Pagrindinis > Namai > Būstas > Ką reikia žinoti apie džiovykles?

Ką reikia žinoti apie džiovykles?

Džiovyklės tapo ne tik puikiai pažįstamais, bet ir labai geidžiamais buitiniais prietaisais. Atskirą džiovyklę turėti apsimoka labiau nei skalbimo mašiną du viename, kadangi atskiras įrenginys savo darbą atlieka tiksliau bei efektyviau. Tačiau nepaisant augančio populiarumo, tikrai ne visi žino, pagal ką tokį įrenginį rinktis ir, ką apskritai reikėtų apie jas žinoti. Būtent tuos dalykus ir apžvelgsime, kad jums būtų aiškiau, kuri buitinė technika internetu – verčiausia dėmesio.

Yra daug skirtingų jų tipų

Būgninės džiovyklės dažniausiai būna trijų pagrindinių tipų. Iš jų kiekvienas turi savų privalumų. Žinodami jų skirtumus galėsite pasirinkti geriausiai jūsų poreikius atitinkantį įrenginį.

– Ventiliacinės. Tai tradicinis įrenginys. Šios džiovyklės veikia šildydamos orą ir pučia jį per drabužius. Tada karštas ir drėgnas oras išleidžiamas į lauką arba nuvedamas į specialią zoną, per žarną. Tokios džiovyklės paprastai yra pigesnės ir greitai džiovina drabužius. Visgi, joms reikia tinkamo vėdinimo bei išvesti žarną, o tai ne visada patogu.

– Kondensacinės. Tokio tipo džiovyklės drėgmę ne išleidžia į lauką, o surenka į išimamą talpyklą arba rezervuarą. Jį reikia ištuštinti po kiekvieno ciklo arba bent jau pakankamai reguliariai. Kondensacines džiovykles lengviau įrengti, nes nereikia to išvedimo, tačiau jos paprastai sunaudoja daugiau energijos nei ventiliacinės.

– Su šilumos siurbliu. Tai yra efektyviausiai energiją vartojantis variantas, nes drėgmę iš drabužių ištraukia žemesnėje temperatūroje, o šilumą grąžina atgal. Nors pradinė kaina gali būti kiek aukštesnė, ilgainiui jos labai atsiperka, nes taupo energiją ir dėl žemesnės džiovinimo temperatūros yra švelnesnės drabužiams. Todėl jos – puikus pasirinkimas vartotojams, kurie nori kuo mažesnių sąnaudų.

Kodėl svarbus energinis efektyvumas?

Vienas iš svarbiausių aspektų perkant būgninę džiovyklę yra jos energijos vartojimo efektyvumas. Tai gali turėti didelės įtakos jūsų mėnesinėms sąskaitoms, ypač jei per savaitę skalbiate kelis kartus.

Efektyviausios džiovyklės turės A+++, o mažiausiai efektyvios – D reitingą. Nors džiovyklės su šilumos siurbliu iš pradžių kainuoja brangiau, jos sunaudoja iki 50 % mažiau energijos nei ventiliacinės ar kondensatorinės. Dėl to, modeliai su šilumos siurbliu ilgainiui tampa ekonomiškesniu pasirinkimu, net jei kitos džiovyklės gera kaina ir pritraukia dėmesį.

Kokios savybės svarbiausios prieš perkant?

Dydis ir talpa

Džiovyklės būna įvairių dydžių ir talpos, kad atitiktų skirtingus namų ūkio poreikius. Rinkdamiesi atsižvelkite į savo namų ūkio dydį ir skalbinių kiekį, kurį paprastai reikia išdžiovinti.

– Mažos talpos (5-7 kg) džiovyklės idealiai tinka vienam žmogui ar porai su mažesniais poreikiais.

– Vidutinės talpos (7-9 kg) įrenginiai tinka šeimoms, kurių džiovinimo poreikiai nėra labai dideli.

– Didelės talpos (9 kg+) džiovyklės pritaikytos didesnėms šeimoms arba tiems, kurie dažnai skalbia patalynę ar rankšluosčius.

Paprasčiausia galvoti, kad džiovyklės talpa turėtų atitikti jūsų skalbimo mašinos talpą.

Pagrindinės funkcijos

Šiuolaikinės būgninės džiovyklės turi įvairias funkcijas, kurios didina patogumą naudotojui bei plečia įrenginio galimybes. Štai, kurios, ekspertų nuomone, yra svarbiausios:

– Džiovinimo jutiklis. Jis matuoja drabužių drėgmės lygį ir atitinkamai reguliuoja džiovinimo laiką. Tai apsaugo daiktus bei taupo energiją.

– Greito džiovinimo nustatymai. Jei skubate, greito džiovinimo nustatymas gali būti tikras išsigelbėjimas.

– Apsaugos nuo susiglamžymo funkcija. Pasibaigus ciklui, džiovyklė periodiškai supurto drabužius, kad neliktų raukšlių.

– Būgno sukimosi kryptis. Kai kuriuose modeliuose būgnas ciklo metu sukasi ir pagal, ir prieš laikrodžio rodyklę, o tai padeda džiovinti tolygiau.

Triukšmo lygis

Jei džiovyklė bus bendrose gyvenamosiose patalpose arba netoli miegamųjų bei darbo kambarių, galite papildomą dėmesį kreipti ir į triukšmo lygį. Jeigu įrenginys veikia tyliau nei 60-63 dB – jis yra gana tylus. 

Džiovyklės su šilumos siurbliu dažnai būna tylesnės dėl švelnesnio džiovinimo proceso.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE