Jau greitai visi Marijampolės, Vilkaviškio, Šakių ir Kazlų Rūdos savivaldybių individualių namų valdų gyventojai bus aprūpinti ne tik mišrių komunalinių atliekų konteineriais, mėlynaisiais pakuotėms, pakuočių atliekoms bei plastiko, popieriaus ir metalo antrinėms žaliavoms skirtais konteineriais, bet ir žaliaisiais konteineriais stiklui.
Mišrių komunalinių atliekų surinkimo sistema regione sukurta jau senokai – visi gyventojai ir juridiniai asmenys yra aprūpinti mišrioms komunalinėms atliekoms surinkti skirtais konteineriais.
„Iki šių metų apie 70 procentų mūsų klientų buvo aprūpinti mėlynaisiais plastiko, metalo ir popieriaus atliekoms skirtais konteineriais, – sakė Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centro direktorius Algirdas Bagušinskas. – Pastebėjome, kad šių atliekų mišrių komunalinių atliekų sraute gerokai sumažėjo, nes gyventojai ėmė rūšiuoti atliekas. Tačiau komunalinių atliekų sraute vis dar daug stiklo atliekų. Šiemet tikimės, kad ir šių atliekų gerokai sumažės, nes Marijampolės regiono individualių valdų gyventojams jau baigiami išdalinti žalieji 120 litrų talpos konteineriai stiklui, gyventojai prašomi atskirti stiklo atliekas ir perduoti perdirbimui“.
Kartu su stiklo atliekoms skirtais konteineriai gyventojai, kurie pernai nebuvo aprūpinti mėlynaisiais pakuotėms ir antrinėms žaliavoms skirtais konteineriais, gauna ir šiuos konteinerius.
Nuo 2014 metų Marijampolės regione buvo išdalinta 24 tūkstančiai mėlynųjų konteinerių. Šiemet jų dar gaus: marijampoliečiai 3412 vienetų, vilkaviškiečiai 5000 vienetų, šakiečiai 2894 vienetų, Kazlų Rūdos gyventojai 1114 vienetų. Stiklo atliekoms bus išdalinti 8700 konteineriai marijampoliečiams, 10006 konteineriai vilkaviškiečiams, 9100 konteineriai šakiečiams, 3500 konteineriai Kazlų Rūdos gyventojams. Konteinerių skaičius savivaldybėms paskirstytas atsižvelgiant į gyventojų, gyvenančių individualiose namų valdose, skaičių.
„Mėlynuosius ir žaliuosius konteinerius stiklui bendradarbiaudamos su savivaldybėmis yra įpareigotos nupirkti gamintojų ir importuotojų organizacijos, – sakė A.Bagušinskas. – Dėl iškilusių tam tikrų nesklandumų Kalvarijos savivaldybėje, šios savivaldybės gyventojai kol kas dar nėra aprūpinti nei mėlynaisiais pakuotėms, nei žaliaisiais stiklui skirtais konteineriais. Tačiau tikimės, kad ir jie neliks be atliekų rūšiavimui skirtų konteinerių“.
Į stiklo pakuočių konteinerius galima mesti nereikalingus stiklainius, butelius, kurių nepriima taromatai, – ant jų užklijuotų etikečių nuplauti nebūtina. Į konteinerius galima mesti ir nedideles stiklo duženas, o stambias būtina vežti į stambiųjų atliekų surinkimo aikšteles. Į stiklo konteinerius negalima mesti veidrodžių, porceliano, krištolo, keramikos duženų, dezinfekcinių priemonių butelių, visų elektros lempučių, televizorių ekranų, langų stiklo paketų, automobilių stiklų. Šios atliekos priimamos didžiųjų atliekų aikštelėse.
„Turime žinoti, kad visų atliekų, kurios išrūšiavus patenka į gyventojams išdalintus mėlynuosius ir žaliuosius konteinerius, sutvarkymas gyventojams nieko nekainuoja, – sakė A.Bagušinskas. – Už jų surinkimą ir sutvarkymą sumoka gamintojų ir importuotojų organizacijos. Kuo geriau išrūšiuosime atliekas, tuo mažiau jų pateks į mišrių komunalinių atliekų, kurių sutvarkymą apmoka gyventojai, konteinerius“.
2014 metais į mėlynuosius pakuočių ir antrinių žaliavų konteinerius Marijampolės regiono gyventojai išmetė 545 tonas atliekų, 2015 metais – 1958 tonas.
Liucija BURBIENĖ
UAB Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centro prevencinės veiklos organizatorė
Sveiki,
o jei mūsų sulūžo ar galima nemokamai pasikeisti?