Šeštadienis, 21 gruodžio, 2024
Daugiau
    PagrindinisRegioneKultūraKai kūryba – kaip „šiaudas“, traukiantis į gyvenimą

    Kai kūryba – kaip „šiaudas“, traukiantis į gyvenimą

     

    Praėjusį šeštadienį, gegužės 7 d., Marijampolės P. Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje vyko Danutės Paulinos Vidrinskienės kūrybos popietė „Dar pabūkim“ – keturių autorės poezijos knygų sutiktuvės. „Tai žmogus, savo veiklos vaisiais džiuginantis kitus, nors niekada nesijaučiantis „žvaigžde“ – nei vietine, nei respublikine“,  – taip D. Vidrinskienę susirinkusiesiems pristatė bibliotekos darbuotoja Aldona Murauskienė. Mokytoja, kraštotyros muziejaus įkūrėja mokykloje, esperanto kalbos specialistė, Pasaulio esperantininkų sąjungos narė, 23 knygų (3 esperanto, 4 poezijos, kitų – kraštotyros, iš jų 2 kartu su Zigmantu Vidrinsku) autorė kūrybos popietės metu dominavo kaip poetė. „Saulėlydžio paukštė“, „Varveklių stygos“, „Vilčių ežeruos“, „Randuotos pilnaties pievos“ – tokie poetiški jos eilėraščių knygų pavadinimai. „Nepretenduoju į poetus, man buvo būtina pasikalbėti su savimi“, – taip poreikį kurti įvardijo D. Vidrinskienė, kurios eilėraščių tematika – meilė artimiesiems, tėvynei, gamtai, susimąstymas apie būtį, susirūpinimas dėl nykstančių vertybių. Kūrėjos eilėraščiai autobiografiški, juose gvildenamas ir gamtos pasaulis, žmogui duotas kaip draugas.

    D. Vidrinskienės buvusi kolegė taip pat lituanistė Dalia Bindokienė apžvelgė savo draugės kūrybą, analizavo eilėraščius, išryškindama pagrindinius motyvus, iškeldama vertybes, keliamas poezijoje. Viena iš kūrybos temų – bėgančio laiko apmąstymai. Su bėgančiu laiku reikia susigyventi, nors „likimas mūsų veidus nugrimavo raukšlių voratinkliu“, teigiama viename iš eilėraščių. „Nuoširdaus kalbėjimo intonacija, sukauptas minties ir jausmo krūvis. Žmogus jaučia atsakomybę už žodį, už tai, ką daro“, – apibendrino D. Vidrinskienės kūrybą D. Bindokienė.

    Muzikiniai popietės intarpai – D. Vidrinskienės vaikaičių Simonos ir Agotos atliekamos dainos. Eilėraščius skaitė buvusios kolegės, arba, kaip švelniai jas pavadino kūrybos popietės kaltininkė, „mano šarmotos sesės“.

    „Sveiki, mano brangūs žmonės, susirinkę ne tik iš Marijampolės, bet ir iš Vilniaus, Druskininkų, Joniškėlio, Kauno, – galiausiai į susirinkusius kreipėsi ir D. Vidrinskienė. – Progos tam – jokios, tikslas savanaudiškas: pamatyti jus, pasirodyti, kad esu gyva, pateikti ataskaitą, ką veikiau pastaruosius metus.“ Ir čia pat – metaforiškas prabėgusių metų, arba gyvenimo knygos, įvertinimas: mat tos knygos kairysis puslapis šviesesnis: jaunystė, sveikata, kelionės, šeima – visiems esi reikalingas. Dešinysis šiek tiek tamsesnis: vaikai užauga, išeina, išeini iš darbo, prasideda netektys, negalavimai… „Tai kur dabar gyvenimo prasmė? – retoriškai klausia kūrėja. – Tvenkiasi depresijos debesys… Ne laikas – pats geriausias gydytojas, o veikla. Kartais žmogus griebiasi bet kokios veiklos vien tam, kad pateisintų savo buvimą. Dažnai toks „šiaudas“ ir būna kūryba.“

    Laima GRIGAITYTĖ

    Autorės nuotraukos.

    lightbox jqueryby VisualLightBox.com v6.1

    3 KOMENTARAI

    PARAŠYKITE KOMENTARĄ

    Prašome parašykite savo komentarą
    Prašome parašykite savo vardą

    SAVAITĖS SKAITOMIAUSI

    spot_img

    SAVAITĖS CITATA

    Šventasis Raštas, Naujasis Testamentas, Jn 8, 1–11

    „Kas iš jūsų be nuodėmės, tegu pirmas sviedžia į ją akmenį“. Laimos Grigaitytės nuotrauka.

    RENGINIAI

    spot_img
    spot_img
    spot_img