Marijampolės socialinės pagalbos centre lapkričio 16 d. buvo džiugi diena – nuotaiką skaidrino net tik pasirodžiusi saulė, bet ir būrelis būsimųjų globėjų ir įtėvių, kurie tą dieną atvyko į paskutinį, dešimtąjį, GIMK (Globėjų ir įtėvių mokymas ir konsultavimas) programos užsiėmimą. Šįkart Socialinės pagalbos centre specialius mokymus baigė septyni atskiri asmenys ar šeimos, iš kurių vienas pasirengęs tapti įtėviu, kiti – globėjais. Viena šeima iš jų apsisprendusi turėti budinčių globėjų statusą. „Įsivaikinimo, globos procesas kiekvienai šeimai būna skirtingas, su begale neaiškumų, ir tai nėra lengvas laikotarpis. Dėl to skubame į pagalbą – besirengiančios šeimos daug visko nuveikė, mokėsi iš filmų, pratybų, vykdė namų užduotis”, – sako GIMK programos atestuota socialinė darbuotoja Inesa Skvernelienė. Ji su savo kolege, taip pat atestuota pagal šią programą socialine darbuotoja Aušra Kėžiene vedė mokymus ir paskutinio užsiėmimo metu įteikė programos užduotis įveikusiems būsimiems globėjams pažymėjimus, oficialiai suteikiančius teisę globoti vaikus.
Pasiryžusiais suteikti namų ir širdies šilumą kitų tėvų pagimdytiems vaikams ir kvalifikuotai pasirengusiais žmonėmis tą dieną džiaugėsi Marijampolės savivaldybės administracijos Socialinių reikalų departamento direktorė Daiva Pankauskienė, Vaikų teisių apsaugos skyriaus vedėja Svajonė Rainienė, Socialinės pagalbos centro direktorė Vilma Ratkevičienė. Viešnios padovanojo būsimiems globėjams vertingų leidinių.
Susitikimo metu buvo uždegtos simbolinės žvakės – už visų sveikatą, viltį, meilę, už „stebuklus” – žmones, kurie nori gyventi ne tik sau, bet ir kitiems. Kaip sakė Vaikų teisių skyriaus vedėja S. Rainienė, savivaldybėje tokių „stebuklų” yra du – dvi svetimus vaikučius glaudžiančios moterys. Tokiu žmogumi-„stebuklu” gali tapti kiekvienas, turintis didelę širdį. Geradarių, pasiryžusių priglausti be tėvų rūpesčio likusį ir meilės stoką jaučiantį vaiką, be galo laukiama.
Pernai 6 šeimos, pageidaujančios įvaikinti ar globoti vaikus, baigė būsimiems įtėviams ir globėjams skirtus mokymus, 1 šeima įvaikino vaiką, 2 šeimos globoja 3 vaikus, dar 3 šeimos tęsė globos nustatymo ir įvaikinimo procedūrą šiemet.
Viešųjų ryšių tarnyba
Aurelijos Baniulaitienės nuotrauka.