Šeštadienis, 26 balandžio, 2025
Daugiau
    PagrindinisRegioneKultūraJubiliejinis Janinos Kurtinaitienės kūrybos vakaras „Kartais taip gimsta poezija“

    Jubiliejinis Janinos Kurtinaitienės kūrybos vakaras „Kartais taip gimsta poezija“

    Praėjusį penktadienį, balandžio 25 d., Vilkaviškio viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta vilkaviškietės kūrėjos Janinos Kurtinaitienės, neseniai minėjusios 70-mečio jubiliejų, eilėraščių knyga „Pasiklydus naktyje”, kurią savo fotografijomis iliustravo poetės dukra Kristina  Kurtinaitytė-Reišienė. Tai buvo knygos, kūrybos, gyvenimo šviesos, žmogaus, gebančio sustabdyti akimirką, popietė, visus susirinkusius pripildžiusi bendrystės per prasmingą žodį jėga.

    Popietės „rėmai“ – pradžia ir pabaiga – subtili birbyninko Martyno Kasperaičio muzika. O vidury – eilės, dainos ir įtaigus kalbėjimas tiesiai į širdies gelmes.

    Janinos Kurtinaitienės poezija, kaip pastebėjo popietės vedėja Rasa Šlivinskienė, atveria pasaulį, kuriame tylia prabyla širdis, o poezija – gyvenimo balsas: gilus, jautrus ir su šypsena. Štai toks ir yra J. Kurtinaitienės pasaulis, iš kurio ji ateina taip, lyg atvertų duris pavasariui: pasipuošusi, atnešanti šventę,  pasirinkusi šviesą, kurią mielai dalija visiems. O toje šviesoje – ir gyvenimo patirties išmintis, ir akimirkos žavesys, ir niekada neapleidžiantis humoro jausmas, charakteringas tik pačiai poetei. Štai būtent tada ir gimsta gyvenimo moto: mylėkime viską aplink save, nes kiekviena diena – yra eilėraštis, parašytas Dievo delne.

    Kadangi pasaulis laikosi ant vieno jausmo – meilės, tad ir meilės tema dominuoja ir J. Kurtinaitienės naujojoje knygoje, kur meilė – tai ir atida kasdienybei, ir švelnumas gyvenimui. Kūrybos popietės metu eilėraščius apie meilę ir ne tik skaitė Jovita ir Algimantas Grakavinai, poetė Leonarda Gaurylienė. 

    Meilė gali būti išsakyta eilėmis, bet gali būti ir sudainuota. Poezijos popietės dainos – Vilmos Anelauskienės kūryba: jautri, brandi.

    Knyga pavadinta „Pasiklydus naktyje“. Kodėl? Autorė atsakiusi į šį klausimą, kaip ir jai būdinga, šmaikščiai: būtent nakties metu, kai ateina nemiga, permąstoma praeitis, ypač jaunystės metai. Ak, ta jaunystė! Lengva, kai tave įsimyli. O jei tu? „Jei prie rūtų riša žirgą, nešk kudašių!“ – teigia J. Kurtinaitienės ir patirtis, ir išmintis. Štai dėl to ir gimsta pokalbiai su savo praeitimi, permąstomi paklydimai, atradimai, po kurių seka atsiprašymai…

    Eilėraščių rinktinėje dažnas lietaus motyvas. „Man patinka lietus, – sako J. Kurtinaitienė. – Lietus – tai ne vien ašaros simbolis, jis pagirdo visa, kas gyva, o kur dar jo romantika! Du kartus esu šokusi lietuje!“

    Šalia eilėraščių – ir miniatiūros, gimusios iš poetės sukurto „Janės radijo“ socialiniame tinkle „Facebook“. Tai dažnai šmaikštūs pastebėjimai, skaitytoją priverčiantys ir susimąstyti, ir nusišypsoti.

    Knyga „Pasiklydus naktyje“ – jau penktoji autorės kūrybiniame kraityje. Joje žodis ir vaizdas eina drauge taip, kaip drauge eina mama ir dukra. Nenuostabu: gilus Janinos ryšys su dukra Kristina puoselėjamas ne tik kasdienybėje, bet ir kūryboje.

    Prasminga poezijos popietė baigėsi gausiais sveikinimais autorei ir linkėjimais nesustoti kūrybos kelyje.

    Autorės nuotraukos.

    lightbox gallery phpby VisualLightBox.com v6.1

    PARAŠYKITE KOMENTARĄ

    Prašome parašykite savo komentarą
    Prašome parašykite savo vardą

    SAVAITĖS SKAITOMIAUSI

    spot_img

    SAVAITĖS CITATA

    Karlas Gustavas Jungas

    „Kelias yra mumyse, jo nenurodo dievai, mokymai, įstatymai. Mumyse yra kelias, tiesa ir gyvenimas.“ Laimos Grigaitytės nuotrauka.

    RENGINIAI

    spot_img
    spot_img
    spot_img