Pašešupio parkas yra lyg mažas miškas vidury centro – čia auga ilgą amžių menantys medžiai, o tarp jų praminti vietinių gyventojų takeliai. Parkas, nusidriekęs palei upę, yra mėgstamas marijampoliečių, tačiau atėjo laikas, kai jam reikalingi kraštovaizdžio tvarkymo darbai. Jau parengtas techninis projektas, kuriame numatoma parko tvarkymo darbų eiga ir čia atsirandančios naujos erdvės visoms amžiaus grupėms. Pirmieji darbai prasidės kitąmet, o rezultatais džiaugtis galėsime 2019 metais.
Parke numatoma investuoti į naujas, inovatyvias erdves, pritaikytas visoms amžiaus grupėms. Mažiesiems bus sukurtos žaidimų aikštelės, sporto aistruoliams – treniruoklių zona, mėgstantiems ramybę – pikniko pieva, o augalų mylėtojai galės mėgautis žydinčia pieva ir leistis dendrologiniu-pažintiniu taku. Parke taip pat bus galima stebėti natūralią gamtą – tam bus sukurtos specialios stebėjimo vietos-regyklos.
„Ir toliau siekiame, kad būtų kuo daugiau sutvarkytų viešųjų erdvių mieste, kad jos būtų funkcionaliai pritaikytos marijampoliečių poreikiams. Savivaldybės komanda sutelkė visas pastangas, kad šis projektas kuo greičiau virstų realybe. Kitais metais pradėsime atnaujinimo darbus – sukursime išskirtinę erdvę, kurioje laiką galės leisti tiek jaunimas, tiek pagyvenusieji, tiek ir šeimos su vaikais. Šiuo projektu siekiame, kad Pašešupio parkas taptų dar vienu dideliu traukos centru savivaldybės gyventojams ir jos svečiams,“ – kalbėjo Marijampolės savivaldybės administracijos direktorius Karolis Podolskis.
Tai, ko anksčiau parke trūko labiausiai – suoliukų, šiukšliadėžių, apšvietimo, pėsčiųjų ir dviračių takų – taip pat bus įrengta. Medžiai, kurie šiuo metu yra kritinės būklės, nesaugūs praeiviams, bus pašalinti, o vietoj jų atsiras dar daugiau naujų medelių, siekiant išsaugoti natūralią gamtą, padidinti augmenijos ir apželdinimo įvairovę. Bus tvarkomi paviršiniai vandens telkiniai ir dirbtiniai nepratekantys vandens telkiniai, Šešupės pakrantėje – atnaujintos maudynių vietos. Parko infrastruktūriniai statiniai, mažoji kraštovaizdžio architektūra – daugelis erdvių bus pažymėtos informacinėmis lentomis, o susigaudyti 26 ha parke padės čia atsirasiančios rodyklės.
Marijampolės savivaldybės administracijos užsakymu projektą rengia specialistai iš VĮ Valstybės žemės fondo Kraštotvarkos ir teritorijų planavimo skyriaus. Turimi trys finansavimo šaltiniai: Transporto investicijų direkcijos lėšos, Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšos ir Marijampolės savivaldybės biudžeto lėšos. Bendra projekto vertė apie 600 tūkst. eurų.
Viešųjų ryšių tarnyba