Kamparo aliejus žinomas kaip veiksminga skausmą malšinanti priemonė, kurią visada galima rasti močiutės vaistinėlėje. Tačiau šis natūralus augalinis preparatas nuo neatmenamų laikų buvo naudojamas kaip stebuklus darantis grožio eliksyras. Savo odą ir plaukus moterys dar senovės Egipte puoselėdavo su neįtikėtinai galingu gamtos produktu – kamparu. Šis augalinis tirpalas dėl unikalių savo savybių naikina aknę, spuogų paliktus randus, padeda kovoti su odos senėjimu, plaukų slinkimu.
Odos priežiūrai naudojo dar senovės Egipte
Vaistinėje įsigytas kamparo aliejus pasižymi ne tik baktericidinėmis, dezinfekuojamosiomis ar nervų spazmus malšinančiomis savybėmis. Šis natūralus tirpalas, turintis kraujo apytaką gerinančių savybių, puikiai gaivina odą, todėl kamparas nuo neatmenamų laikų buvo naudojamas odos priežiūrai. Iš kamparmedžio gaminamą augalinį ekstraktą savo grožio procedūroms naudojo dar senovės Egipte, o dabartinėje grožio pramonėje kamparas yra populiarių odos kosmetikos priemonių sudedamoji dalis.
Egiptietės prabangių kremų neturėjo, tačiau kamparmedžio naudą žinojo – gražiai ir skaisčiai odai palaikyti pakanka vien šio natūralaus gamtos preparato. Dėl savo cheminės sudėties kamparas laikomas grožio eliksyru, kuris skatina ląstelių atsinaujinimą, ramina sudirgusią, aknės kamuojamą ar paraudusią odą, stabdo uždegiminius procesus. Kamparo aliejus mažina odos riebalavimąsi, naikina spuogelių paliktus randus. Kelis kamparo lašelius tereikia įlašinti į savo veido ar kūno kremus, kaukes. Reguliariai naudojant kamparo aliejų oda tampa pastebimai jaunesnė, švelnesnė, lygesnė.
Padeda stabdyti plaukų slinkimą
Kamparo aliejaus grožio paslaptys buvo žinomos ir karalienės Viktorijos laikais. Tačiau moterys šį natūralų preparatą naudojo ne tik veido odai skaistinti bei jauninti, bet ir garbanoms puoselėti. Istorikai mini, kaip damos kamparo aliejumi galvos odą tepdavo tam, kad sustiprintų pažeistus plaukus ir sustabdytų jų slinkimą.
Odos kraujotaką stimuliuojantis kamparas stiprina plauką, jo šaknis. Įvairiomis medžiagomis aprūpinamas plaukas tampa stipresnis, lankstesnis, greičiau auga ir natūraliai blizga. Kamparo aliejų grožio specialistai rekomenduoja naudoti ir kaip nepakeičiamą grožio ingredientą – įlašinant kelis lašelius į plaukų kaukes ar šaknų losjonus. Akivaizdūs skirtumai ant galvos ir veido pastebimi jau po pirmosios procedūros.
Tiesa, reikia nepamiršti, kad kamparą reikia naudoti protingai ir atsakingai. Norint išvengti kontraindikacijų, prieš pradedant naudoti kamparo aliejų rekomenduojama atlikti jautrumo testą ir ant vidinės riešo pusės užlašinti šiek tiek aliejaus bei stebėti, ar neatsirado alerginė reakcija. Kamparo nevartoti ant atvirų žaizdų, egzemos, šlapiuojančios, suskeldėjusios odos, šalia akių.
Saugo nuo ligų, grybelių, peršalimo
Be to, su kamparu prieš naktį atliekamos grožio procedūros teikia ir kitą naudą – jis veikia raminamai, atpalaiduoja nervų sistemą, gerina miego būklę. O gera miego kokybė taip pat labai svarbi gerai emocinei ir fizinei žmogaus savijautai. Maloniai kvepiantis augalinis preparatas dažnai naudojamas ir kaip kvepalų, eterinių aliejų sudedamoji dalis ar veiksminga priemonė nuo plintančių ligų.
Vertėtų nepamiršti naudingų medicininių kamparo savybių – dezinfekcinėmis savybėmis pasižymintis kamparas ir dabar naudojamas gydymo tikslais: mažina gleivinės paburkimą, lengvina kvėpavimą, todėl rekomenduojamas garinti aromaterapijos būdu ar naudoti inhaliacijoms nuo peršalimo. Kamparas kaip vaistas vartojamas skausmui malšinti esant raumenų, sausgyslių ir sąnarių uždegimui, kovoja su įvairiomis bakterijomis, grybeliais.
Todėl tokia universali priemonė, jau nuo neatmenamų laikų naudojama tiek kaip vaistas, tiek kaip grožio produktas, turėtų būti kiekvienos savo išvaizda ir gera savijauta besirūpinančios moters vaistinėlėje ar kosmetikos krepšelyje (ją naudojant nei plaukų tiesintuvai, nei džiovintuvai tampa nebereikalingi).