Ar žinojote jog egzistuoja pausalinė perdirbėjų diena? Šią dieną skatinama švęsti perdirbimą tuo siekiant išlaikyti mūsų žemę švarę ir gražią. Ši diena kasmet rengiama lapkričio 15 d. Šios dienos pagrindinės idėjos ir pasižadėjimas kiekvienam sau:
1. Mokytis sužinoti kokios medžiagos yra surenkamos perdirbti.
2. Per ateinantį mėnesį sumažinti savo namuose susidariusį atliekų kiekį, stengtis daugiau perkdirbti ir pirkti produktus pagamintus iš perdirbto turinio.
3. Dalintis pirmais išvardintais dviem punktais su draugais, pažįstamais ir artimaisiais.
Ar kada pagalvojote kiek iškertama miškų ir kaip teršiama gamta dėl reklamos pramonės? Daugybė įmonių užsiimančių tvariu verslu, vyriausybinės organizacijos, viešosios įstaigos, kas met išleidžia krūvą pinigų ant reklaminių dovanų. Net organizuojant perdirbėjų dienos šventę „American Recyclers Day“ viena organizuojanti įmonė užsakė 5000 vnt. balionų 8000 vnt. silikoninių apyrankių su užrašu „Keep Clean Our Planet“, kurie pagaminti iš sintetinio neoprono (kaučiuko), kuris žemėje nesuįra daugiau nei 10 metų ir pramonėje neperdirbamas. Norisi sakyti „Žmonės atsibuskite!“ oragnizuojame pasaulinę perdirbėjų šventę ir užsakome neperdirbamas dovanas? J Yra šimtai perdirbtų reklaminių dovanų tinkančių bet kokiam biudžetui. Padaryti šventę įsimenamą su perdirbtomis dovanėlėmis tai puiki žinutė dalyviams jog tai tikrai veikia ir įmanoma.
Į savartynus visame pasaulyje kas valandą patenka maždaug 8,5 mln. plastikinių butelių, kurie sudaro beveik 50% visų perdirbamų atliekų. Daugkartinio vandens butelio naudojimas galėtų būti viena iš paprasčiausių priemonių sumažinti atliekas. Europos inžinierių sukurta ir pagaminta ekologiška gertuvė iš tritano medžiagos, kuri yra gamtai draugiška ir lengvai perdirbama. Kam švaistyti pinigus ir teršti gamtą, kai to galime lengvai išvengti?
Surengėte ekologišką perdirbimo šventę, draugiškai paminėjote savo organizacijoje, nepamirškite pripažinti savo darbuotojus, savanorius už jų atsidavimą perdirbimui ir aplinkai. Padovanokite simbolinę dovanėlę, tai gali būti bet kas: rašiklis iš perdirbto butelio plastiko, ekologiškas tušinukas, bloknotas iš perdirbto kortono, termo puodeliai pagaminti iš BPA suįrančių medžiagų, ar begalė kitų suvenyrų kurie pradžiugins gavėję ir primins apie jūsų gerus darbus ir perdirbimo akcijas.
Remiantis ne pelno siekiančios organizacijos „PURE EARTH“ , kuri kovoja už pasaulio aplinkos apsaugą, tyrimai rodo jog 2 mlrd. Viso pasaulio gyventojų kenčia nuo toksinės taršos. Kai kurios pasaulio labiausiai užterštose vietose kūdikiai gimsta turėdami labai daug apsigimimų, vaikų IQ krenta net 30 – 45 proc. Žemiau vidurkio, o dėl vėžio ir kitų ligų vidutinė gyvenimo trukmė nusistovi ties 45 metais.
Komercinės ar pramoninės atliekos yra nemaža kietųjų atliekų dalis. Vieni garsiausių Jutos universiteto mokslininkų apskaičiavo jog pramoninės įmonės sunaudoja apie 2 milijonus kilogramų medžiagų tam, kad vidutinei amerikiečių šeimai vieneriems metams pateiktų reikalingus gaminius. Didžioji jų dalis klasifikuojama kaip nepavojingos, tokios kaip statybinės medžiagos (betonas, mediena, stiklas ir kt.), medicininės (tvarsčiai, chirurginės pirštinės, chirurginiai instrumentai, išmestos adatos ir kt.). Kitos modžiagos klasifikuojamos kaip pavojingos atliekos, turinčios pavojingų savybių, galinčių pakenkti žmonių sveikatai ar aplinkai.
super, jei galima perdirbti, taip ir darykim. mes vis daugiau naudojam daugkartinių dalykų, kavą geriam mieste iš savo daugkartinių gertuvių ir t.t. manau kažkada visi prie to prieisime. urbanearthlovers.com