Marijampolės savivaldybės administracijos salėje balandžio 6 d. vyko nemokamas mokslinis-praktinis seminaras, skirtas visų profesinių kvalifikacijų gydytojams, visuomenės sveikatos ir slaugos specialistams, apie ankstyvos mitybos svarbą ilgalaikei sveikatai. Seminare pranešimus skaitė visoje šalyje ir net užsienyje pripažinti gydytojai, tokie kaip gydytojas vaikų endokrinologas dr. Robertas Kemežys ir gydytoja gastroenterologė doc. Rūta Kučinskienė ir kiti. Seminaras organizuotas Lietuvos vaikų gastroenterologų ir mitybos draugijos kartu su Nestle mitybos institutu (Nestle Nutrition Institute) ir bendradarbiaujant su Lietuvos dietologų draugija.
Marijampolės medikai išgirdo naujienas apie baltymų įtaką metaboliniam programavimui ankstyvosios mitybos laikotarpiu, naujausius alergijos pienui tyrimus ir gydymo būdus, pogimdyminių psichikos sutrikimų gydymą, jų poveikį vaiko sveikatai. Seminare papildytos žinios apie motinos pieno privalumus, probiotikų įtaką, gydant vaikų funkcines ir ūmias infekcines virškinimo trakto ligas.
Nestle mitybos instituto, kurio centrinė būstinė įsikūrusi Šveicarijoje, atstovas Darius Praninskas sakė, kad šio seminaro tikslas – dalintis moksline informacija su visuomenės sveikatos specialistais, šeimos gydytojais, pediatrais, slaugytojais kūdikių ir vaikų mitybos srityje. Nestle mitybos institutas atlieka fundamentinius mokslinius tyrimus ir kaupia naujausią informaciją. D. Praninskas priminė, kaip svarbu pirmieji vaiko gyvenimo metai, kada vyksta spartus augimas. Šio periodo mityba vaidina labai svarbų vaidmenį tolesnei sveikatai ir gali nulemti nutukimą, alergijas ir kitas patologijas. Žinoma, mokslininkai skatina kūdikius maitinti motinos pienu, jei tai neįmanoma – gydytojams parinkti pačias geriausias rekomendacijas. Perteklinis baltymų vartojimas ankstyvajame periode gali būti pavojingas, nes gali skatinti per greitą kūdikio augimą. Seminare kalbama ir apie naujas alergijos, pastarųjų amžių „Dievo rykštės“, profilaktikas – imuninės sistemos tolerancijos vystymą. Šioje srityje vykdomi išsamūs tyrimai.
Viešųjų ryšių tarnyba
Aurelijos Baniulaitienės nuotrauka.