Ta amžina nepageidaujamų plaukelių problema šiais laikais gali būti visam laikui pažabota labai lengvai – atlikus lazerinį jų šalinimą. Labai populiari procedūra demonstruoja aukštą efektyvumą, o ją išbandę rezultatais džiaugiasi metų metus – plaukeliai nebeatauga! Ir nors lazerinis plaukelių šalinimas grožio sektoriuje jau nėra naujovė, susigundžiusiems ja kyla įvairių klausimų. Vienas iš dažnesnių – kaip tinkamai pasirūpinti oda po šios procedūros.
Plaukelių šalinimas lazeriu: koks veikimo principas?
Lazeriu veikiamas plauko folikulas – jis sudeginamas. Svarbu tai, kad lazeris veikia tik pigmentą, todėl aplinkiniams audiniams nedaroma jokia įtaka. Šiame kontekste galime paneigti baimes, kad oda gali būti apdeginta.
Tiesa, panaikinami tie plaukeliai, kurie yra augimo fazėje. Taigi būtent todėl, kad plaukų fazės vienu metu yra skirtingos, reikia kelių procedūrų kurso kas kelias savaites. Pasirinkus pažangius šiuolaikinius lazerius reikės tik 6–8 procedūrų kurso, o vėliau – maždaug 1–2 palaikomųjų procedūrų per metus. Konkretus skaičius gali skirtis, priklausomai nuo plauko spalvos, odos spalvos, genetinių aspektų.
Kodėl verta rinktis plaukelių šalinimą lazeriu?
Dažniausiai kalbant apie lazerinę plaukelių šalinimo procedūrą akcentuojamas ilgalaikis jos poveikis ir tai visiška tiesa – atliktas procedūrų kursas leis visam laikui pamiršti šią problemą. Nenuostabu, jog lazeriai sėkmingai nukonkuravo daugelį alternatyvių plaukelių šalinimo būdų: skutimą skustukais, depiliaciją vašku, cukrumi, depiliacinių kremų naudojimą ir kitus.
Po lazerinės procedūros oda bus ne tik išlaisvinta nuo nepageidaujamų plaukelių, bet ir be galo švelni, glotni, procedūros metu ji nedirginama, taigi nejausite diskomforto, jautrumo, nevargins odos šiurkštumas.
Lazerinis plaukelių šalinimas atliekamas gana operatyviai, tad labai patiks ir efektyviai taupantiems savo laiką.
Procedūra tinka įvairioms kūno vietoms: pažastims, rankoms, kojoms, veido sričiai, bikinio zonai ir kitoms.
Odos priežiūra po procedūros
Klausimą, kaip prižiūrėti odą po plaukelių šalinimo lazeriu, skatina ir nepagrįstos baimės, kad lazeris odą gali apdeginti, sudirginti ir panašiai. Tačiau jau minėjome, kad procedūra nėra žalinga odai, anaiptol, ji dovanoja glotnią, švelnią, sveiką išvaizdą. Kadangi procedūra demonstruoja aukštą kokybę ir teigiamą įtaką odai, specifinės priežiūros jai nereikės, tačiau kai kurias rekomendacijas verta žinoti, siekiant iki minimumo sumažinti šalutinio poveikio riziką.
Bene svarbiausias aspektas – mažiausiai porą savaičių vengti saulės spindulių toje vietoje, kur buvo atlikta procedūra. Jei procedūrą atlikote šiltuoju metų laiku ar kaip tik prieš atostogas šiltuose kraštuose, išvengti saulės, tikėtina, bus sudėtinga – tokiu atveju naudokite kuo aukštesnį SPF turinčias priemones nuo saulės.
1–2 dienas nesilankykite sporto salėje, nesilepinkite karštos vonios, saunos malonumais – venkite perkaitimo.
Odą gausiai lepinkite drėkinamųjų savybių turinčiais kremais, losjonais – negalite leisti jai išsausėti. Venkite priemonių, kurių sudėtyje yra alkoholio.
Kurį laiką po procedūros prausdamiesi intensyviai netrinkite odos, nenaudokite šiurkščių kempinių, šveitiklių, kūnui po maudynių nusausinti rinkitės minkštą, švelnų rankšluostį.
Ar galimas šalutinis poveikis?
Nors plaukelių šalinimo lazeriu procedūra yra saugi, retais atvejais gali pasireikšti šalutinis poveikis, kuris bus trumpalaikis ir po vienos ar poros dienų savaime turėtų praeiti.
Taigi pastebima, kad kartais po procedūros oda gali parausti. Kai kurie pacientai teigia, kad pp procedūros kelias dienas oda buvo tarsi sausesnė nei įprastai, tačiau naudojant drėkinamąjį kremą būklė gerokai pagerėjo ir netrukus šis šalutinis poveikis paėjo.
Ilgalaikis šalutinis poveikis, pavyzdžiui, odos infekcijos, pigmentacija ir kiti, atsiranda itin retais atvejais. Tokį šalutinį poveikį gali sąlygoti netinkamas procedūros atlikimas, todėl labai svarbu atsakingai rinktis kliniką, kurios specialistams patikėsite savo odą.