Šiandien valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas, Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pasirašė naujus ribojimus dėl piliečių elgesio parkuose ir kitose viešose vietose.
Nuo šiol parkuose ir kitose viešose erdvėse žmonės turėtų vaikščioti, būriuotis mažomis – ne didesnėmis nei penkių žmonių – grupelėmis, o vaikų žaidimų aikštelėse – žaisti tik vienos šeimos vaikai. Tokių ribojimų imtasi siekiant valdyti grėsmes dėl naujojo koronaviruso (COVID-19) plitimo.
Jo teigimu, situacija, kurią tenka matyti miestų parkuose, žaidimų aikštelėse, kelia rimtą susirūpinimą. Tai rodo, kad kitos išeities, kaip labai tiksliai ir aiškiai apibrėžti, kaip žmonės turėtų elgtis, nėra.
„Matant, kad net ir paskelbus karantiną vyresnio amžiaus žmonės negirdi mūsų prašymų likti namuose ir taip apsaugoti save, užuot rinkusis laisvalaikį leisti žaidžiant šaškėmis ar šachmatais būreliais parkuose, o šeimos su vaikais ir toliau aktyviai bendrauja vaikų žaidimų aikštelės, matome tik vieną išeitį – riboti. Antraip nėra jokių galimybių išvengti viruso plitimo ir pačių blogiausių scenarijų. Tą sakau labai atsakingai ir prašau visų supratingumo – pradedant rizikos grupėje esančiais vyresnio amžiaus žmonėmis ir baigiant pačiais mažiausiais“, – sako ministras A. Veryga.
Marijampolės savivaldybės administracija kiekvieną dieną sulaukia ir tekstinių, ir vaizdinių pranešimų, kurie įrodo, kad kai kuriems gyventojams vis dar trūksta sąmoningumo ir, kurie rizikuodami ne tik savo, bet ir kitų sveikata būriuojasi viešose vietose ir laiką leidžia nesilaikydami karantino metu, keliamų privalomų rekomendacijų.
Atsižvelgiant į Pasaulio sveikatos organizacijos ir Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro rekomendacijas Ministro pasirašytas draudimas parkuose ir kitose atvirose viešose erdvėse besilankančiuosius įpareigoja laikytis saugaus – 2 metrų – atstumo, vengti tiesioginio fizinio kontakto, laikytis tinkamos asmens higienos.
Sveikatos apsaugos ministerija taip pat ragina vyresnio amžiaus žmones dabar apskritai vengti bet kokio išėjimo iš namų, jei nėra būtinybės. Taip pat paprašyti artimųjų pagalbos, jei reikia maisto ar vaistų.