Šypseną keliantį pavadinimą turintis Puskelnių kaimas (Marijampolės sav. Sasnavos sen.) liepos viduryje išradingai šventė 330 metų jubiliejų. Be paminklinio akmens kaimui ir jo gyventojams atminti, kurį dovanojo iš čia kilęs profesorius Vytautas Lelešius, šį ypatingą šeštadienį puskelniškiai pasišovė pagerinti prieš penkerius metus pasiektą rekordą. 2012-aisiais bendruomenė ėmėsi vietos gyventojos Aušros Kurmilevičienės idėjos į vieną eilę suburti kuo daugiau trumpomis kelnėmis mūvinčių žmonių ir taip paminėti kaimo gimtadienį. Tuomet į „gyvą grandinę“ išsirikiavo 359 žmonės, mūvintys puskelnes – šortus, bridžus, trumpes. Rekordą užfiksavo agentūra „Factum“. Liepos 15 d. vienoje ilgiausių gyvenvietėje Draugystės gatvių sustojo 453 puskelnėmis mūvinčių jubiliejaus svečių ir dalyvių. Organizatoriai nufilmavo rekordo siekėjų eilę ir filmuotą medžiagą perdavo agentūrai „Factum“, kuri išstudijuos kiekvieno dalyvio kelnių tinkamumą rekordui. Šiemet 453 žmonių eilę papildė ir trumpikėmis mūvėjęs šuo Kuba, sulaukęs ypatingo svečių dėmesio.
Šventės organizatoriai apdovanojo originaliausius trumpakelnius. Muzikaliausiomis trumpėmis išdrįso apsimauti Marijampolės vyrų vokalinio ansamblio „Sūduvietis“ dainininkas Sigutis Jundulas. Moteriškiausių trumpių prizą pelnė skrybėle pasipuošusi garbaus amžiaus dalyvė, ūkiškiausių – traktoriukais išmargintų šortų savininkas.
„Protokolinį“ sijoną trumpam į gėlėtus šortais iškeitė ir laikinoji Marijampolės savivaldybės merė Irena Lunskienė, kad galėtų prisidėti prie rekordo siekiančių puskelniškių. Iškilmingame minėjime ji savo padėkomis apdovanojo paminklinį akmenį kaimo istorijai įprasminti dovanojusį prof. V. Lelešių, vieną iniciatyviausių visoje savivaldybėje Puskelnių seniūnaitį Virginijų Jonavičių, rekordo idėjos sumanytoją A. Kurmilevičienę ir aktyvią bendruomenės šeimą – Laimutę ir Juozą Puidokus. Šventei įsisiūbavus, laikinoji merė laimėjo paskelbtame aukcione ir firminius marškinėlius su užrašu „Puskelniai yra Puskelniai“.
Šventėje skambėjo ansamblių „Sasnava”, „Sūduvietis”, Marijampolės rusakalbių klubo „Mozaika” ir popatlikėjos Giulijos dainos.
Viešųjų ryšių tarnyba
Aurelijos Baniulaitienės nuotraukos.