Neįgaliųjų integracija tampa vis opesne problema šiuolaikinėje visuomenėje. Ji tampa dar aktualesne, kai yra kalbama apie švietimo procesą. Specialiųjų ugdymosi poreikių mokinių įtraukimas į mokymosi procesą dažnai yra sudėtingas, reikalaujantis papildomų resursų, apgalvotos struktūros, ne tik paruoštos techninės bazės. Dėl šios priežasties asociacija „Jaunimas YRA“ organizuoja diskusiją, siekiant pradėti kalbėti apie šią problematiką bei išsiaiškinti, kaip švietimo įstaigos galėtų lengviau ir kokybiškiau vykdyti integracijos procesus.
Vasario 9 d., 18 val., „Jaunimas YRA“ Facebook paskyroje bus transliuojama online diskusija: „Ar infrastruktūrai netrūksta struktūros?“. Diskusijos metu bus bandoma išsiaiškinti, kodėl visuomenėje yra tiek nepastebėtų žmonių, kodėl verta skatinti daugiau integruoti žmones, turinčius negalių bei su kokiais sunkumais susiduria švietimo įstaigos bei savivaldybė tai įgyvendinant.
Diskusijoje dalyvaus ir savo įžvalgomis bei mintimis dalinsis kompetentingi pranešėjai: Marijampolės administracijos direktorius Karolis Podolskis, Vilniaus Pal. T. Matulionio gimnazijos pavaduotoja Ses. Danguolė Gervytė, VU lygių galimybių koordinatorė Lina Garbenčiūtė bei Marijampolės Jono Totoraičio progimnazijos direktorė Gražina Jakovickienė. Diskusijos metu pranešėjų mintis teisinga linkme pakreips moderatorius Klaudijus Melys, kuris yra Ekonomikos ir verslumo pagrindų mokytojas bei VU Bibliotekos veiklos analitikas.
„Sklandi neįgaliųjų integracija į švietimo sistemą kuria ne tik kokybišką išsilavinimo galimybę negalią turintiems žmonėms, tačiau tuo pačiu sudaro prielaidas ir sėkmingesniam dalyvavimui darbo rinkoje bei leidžia įvairiapusiškiau save realizuoti“ – teigia diskusijos pranešėjas K. Podolskis. „Todėl praeitais metais Savivaldybių asociacijos, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos bei Lietuvos negalios organizacijų forumo pasirašytas memorandumas siekiant didesnio švietimo įstaigų pritaikymo negalią turintiems žmonėms yra ypač reikšmingas įsipareigojimas, kurio sutelktinai būtina laikytis“ – yra įsitikinęs jis.
Didesnis neįgaliųjų įtraukimas palaipsniui galėtų mažinti ir bendravimo tarpusavyje problemą. Neretai negalią turintys ir jos neturintys žmonės nemoka bendrauti tarpusavyje. Jei neįgalieji būtų labiau integruojami į mokymosi procesą, būtų įprasta bendrauti ir leisti laiką kartu. Tai būtų vienas pirmųjų žingsnių darnesnės bendruomenės link.
Organizacijos nariai tiki, jog šia tema reikia kalbėti, taip skatinant žmonių bendruomeniškumą. Diskusijos metu bus aptariami opūs klausimai, kurie dažnam žmogui kelia nerimą. Kaip sukurti „daugiau struktūros“ švietimo procese įtraukiant neįgaliuosius, sužinosime jau vasario 9 d., 18 val., „Jaunimas YRA“ Facebook paskyroje.
Renginys yra projekto “I’m possible” dalis, kuris dalinai finansuojamas Europos solidarumo korpuso programos.