Pagrindinis > Regione > Kultūra > Kūrybinis duetas „Teptukas ir liežuvis“ gyvai įkūnijo mažųjų marijampoliečių vaizduotės polėkius

Kūrybinis duetas „Teptukas ir liežuvis“ gyvai įkūnijo mažųjų marijampoliečių vaizduotės polėkius

Įgyvendinant projektą „Knyginėtojai“, finansuojamą Lietuvos kultūros tarybos bei Marijampolės savivaldybės, spalio 26 dieną Petro Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje lankėsi kūrybinis duetas „Teptukas ir liežuvis“: teatro ir kino aktorė, režisierė, teatro improvizacijos entuziastė, teatro pedagogė, kūrybinių ir edukacinių stovyklų organizatorė ir vadovė, kūrybinių skaitymų kūrėja ir edukatorė, vaikų literatūros festivalio „Vaikų knygų sala” organizatorė, literatūros pažinimo programos „Vaikų žemė“ komandos narė Sigita Pikturnaitė. Taip pat atvyko dailininkė ir iliustruotoja, kūrusi iliustracijas daugiau nei keturiasdešimčiai lietuvių autorių knygų vaikams, aktyvi komiksų kūrėja, rezidavusi komiksų rezidencijose Suomijoje, Estijoje, Latvijoje ir Japonijoje, kūrybinių komiksų dirbtuvių vedėja Lietuvoje bei užsienio šalyse, vaikų literatūros festivalio „Vaikų knygų sala“ festivalio organizatorė, literatūros pažinimo programos „Vaikų žemė” komandos narė Greta Alice.

Abi menininkės, pasitelkę teatro improvizacijos metodiką, į kūrybinį procesą įtraukdamos bibliotekos didžiojoje salėje susirinkusią publiką, maždaug valandą laiko piešiant didelio formato popieriaus lape, sukūrė vaikučių „sufleruojamą“ istoriją apie triušės ir lapės gyvenimo kasdienybę.

Edukacijos eigoje mažieji marijampoliečiai aktorės S. Pikturnaitės bei dailininkės G. Alices meninių gebėjimų dėka pamatė gyvai, kaip galima logiškai mintis perteikti ne vien žodžiais ar raštu, bet dar ir piešiniais.

„Mūsų kūrybinis duetas egzistuoja jau dveji metai, nors dirbame kartu žymiai ilgiau. Visas kuriamų istorijų unikalumas tame, jog mes priimame net pačius netikėčiausius auditorijos pasiūlymus, tai ir yra esminis improvizacijos principas, labai skatinantis vaikų kūrybiškumą, jų gebėjimą logiškai mąstyti. Kadangi jie mato, kaip iš karto nupiešiama tai, kas gimsta jų galvose, tai intriguoja juos, jie tampa labai aktyviais mūsų pagalbininkais edukacijos metu, realiu laiku stebėdami savo išsakytų idėjų įgyvendinimą popieriaus lape.

Pastebėjome, jog dažnai vaikai mano, kad piešti ar pasakoti reikia teisingai laikantis kažkokių taisyklių, kažkokių formulių, o mes jiems akivaizdžiai įrodome, jog visiškai keisti dalykai, net akivaizdžios nesąmonės piešiniuose gali pavirsti visiškai rišlia istorija, kuri papasakota popieriaus lape pavirsta net knygos iliustracija.

Susitikimai su vaikais mūsų kūrybinėse dirbtuvėse vyksta važinėjant po visą Lietuvą. Esame kviečiamos bibliotekų, mokyklų, vaikų darželių kolektyvų, dalyvaujame net literatų festivaliuose, žodžiu kur tik yra žmonių norinčių kurti, kur esame kviečiamos ten mes ir vykstame“, – papasakojo kalbintos kūrėjos iš Vilniaus Sigita Pikturnaitė ir Greta Alice.

Šis įdomus renginys didžiausioje Marijampolės bibliotekoje buvo ne tik kad nemokamas, bet jo dalyviai vaikučiai taip pat galėjo sudalyvauti loterijoje be pralaimėjimų…

Autoriaus nuotraukose – kūrybinio dueto „Teptukas ir liežuvis“ edukacijos Marijampolės P. Kriaučiūno bibliotekoje momentai.

Greta Alice Istorija -Triušės ir lapės (ne)laimė perteikta piešiniais Sigita Pikturnaitė Aktyviausi marijampoliečių vaikai padėję S.PikturnaiteI ir G.Alicei piešiniais sukurti istoriją Autorės prie savo kūrinio
lightbox gallery phpby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE