Pagrindinis > Kitos temos > Rekuperatorių filtrai ir jų keitimas: kiek tai kainuoja?

Rekuperatorių filtrai ir jų keitimas: kiek tai kainuoja?

Priėmus sprendimą savo namuose, biure ar kitos paskirties patalpose įrengti rekuperatorių, Jūs investuojate į aukštesnę gyvenimo kokybę. Juk, sutikite, pastaroji didžiąja dalimi lemia tai, kaip jaučiamės dabar ir, žinoma, turi įtakos bendrai mūsų savijautai ir sveikatai. Svarbu pabrėžti, jog rekuperatorius – įrenginys, kurį sumontavus, nėra išskirtinės priežiūros būtinybės.

Bene vienintelis darbas, kurį, siekiant sklandaus ir efektyvaus rekuperatoriaus veikimo, reikia atlikti, tai – reguliarus, įprastai maždaug kartą per 3 mėnesius (žinoma, svarbu stebėti realią filtrų būklę) atliekamas filtrų keitimas. Šiame straipsnyje trumpai apžvelgsime, nuo ko priklauso rekuperatorių filtrų kaina ir kiek gali kainuoti jų keitimas.

Nuo ko priklauso rekuperatoriaus filtrų kaina?

Kaip ir kalbant apie daugelį prekių, iš pažiūros analogišką funkciją atliekantį daiktą galime nusipirkti gana skirtinga kaina. Ne išimtis – ir rekuperatoriaus filtrai. Pavyzdžiui, identiškas analoginis rekuperatoriaus filtras Komfovent gali kainuoti 20-40 eurų, o originalus – 40-70 eurų. Žinoma, yra ir brangesnių variantų, tačiau tai įprastai labiau specifiniai variantai. Svarbu pabrėžti, jog visi konkretaus gamintojo rekuperatorių testavimai yra atliekami su originaliais filtrais, garantuojančiais maksimalų įrenginio veikimo kokybę ir efektyvumą.

Be plačiau aptarto niuanso, rekuperatorių kainą lemia ir daugiau įvairių veiksnių.

Filtrų tipas

Įprastai filtrai, sulaikantys stambesnes daleles (dulkės, žiedadulkės ir kita), kainuoja pigiau nei filtrai rekuperatoriams, kurie, sulaikydami tokias smulkias daleles, kaip, pavyzdžiui, dūmai, mikrobai ir kita, užtikrina efektyvesnį oro valymą.

Rekuperatorių tipas

Didesni filtrai, skirti didesniems rekuperatoriams, logiška, yra brangesni.

Filtrų konstrukcijos ypatybės

Sudėtingesnės konstrukcijos filtrai, turintys daugiau sluoksnių ar pasižymintys specialiomis savybėmis, pavyzdžiui, neutralizuojantys kvapus, kainuoja daugiau.

Filtrų medžiaga

Kuo aukštesnės kokybės medžiaga, iš kurios yra pagamintas filtras (pavyzdžiui, aktyvuota anglis) bei didesnės filtravimo galimybės, tuo prekės kaina yra didesnė.

Efektyvumo klasė

Filtrai, pagal savo efektyvumą sulaikant įvairias daleles, yra klasifikuojami į atskiras efektyvumo klases (pavyzdžiui, F7, M5 ir kita). Kuo aukštesnė klasė, tuo geresnį oro valymas gali būti užtikrinamas, vadinasi, filtrai kainuoja daugiau.

Ar norint pasikeisti rekuperatoriaus filtrus, reikalinga specialistų pagalba?

Norint pakeisti rekuperatoriaus filtrą, specialistų pagalba, turint bent šiokių tokių įgūdžių, nėra reikalinga. Vadinasi, tai papildomai nieko ir nekainuoja. Įprastai ant daugumos filtrų yra pateikta ir jų keitimo instrukcija. Be to, kvalifikuotą pagalbą, susidūrus su problemomis atliekant šį darbą savarankiškai, visada suteikti pasiruošusi ir „Filtrų pasaulis“ komanda.

Norėdami parodyti, jog rekuperatoriaus filtrų keitimas yra iš tiesų labai paprastas, pateikiame įprastą šio proceso eigą.

1.Rekuperatoriaus išjungimas.

2.Rekuperatoriaus dangčio atidarymas.

3.Senų filtrų išėmimas.

4.Teisingas naujų filtrų įdėjimas.

5.Rekuperatoriaus dangčio uždarymas ir prietaiso įjungimas.

Žinoma, galutinį sprendimą, ar rekuperatoriaus filtrą keisite savarankiškai (reikia nepamiršti, jog tai yra susiję ir su konkretaus įrenginio tipu), ar ieškosite specialisto pagalbos, priklauso nuo Jūsų pačių. Kai kurie žmonės, siekdami darbų atlikimo kokybės, o taip pat – asmeninio komforto, linkę visas užduotis patikėti savo srities specialistams. Nesvarbu, kokia Jūsų pozicija minėtu klausimu, faktas, jog rekuperatoriaus filtras, siekiant įrenginio veikimo kokybės, efektyvumo ir ilgaamžiškumo, turi būti keičiamas, vadovaujantis gamintojo rekomendacijomis, kaip dažnai tai reikėtų atlikti.

Asociatyvi nuotrauka – iš filtrupasaulis.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE