Sekmadienis, 22 gruodžio, 2024
Daugiau

    Rizotas

    Lietuviai žino įvairių ryžių gaminimo receptų, perimtų ir išmoktų iš kitų pasaulio tautų. Vien sovietiniais laikais buvo žinoma per 10 plovų receptų, vėliau buvo išmokta gamintis ryžius indiškai, indoneziškai, japoniškai, kiniškai, tailandiškai ir pan. Laikas būtų pamėginti pasigaminti ryžius ir europietiškai, t.y. itališkai, nes jei kas jau lankėsi Italijoje ir ragavo tikrąjį rizotą (risotto), tas patyrė neįtikėtiną skonio ir aromato pojūtį.

    Norėdami gerai pasigaminti rizotą, pirmiausiai  nusipirkite rizoto rūšies ryžių: jie greičiau išverda ir tampa kreminės konsistencijos.

    Iš anksto pasiruoškite vištienos sultinį: jei neturite tikro vištienos sultinio tai tada du vištienos sultinio kubelius sutrinkite pirštais, užpilkite 700 ml verdančiu vandeniu ir gerai išmaišykite.

    Pirmiausia į puodą įdėkite 30 g sviesto arba alyvų aliejaus, arba abiejų per pusę, įkaitintuose riebaluose apkepinkite 100 g smulkiais kubeliais supjaustyto svogūno ir smulkiai sukapotą česnako skiltelę, tada suberkite 300 g rizoto ryžių, ir porą minučių, maišant pakepinkite. Įpilkite 100-150 g balto sauso vyno ir visą laiką maišykite, kol išgaruos vynas. Po to visą laiką maišydami įpilkite po samtį vištienos sultinio ir taip 20 minučių, visą laiką maišant ir papildant sultiniu, virkite, kol rizoto ryžiai įgaus tirštos grietinės konsistenciją. Tikrasis rizoto gaminimo menas yra tame, kad jis būtų kremo konsistencijos, ryžiai neišižtų ir kramtant jaustųsi atskiri minkšti ryžiai. Pabaigoje į rizotą įmaišykite 60 g smulkiai sutarkuoto Parmezano sūrio.

    Patiekdami ryžių porciją sukraukite į gilesnę lėkštę,  į vidurį dėkite 10-15 g sviesto, apibarstykite 10g smulkiai tarkuoto Parmezano sūrio, galima apibarstyti šviežių raudonėlių arba rozmarinų lapeliais.

    Rizotas yra universalus patiekalas: įdėjus vienokų ar kitokių prieskonių, gausite skirtingų skonių ir aromatų valgius. Į rizotą galite įmaišyti įvairių keptų ar garintų daržovių, vyne virtų arba alyvų aliejuje pakepintų jūrų gėrybių, žuvų, troškintų ar keptų paukštienos, mėsos gabaliukų, uždėjus vaisių ar uogų, – gardžiuositės saldžiaisiais rizotais. Taip pat juos galite patiekti ir kaip garnyrą prie karštųjų mėsos, paukštienos, žuvienos ir daržovių patiekalų.

    Nepriklausomas mitybos ir kulinarijos ekspertas

    Vincentas Sakas

     

    PARAŠYKITE KOMENTARĄ

    Prašome parašykite savo komentarą
    Prašome parašykite savo vardą

    SAVAITĖS SKAITOMIAUSI

    spot_img

    SAVAITĖS CITATA

    Šventasis Raštas, Naujasis Testamentas, Jn 8, 1–11

    „Kas iš jūsų be nuodėmės, tegu pirmas sviedžia į ją akmenį“. Laimos Grigaitytės nuotrauka.

    RENGINIAI

    spot_img
    spot_img
    spot_img