Leidykla „Mūsų savaitė“ neseniai 500 egzempliorių tiražu išleido Antano Žilinsko knygą „Rūdos kaimo takais. XX a. Rūdos kaimo atsiminimų mozaika“.
„Rūdos kaimo takais“ – tai knyga, skaitytoją nukelianti į XX amžiaus Rūdos kaimą (Vilkaviškio r.). Didžiulis Rūdos kaimas prie Gižų, perjuostas Rausvės upelio, istorijoje pirmą kartą paminėtas 1744 metais, turėjęs net dvi pravardes: Šilkanis ir Šlėgašilis. Šiaurinė smėlėtame kalnelyje įsikūrusi kaimo dalis vietinių gyventojų vadinta Šilkalniu (būtent su šiuo pavadinimu siejama daugiausia knygoje pateikiamų pasakojimų). Mažose grytelėse čia gyveno neturtingi, skurstantys varguoliai. Pasak Paežerių krašto šviesuolio Jono Valaičio (1900–1950 m.), Šilkalnis yra ledų gadynės pilkalnis, sudarąs vidurinę dalį smėlio ruožo, besitęsiančio nuo Vilkaviškio iki Šešupės.
Amžininkų prisiminimai, jų patirtys kaip mozaikos gabalėliai sugula į ryškų paveikslą, kuriame matosi pasaulio istorijos šuoliai po Antrojo pasaulio karo, skaudžiais botagais nukritę ant paprastų žmonių pečių, supainiodami, netgi suluošindami jų likimus, taip pat ir eilinio žmogaus kova dėl veržimosi į šviesą, geresnės ateities, ir net dėl elementaraus išgyvenimo. Knygoje, be prisiminimų, pateikiamos ir asmenine patirtimi grįstos autoriaus, žinomo istoriko Antano Žilinsko novelės, perteikiančios pokario bei sovietinio kaimo gyvenimo realijas, supažindinama su iškiliomis asmenybėmis, kilusiomis iš Rūdos kaimo, nušviečiami jų pėdsakai šalies visuomeniniame gyvenime.
Knygos redaktorė Laima Grigaitytė, dizaineris – Saulius Svilius.