Užbaigus žiemos švenčių laikotarpį, dar besidžiaugiant Kalėdų egle Marijampolės centrinėje J. Basanavičiaus aikštėje, Savivaldybės administracijoje buvo apdovanoti šventinės aplinkos kūrėjai.
Savivaldybės meras Vidmantas Brazys, dėkodamas už kalėdinės aplinkos kūrėjų pastangas ir kūrybiškumą kuriant šventinę žiemos šventinę nuotaiką, pasidžiaugė, kad kai kurių įmonių, namų savininkai puoselėja gražias kasmetines kalėdinės puošybos tradicijas ir kasmet papuošdami savo pastatus bei aplinką šventiniu laikotarpiu rodo pilietiškumą, pagarbą klientui ir bendruomenei, stebina išradingumu ir prisideda prie miesto įvaizdžio kūrimo. Meras, taip pat pastebėjo, kad mieste yra ir tokių įstaigų bei įmonių, kurios stebina blogąja prasme, nes visai nesistengia prisidėti prie šventinės miesto puošybos.
„Kiekviena padabinta kalėdine instaliacija, papuošti namai, įstaigos ar įmonės ar visos gatvės namų fasadai kuria jaukią šventinę nuotaiką, o bendras viso miesto papuošimas dovanoja marijampoliečiams ir miesto svečiams šventę. Jeigu mes patys neiškosime galimybių prisidėti prie miesto puošybos, nekursime šventinio grožio – niekas jo nesukurs”, – sakė meras, linkėdamas naujų sumanymų ir įkvėpimo šventinių papuošimų kūrėjams pasitinkant Marijampolėje Lietuvos kultūros sostinės metus.
Savivaldybės meras už šventinės kalėdinės aplinkos kūrimą, padėkos raštais ir specialiais administracijos įsteigtais prizais apdovanojo: Irutę ir Benediktą Juozą Miklinevičių, už šventiškai papuoštą individualų namą, kalėdinės aplinkos puošybos tradicijų puoselėjimą; Danutę ir Vidą Burdzilauskus, už šventišką namo aplinkos teritorijos puošybą; Ingą ir Valentiną Vaškevičius, už kompleksinę šventinę namo ir teritorijos puošybą; UAB „Mantinga“, už gražiausią kompleksinę bendrovės pastatų kalėdinę puošybą, aktyvų šventinės aplinkos kūrimo tradicijų puoselėjimą ir svarų indėlį kuriant šventinį miesto įvaizdį; UAB „MELLO TRADING“, už kasmetinį kompleksišką pastatų puošimą ir kūrybingą šventinės aplinkos kūrimą; UAB „Statybos ritmas“, už šventinį pastatų ir teritorijos puošybos kompleksiškumą; Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalionui, už teminį šventinės puošybos akcentą viešojoje erdvėje, indėlį kuriant teritorijos ir miesto šventinį įvaizdį; Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos bendruomenei, už gražiausią, kūrybiškiausią ir šventiškiausią pastato ir teritorijos puošybą; Marijampolės „Šaltinio“ pagrindinės mokyklos bendruomenei, už šventinės aplinkos kūrimo tradicijų puoselėjimą; Marijampolės Sūduvos gimnazijos bendruomenei, už šventinės aplinkos kūrimo tradicijų puoselėjimą.
Šventinės puošybos laikotarpiu pasižvalgius po miestą, kaimiškas savivaldybės teritorijas pastebėta, kad šventinių papuošimų šiais metais nebuvo ypatingai gausu, bet džiugino atskiros gatvės, kuriose bendra visų namų puošyba skleidė džiugią šventinę nuotaiką. Reikia pastebėti, kad norint kalėdine puošyba atkreipti dėmesį, neužtenka vien papuošti eglę, lange pakabinti burbulus ar lemputes. Jaukumui sukurti svarbi bendra koncepcija ar idėja, bendra apšvietimo kompozicija ar ištisas kalėdinis pasakojimas. Kurdami išskirtinę šventinę nuotaiką galėtume išnaudoti galimybę plačiau reprezentuoti savo miestą kviesdami jame apsilankyti ne tik vasarą, bet ir žiemos laikotarpiu.
Šventinės puošybos kūrėjus sveikino ir mero pavaduotoja Irena Lunskienė. Ji pakvietė jau dabar pradėti galvoti, kaip papuošime miestą įžengdami į 2018 metus ir sveikindami Lietuvos kultūros sostinę.
„Šventinės baigėsi, tačiau jau laukiame naujų iniciatyvų, kurios padėtų iš anksto pasirengti, kad ateinančių metų šventinė puošyba būtų originali, kurtų estetinį įspūdį, o stiliaus vienovė derėtų su Kultūros sostinės simboliais. Tai nėra lengva – reikia turėti ir laiko, ir užsidegimo, ir drąsos “, – sakė vicemerė.
Mero pavaduotojos I. Lunskienės iniciatyva jau įvyko pirmasis pasitarimas su profesionaliais architektais, dizaineriais ir dailininkais, kurie turėtų pateikti siūlymus 2017metų šventinės puošybos koncepcijai.
Marijampolės savivaldybės administracijos
Viešųjų ryšių tarnyba
Danguolės Micutienės nuotraukos.