Kvalifikuoti Lingo vertimų biuro specialistai garantuoja aukštos kokybės vertimo paslaugas visiems gyvenimo atvejams.
Kalbos reikšmė
Mokslas, tiriantis kalbą, vadinamas kalbotyra arba lingvistika. Kalba yra svarbiausia žmonių bendravimo priemonė. Be jos negali būti visuomenės, pažangos, kultūros. Buvo laikai, kai žmonės nemokėjo rašyti. Pasaulio istorijoje žinomi amžiai, kai nebuvo valstybių. Tačiau nėra buvę laikų, kuriais visuomenė būtų išsivertusi be kalbos. Kalba yra būtina visuomenės egzistavimo sąlyga. Jeigu nebūtų kalbos, neturėtume mokyklų, mokslo įstaigų, spaudos, radijo, socialinių medijų kanalų. Nebūtų įmanoma vystyti šių dienų mokslinių eksperimentų ir technologijų. Tik tobulėjant mąstymui, kuris yra glaudžiai susijęs su kalba, žmonės galėjo sukurti civilizaciją ir pasiekti aukštą šių dienų raidos laipsnį. Kalba yra neįkainojamas žmonių turtas, kurio negalima nevertinti. Tačiau svarbiausia kalbos paskirtis – atlikti komunikacinę funkciją. Kalba, netekusi šios funkcijos, miršta.
Pasaulio kalbų įvairovė
Didžiausia kalbinių duomenų bazė Ethnologue (http://www.ethnologue.com) skelbia, jog visame pasaulyje yra apie 6909 gyvos kalbos. Tiesa, nurodyti tikslaus skaičiaus neįmanoma, nes tebesivystančių šalių kalbos mažai ištirtos. Todėl dažnu atveju nėra aišku, kuri kalba savarankiška, o kuri kitos kalbos tarmė.
Egzistuoja ir tokios kalbos, kurios laikomos mirusiomis, bet kai kada dar vartojamos. Viena tokių – lotynų kalba – Katalikų bažnyčios, mokslo ir tarptautinės terminologijos kalba. Prie šių kalbų tam tikru mastu priklauso ir senovės graikų (skiriasi nuo naujosios graikų), senovės arabų (kitokia negu dabartinė arabų) ir sanskrito (senoji indų) kalbos. Deja, bet ne kiekvienas vertimų biuras gali pasiūlyti šias kalbas išmanančių specialistų paslaugas. Daug mirusių kalbų dabar visai nebevartojamos, tik mokslininkai skaito jomis parašytus senovės raštus.
Žmonės yra sukūrę ir dirbtinių kalbų. Iš jų labiausiai paplitusi esperanto kalba, XIX a. pabaigoje sugalvota Lietuvoje (Veisiejuose) dirbusio gydytojo L. Zamenhofo. Dirbtine kalba laikoma ir gestų kalba, kurią naudoja kurtieji. Šis pavyzdys tik dar kartą įrodo kalbos reiškinio universalumą ir svarbą.
Tiesa, kalbos labai nevienodos ir pagal jas vartojančių žmonių skaičių. Yra kalbų, kuriomis šneka šimtai milijonų žmonių. Pavyzdžiui, kinų, anglų, rusų ar ispanų kalbos. Vadinamos ,,tarptautinės kalbos“ truputėlį palengvina bendravimo galimybes, bet aišku viena – net ir labai norit, nepavyktų visų mokėti.
Vertimų biuras – užtikrinta pagalba
Tam, kad susikalbėtume, išvengtume gyvenimiškų nemalonumų, būtina suprasti, ką norima pasakyti, ,,neužkibti“ ant kalbinių kalbiukų. Tokiose situacijose gelbsti vertimai: tiek norint skleisti naujausią informaciją, tiek žinias ir idėjas visame pasaulyje. Kitaip tariant, būtina pasiekti efektyvų bendravimą tarp skirtingų kultūrų. Informacijos sklaidos etape, vertimas yra tai, kas gali pakeisti istoriją. Todėl nenuostabu, kad vis dažniau pasikliaujama šios srities specialistais. Vertimų biuruose dirba profesionalūs vertėjai, žinantys specifinius kalbų niuansus: posakius, metaforas, šaliai būdingus išsireiškimus. Taigi, posakis ,,moki žodį – žinai kelią“ mūsų amžiuje įgauna visiškai kitą atspalvį.