Nuo kovo 16 dienos visoje Lietuvoje įsigaliojo karantino rėžimas pakeitęs kiekvieno iš mūsų įprastą gyvenimo tvarką, tačiau tik tokiomis priemonėmis įmanoma sumažinti koronaviruso plitimo grėsmę. Marijampolės savivaldybės administracijoje nuolat dirba Administracijos direktoriaus sudaryta darbuotuojų grupė atsakinga už karantino priemonių įgyvendinimą, taip pat reguliariai į posėdžius renkasi Marijampolės savivaldybės ekstremalių situacijų komisija.
Marijampolės savivaldybės administracija dirba nuotoliniu būdu, todėl gyventojai raginami aktyviai naudotis elektroninėmis paslaugomis. Iškilus klausimams galima skambinti tel. nr.: (8 343) 90 021 ir 8 687 53 511 arba rašyti el. paštu administracija@marijampole.lt
Tiek miesto, tiek kaimiškosios seniūnijos taip pat dirba nuotoliniu būdu, o pasikonsultuoti galima kreipiantis šiais telefonais:
Gudelių seniūnija – (8 343) 37 235
Igliaukos seniūnija – (8 343) 24 525
Liudvinavo seniūnija – (8 343) 20 425
Marijampolės seniūnija – (8 343) 55 542
Sasnavos seniūnija – (8 343) 28 788
Šunskų seniūnija – (8 343) 28 174
Degučių seniūnija – (8 343) 70 619
Mokolų seniūnija – (8 343) 57 762
Narto seniūnija – (8 343) 52 477
Svarbu užtikrinti, kad gyventojai laiku gautų ir neprarastų teisės į socialinę paramą, kuri jiems priklauso, todėl dėl visų socialinių išmokų galima kreiptis elektroniniu būdu per informacinę sistemą (SPIS) www.spis.lt
Prašymus galima pateikti ir el. paštu arba skambinant telefonu, pastaruoju atveju prašymus užpildys specialistai:
Seniūnija | Telefonai |
Liudvinavo liudvinavas@marijampole.lt; onute.pauliukoniene@marijampole.lt; lina.juskeviciene@marijampole.lt | (8 343) 20 425(8 343) 20 540 |
Marijampolės marijampoles.sen@marijampole.lt | (8 343) 55 542 |
Sasnavos alyte.mockeviciene@marijampole.lt; parama.sasnava@marijampole.lt | 8 615 39 082 |
Gudelių raimonda.tacilauskiene@marijampole.lt zydrunas.krulikas@marijampole.lt | 8 647 04 7658 600 75 511 |
Igliaukos igliauka@marijampole.lt | (8 343) 24 5258 686 96 985 |
Šunskų jolita.petele@marijampole.lt | (8 343) 28 174 |
Degučių deguciu.sen@marijampole.lt | (8 343) 70 619(8 343) 75 070 |
Narto daiva.sadauskiene@marijampole.lt | (8 343) 52 477 |
Mokolų ausrine.galiniene@marijampole.lt vanda.laurinaviciene@marijampole.lt | (8 343) 57 7628 614 53 657 |
Paramos rūšis | Telefonai |
Laidojimo pašalpa ir laikinosios priežiūros išmoka vaida.kuciauskiene@marijampole.lt | 8 616 58 607 |
Priežiūros (pagalbos) ir slaugos išlaidų tikslinės kompensacijos rasute.bajoriene@marijampole.lt | (8 343) 90 017 |
Parama LR piliečių palaikams parvežti iš užsienio vida.bruzinskaite@marijampole.lt | (8 343) 90 0168 687 93 347 |
Asmens veiklos ir gebėjimų dalyvauti klausimynai Bus pildomi telefonu | 8 618 22 098 |
Vienkartinė, tikslinė, sąlyginė bei periodinė parama (miesto gyventojai) ramute.zaveckiene@marijampole.lt | (8 343) 90 015 |
Verslininkai susiduria su iššūkiais: savivalda ruošia pagalbos verslui priemones
Vos tik įsigaliojus karantinui Marijampolės savivaldybės administracija sulaukė skambučių antplūdžio. Daug žmonių kreipėsi konsultacijų kaip vykdyti įmonės veiklą, teiravosi kokios veiklos yra griežtai draudžiamos, o kokios yra leidžiamos laikantis tam tikrų saugumo priemonių.
Primename, kad pagal LR Vyriausybės nutarimą, įstaigos, kurios GALI VYKDYTI veiklą yra maisto prekių parduotuvės, turgavietės, kuriose prekiaujama maisto produktais, veterinarijos įstaigos, optikos ir vaistinės. Įmonių ir įstaigų veikla turėtų būti organizuojama nuotoliniu būdu. Visi atvejai, taip pat yra aptarti LR Vyriausybės nutarime.
Apie prekybos ir paslaugų teikimą pasikonsultuoti galite kreipdamiesi į Viešosios tvarkos skyrių tel. nr. (8 343) 90 054, el. p. viesoji.tvarka@marijampole.lt
Labai prašome verslininkų būti atsakingais ir laikytis reikalavimų, nes tik susitelkimo dėka bus didelė tikimybė išvengti viruso plitimo grėsmės.
Šiuo metu pagrindinis tikslas yra išsaugoti žmonių sveikatą ir gyvybes. Suprantama, kad karantino režimas kelia iššūkius verslui ir visai ekonomikai. Todėl Marijampolės savivaldybės meras sudarė specialistų, dirbančių finansų ir verslo srityse bei Tarybos narių grupę, kuri iki balandžio vidurio parengs priemones ir lengvatas padėsiančias Marijampolės savivaldybėje veikiančioms verslo įmonėms ir individualiai dirbantiems verslininkams, nukentėjusiems nuo įvesto karantino režimo. Turinčius konkrečių pasiūlymų, kokios verslo skatinimo priemonės labiausiai reikalingos prašome rašyti darbo grupės pirmininkui vicemerui Pauliui Marozui el. paštu paulius.marozas@marijampole.lt
Saviizoliacija ir karantino taisyklių laikymasis – gyvybiškai svarbūs
Marijampolės savivaldybės administracija kiekvieną dieną sulaukia ir tekstinių, ir vaizdinių pranešimų, kurie įrodo, kad kai kuriems gyventojams vis dar trūksta sąmoningumo ir, kurie rizikuodami ne tik savo, bet ir kitų sveikata būriuojasi viešose vietose ir laiką leidžia nesilaikydami karantino metu, keliamų privalomų rekomendacijų.
Asmenims, grįžusiems iš užsienio, privaloma izoliuotis 14 dienų laikotarpiui, t. y. nepalikti namų ar kitos izoliavimosi vietos, nevaikščioti į parduotuves, nepriiminėti svečių ir laikytis kitų nustatytų apribojimų. Tačiau gaunama daug pranešimų apie asmenis, kurie yra grįžę iš užsienio, tačiau nesilaiko saviizoliacijos reikalavimų ir lankosi parduotuvėse, vaikščioja po miestą ir viešąsias erdves. Taip pat nerimą kelia viešose erdvėse besibūriuojantys gyventojai, kurie nepasisydami karantino rėžimo reikalavimų, žaidžia kontaktinius žaidimus, nesilaiko reikalaujamo atstumo. Tokia pati situacija stebima visoje šalyje, todėl buvo įvestos naujos taisyklės. Nuo šiol parkuose ir kitose viešose erdvėse žmonės turėtų vaikščioti, būriuotis mažomis – ne didesnėmis nei penkių žmonių – grupelėmis, o vaikų žaidimų aikštelėse – žaisti tik vienos šeimos vaikai. Tokių ribojimų imtasi siekiant valdyti grėsmes dėl koronaviruso.
Pilietiški gyventojai, matydami, kad jų žiniomis iš užsienio grįžę žmonės nesilaiko saviizoliacijos taisyklių turi apie tai pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112.
Jeigu gyventojai savo namuose turi žmogų, kuriam privaloma saviizoliacija, jie taip pat turėtų žinoti, kad jiems reikia laikytis saugaus bent dviejų metrų atstumo, kruopščiai laikytis higienos reikalavimų, kiekvieną dieną valyti dažnai naudojamus paviršius: durų rankenas, stalų stalviršius, TV pultelius, šaldytuvų rankenas ir pan. Būtina naudoti atskirą patalynę ir maisto įrankius. Indus plauti karštu vandeniu, drabužius ir patalynę skalbti atskirai nuo izoliuoto žmogaus skalbinių. Jeigu izoliuotam žmogui pasireiškia kokie nors ligos simptomai, būtina nedelsiant skambinti karštąja koronaviruso linija 1808.
Aktuali informacija grįžusiems iš užsienio marijampoliečiams
Neturintiems galimybės saviizoliuotis namuose prašome skambinti Marijampolės savivaldybės administracijos Sveikatos priežiūros skyriui tel. nr. 8 616 41 690 arba rašyti el. paštu inga.bagdanaviciene@marijampole.lt
Dėl socialinės pagalbos prašome kreiptis į Marijampolės Socialinės pagalbos centrą tel. nr. 8 698 88 513 arba el. paštu centras@mspc.lt
Atsakingas asmuo koordinuojantis informacijos teikimą apie saviizoliacijos patalpas, transportavimą, maitinimą ir kitus aktualius klausimus –
Marijampolės savivaldybės administracijos Bendrųjų reikalų skyriaus vedėja Vilija Vainalavičienė Tel. Nr.: (8 343) 90 021, 8 687 53511, el. paštas vilija.vainalaviciene@marijampole.lt
Mobilus COVID-19 patikros punktas
Artimiausiu metu Marijampolės savivaldybėje pradės veikti mobilusis punktas, kuriame bus atliekami tyrimai dėl koronaviruso (COVID-19). Numatoma, kad punktas aptarnaus Kalvarijos, Kazlų Rūdos, Marijampolės, Šakių rajono ir Vilkaviškio rajono savivaldybių gyventojus. Šis punktas bus įkurtas prie Marijampolės futbolo maniežo, Kauno g. 125.
Labai svarbu žinoti, kad mobiliame patikros punkte išsitirti dėl koronaviruso galės tikrai ne visi to panorėję. Užsiregistruoti tyrimams gyventojai galės tik paskambinę koronaviruso karštąja linija 1808. Tada kai karštosios linijos konsultantai nustatys, kad gyventojui būtina atlikti COVID-19 patikros tyrimą, jis bus nukreiptas į mobilųjį patikros punktą. Šiame punkte nuo 8.00 val. iki 20.00 val. dirbs trys specialistų komandos (pamainos).
Mobilus punktas jau įrengtas, tačiau laukiama Sveikatos apsaugos ministerijos leidimo pradėti veiklą ir pagalbos suteikiant visoje Lietuvoje trūkstamas apsaugos priemones.
Švietimo įstaigos ruošiasi nuotoliniam ugdymui
Šiuo metu ugdymo procesas yra sustabdytas, tačiau švietimo įstaigų vadovai ir steigėjai dirba norėdami užstikrinti, kad nuo kovo 30 d. būtų pasiruošta ikimokyklinį, priešmokyklinį, pradinį, pagrindinį, vidurinį ugdymą, formalųjį profesinį mokymą ir aukštojo mokslo studijas vykdyti nuotoliniu būdu.
Mokyklos iki kovo 20 d. turėjo įsivertinti galimybes ugdymo procesą organizuoti nuotoliniu būdu, parengti priemonių planą ir susitarti dėl tokio mokymo tvarkos. Mokykloje turėtų būti paskirtas skaitmeninių technologijų administratorius, kuris konsultuotų mokytojus ir mokinius.
Pagalba vienišiems senoliams ir neįgaliesiems
Šiuo laikotarpiu silpniausia ir labiausia pažeidžiama visuomenės grupė – senjorai ir neįgalieji. Todėl ypatingai senjorų prašoma likti namuose. Tie gyventojai, kurie gavo pagalbos į namus paslaugas ir toliau jas gauna: aprūpinimas maistu, suteikiamos sveikatos priežiūros paslaugos ir medikamentai.
Jeigu savo šeimose ar kaimynystėje turite senyvo amžiaus žmonių – pasistenkite jais pasirūpinti, nes didžiausias dėmesys yra skiriamas senjorams, kurie yra vieniši ir neįgalūs.
Taip pat nepalikite vaikų prižiūrėti senjorams. Vaikai virusu perserga labai lengvai, tačiau jeigu juo užkrėstų senyvo amžiaus žmonės – tai turėtų ypač blogų pasekmių senolių sveikatai.
Dėl pagalbos, esant būtinybei prašome skambinti telefonu 8 698 88 513 arba rašyti el. paštu centras@mspc.lt
Karantinas keičia suplanuotas šventes
Karantino laikotarpiu rekomenduojama nukelti suplanuotas krikštynas, vestuves, jubiliejus ir kitas asmenines šventes. Tačiau, jeigu vis tik šventės nukelti nepavyksta, būtina atsakingai laikytis rekomendacijų ir draudžiama šventę organizuoti viešojo maitinimo įstaigose.
Jei nusprendėte organizuoti šventę, būtina maksimaliai apriboti dalyvių skaičių. Tarp svečių negali būti nei vieno žmogaus, kuris yra grįžęs iš užsienio prieš mažiau nei 14 dienų. Būtina laikytis saugaus atstumo ir rankų higienos reikalavimų.
Nesivadovaukite gandais
Viešojoje erdvėje pasirodo įvairiausių pranešimų apie koronovirusą, karantiną ar saviizoliaciją. Primename, kad reikia vadovautis patikimais internetiniais šaltiniais. Nuolat atnaujinama informacija talpinama interneto svetainėje www.koronastop.lt. Iš Valstybinių institucijų gauta informacija ir rekomendacijos talpinamos Marijampolės savivaldybės interneto svetainėje www.marijampole.lt ir Marijampolės savivaldybės socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.
Pasikonsultuoti dėl koronaviruso simptomų visuomet galima skambinant karštąja koronaviruso linija 1808.
Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyrius