dovydas“. Jis įvyks birželio 30 d. 19.30 val. Marijampolės Šv. Mykolo arkangelo bazilikoje. Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras su maestro Juozu Domarku, dviem chorais: valstybiniu „Vilniaus“ choru ir Česlovo Sasnausko kameriniu choru bei solistais: Kristina Zmailaite (sopranas), Rita Navikaite (mecosopranas), Edmundu Seiliumi (tenoras) atliks visą kūrinį originalo kalba. O aktorius Rimantas Bagdzevičius pasakojimu lietuvių kalba sujungs kūrinius į vieną visumą, taip priartindamas juos prie klausytojų.
Iki šiol Lietuvoje buvo galima išgirsti tik trumpus šio kūrinio fragmentus ir ne originalo kalba. Edmundas Seilius pats ryžosi išversti šį kūrinį. Vertimui prireikė net Šventojo rašto analizės ir ilgų bemiegių naktų, tačiau meno sezono organizatorius sako nekantraujantis kūrinį pristatyti Lietuvai. „Tai netradicinis, labai spalvingas, 27 numerių ir vaizdinių kūrinys simfoniniam orkestrui. Kūrinys su istorija: užgimęs dramos spektakliui ir sulaukęs didelės sėkmės, vėliau paties kompozitoriaus išplėtotas. Tai didelis iššūkis visai mūsų komandai, tačiau tikiu, kad jis negali palikti abejingų, todėl su laiku tik plėtosis“, – sako E. Seilius.
Šiais metais koncertavo apie 300 profesionalių atlikėjų iš Lietuvos bei svečių iš užsienio: Irena Milkevičiūtė, Kristina Zmailaitė, Rita Novikaitė, Rimantas Bagdzevičius, Edmundas Seilius, Jonas Sakalauskas, Rosita Čivilytė, Karolina Rastenytė, Neda Malunevičiūtė, Egidijus Dauskurdis, Ieva Daugirdaitė, Robertas Beinaris, Vytis Nivinskas, Saulius Petreikis, smuikininkas iš JAV Aleksandras Snykinas, Petras Vyšniauskas, Nora Petročenko, Šarūnas Šapalas, Darius Mažintas, Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras ir maestro Juozas Domarkas, Česlovo Sasnausko kamerinis choras (vadovas Mindaugas Radzevičius), Jaunimo simfoninis orkestras ir Ričardas Šumila,VRM reprezentacinis pučiamųjų orkestras su maestro Ugnium Vaiginiu, „Musica Humana“ (vadovas ir solistas Algirdas Vizgirda), styginių kvartetas „ArtVio“, fortepijoninis trio „Fort Vio“, instrumentinis ansamblis „4Тango“, Lietuvos kamerinis orkestras, valstybinis choras „Vilnius“ (vadovas Artūras Dambrauskas). Visi renginiai – dovana muzikos mylėtojams, mat juos galima lankyti nemokamai.