Jau penktąkart Marijampolėje, Lietuvos kultūros sostinėje ‘18, birželio 29 – liepos 6 dienomis ARVI organizuoja meno simpoziumą „Niujorkas, Londonas, Marijampolė – idėjų migracija“, jo trumpiniu „Malonny“. Simpoziumo kuratorius ir vystytojas – garsus Niujorke gyvenantis ir kuriantis lietuvių kilmės menininkas Ray Bartkus.
Lietuvai švenčiant Valstybės atkūrimo šimtmetį, ARVI suburta komanda jau ruošiasi ambicingiems planams Marijampolėje. Ray Bartkus turi išskirtinį planą Lietuvos kultūros sostinei – surengti įspūdingą performansą cukraus fabrike, pakviesti į provokuojančias minties diskusijas jau plačiai pamėgtuose forumuose, o kartu į juos pažvelgti naujai, įtraukiant miestiečius į aktyvias veiklas, pakviesti dalyvauti sienų tapybos konkurse. Kartu su atvykusiais menininkais iš Niujorko ir Londono bus organizuojamos „Master class“ dirbtuvės, tapoma ant Marijampolės sienų, kurių pristatymai bus tarsi stilizuoti skirtingų menų sintezės pasirodymai.
Istorija, sujungianti skirtingus miestus…
„Malonny“ Simpoziumo idėja gimė 2011 metų vasarą Jamaikoje, kai R. Bartkus, K. Dolatowski, E. Elysee, I. Bartkus, P. Campbell, A. Kumža nutarė suvienyti įvairių šalių kūrėjų polėkį bendriems darbams ir kasmet susitikti laisvos minties ir fantazijos simpoziumuose, kuriuose atsiskleistų įvairūs menai, visų pirma, dailė, architektūra ir muzika. Gavę malonų ARVI prezidentoVidmanto Kučinsko ir Marijampolės Savivaldybės kvietimą, steigėjai Simpoziumo vieta pasirinko Marijampolę. Simpoziumas buvo skirtas tarptautinei architektų dienai, kuri kasmet minima liepos 1-ąją, ir peraugo į visą miestą apimantį renginį. Per šiuos metus „Malonny“ renginiuose sudalyvavo daug meno, urbanistikos, kultūros, filosofijos, kino, teatro ir kitų sričių profesionalų ir ekspertų, kurie rengė savo pasirodymus.
Ambicingas pavadinimas pasklido po pasaulį
Visi keturi Simpoziumai vyko su ambicingu pavadinimu „Niujorkas, Londonas, Marijampolė – idėjų migracija“ ir jo trumpiniu „Malonny“. 2014 metais prasidėjęs „Malonny“ simpoziumas sukėlė didžiulį susidomėjimą Lietuvoje ir net pasaulyje. Visi pripažino bei įvertino gerą renginių planavimą ir įgyvendinimą, ARVI iniciatyvą, rūpestį ir organizavimą, savanorių ir rėmėjų tarpusavio supratimą ir darną. „Malonny“ tapo Marijampolės savitumo ženklu, o sukurta sienų tapyba – turistų traukos objektu, išsakytos idėjos – naujų projektų, pokyčių pradininkėmis.
Pasiekimai…
Neabejotina, kad Simpoziumas padėjo Marijampolės miestui pelnyti „Auksinės krivulės“ ženklą už kultūros puoselėjimą ir tapti Lietuvos kultūros sostine 2018. Pirmąkart vaizdas iš Lietuvos atsidūrė ant National Geographic Lietuva žurnalo viršelio. Tai Ray Barkaus kūrinys – „Tekantis gyvenimas“. Šį kūrinį peržiūrėjo milijonai meno mėgėjų.
Bendruomenės įtraukimas – idėjų migracija…
Šiame projekte kartu su mūsų šalies kūrėjais dirba Jungtinių Amerikos Valstijų ir Didžiosios Britanijos architektai, dizaineriai, dailininkai. Simpoziumas atneša į Lietuvą ir Marijampolę naujausias pasaulinio meno idėjas, čia apsikeičiama turima kūrybine galia ir potencialu. Simpoziumo metu sukurti kūriniai ir surengti forumai liudija, kad Marijampolė yra novatoriškas, nebijantis naujovių ir iššūkių miestas.