Sekmadienis, 22 gruodžio, 2024
Daugiau
    PagrindinisKitos temosĮvairių garažo prietaisų priežiūros patarimai – ilgaamžiškumui ir efektyvumui

    Įvairių garažo prietaisų priežiūros patarimai – ilgaamžiškumui ir efektyvumui

    Įvairūs įrankiai ir jų priedai, sodo ir daržo technika ar automobilių serviso įranga reikalauja atidžios jų priežiūros. Net ir aukščiausios kokybės įrankiai ilgainiui gali tapti neefektyvūs, tinkamai nebeatlikti savo funkcijų ar net sugesti, jei ji yra netinkamai prižiūrimi. Ir, atvirkščiai: nuolatinė priežiūra, tinkamas naudojimas ir sandėliavimas padeda išlaikyti prietaisų efektyvumą net ir naudojant dėvėtus ar žemesnės kokybės įrankius. Reguliari priežiūra taip pat sumažina ir potencialias gedimų ir remonto išlaidas.

    Šiame straipsnyje aptarsime elektrinių, benzininių, akumuliatorinių ir mechaninių įrankių priežiūros bei sandėliavimo rekomendacijas, kurios padės palaikyti efektyvų įrankių funkcionavimą ir ilgaamžiškumą.

    Rankiniai / mechaniniai įrankiai

    Rankiniai įrankiai, tokie kaip atsuktuvai, veržliarakščiai, plaktukai, replės, vielos pjaustytuvai yra įprastinių buitinių įrankių pavyzdžiai, dažniausiai sandėliuojami rūsiuose, garažuose ar įrankių pašiūrėse. Dažniausiai naudojamus įrankius laikykite įrankių dėžėse, lengvai pasiekiamose lentynose, o mažiau naudojamos – didesnės apimties laikymo talpyklose. Idealiu atveju prietaisus laikykite žemos drėgmės ir stabilios temperatūros sandėliavimo patalpoje.

    Itin svarbu susiformuoti įprotį išplauti ar nuvalyti rankinius įrankius kaskart juos panaudojus. Nuvalykite juos drėgnu skudurėliu ar senu rankšluosčiu, kad įsitikintumėte, jog įrankiuose nebeliko dulkų, riebalų dėmių ar kitokio užterštumo.

    Po įrankių valymo, reguliuojamas įrankių dalis sutepkite alyva, lengvai apipurkškite ir kitas metalines įrankio dalis – atsuktuvus, peiliuotus vejos ir sodo įrankius (išskyrus jų rankenas).

    Taip pat kaskart prieš naudojimą vertėtų patikrinti, ar įrankiai yra nepažeisti ir be defektų. Pavyzdžiui, itin svarbu atkreipti dėmesį, ar įrankių rankenose nėra įtrūkimų, metalinėse dalyse – korozijos ar rūdžių žymių. Pataisykite arba pakeiskite įrankius, kurių pažeidimai negrįžtami. Prieš sandėliavimą nuvalykite alyvos nuo įrankių perteklių, taip apsaugodami juos nuo korozijos.

    Vis tik jei ant įrankių pastebėjote rūdžių požymius, pasitelkite specialius rūdžių valiklius ir valykite rūdis tol, kol jos išnyks. Prietaiso medines dalis nuvalykite vandeniu ir gerai jas išdžiovinkite, o po to sutepkite linų sėmenų aliejumi. Tai padės atnaujinti ir apsaugoti medieną.

    Be to, smūginiai kaltai, skaldymo pleištai, kirviai ir kiti smūginiai įrankiai gali būti netgi pavojingi, jei yra tinkamai neprižiūrimi. Taip yra todėl, kad smūginių įrankių metalinė „galvutė“ dėl dažno naudojimo gali atsiskirti nuo rankenos, tokiu būdu sukeliant pavojų aplinkiniams. Kad to išvengtumėte, reguliariai šlifuokite metalinius įrankių paviršius šlifuokliais. Ašmeninius įrankius galąskite kartą per sezoną ar dažniau, priklausomai nuo individualaus atvejo.

    Elektriniai įrankiai 

    Elektriniai grąžtai, pjūklai, šlifuokliai, akumuliatoriniai kabių ir vinių kalimo įrankiai reikalauja panašios priežiūros kaip ir rankiniai, mechaniniai įrankiai. Kita vertus, dėl jų specifinės mechanikos ir elektrinių dalių, elektriniai įrankiai laibiau jautrūs problemoms, kurias sukelia netinkama priežiūra, dulkių ir šiukšlių kaupimasis.

    Pirmiausia, jei naudojate įrankius, kuriuose naudojami filtrai – reguliariai juos keiskite pagal gamintojo rekomendacijas. Galite susisiekti su parduotuvės Toolsta darbuotojais, kurie suteiktų naudingų konsultacijų kiekvieno prietaiso atveju. 

    Kaip ir visų rūšių įrankius, taip ir elektrinius įrankius svarbu nuvalyti iškart po naudojimo. Elektrinių įrankių judančias dalis galite reguliariai patepti įprasta alyva – tai atnaujins įrankio prekinę išvaizdą, apsaugos ir sumažins rūdžių riziką. Geriausias pasirinkimas būtų naudoti gamintojo rekomenduotą metalo sutepimo aliejų.

    Elektrinius įrankius sandėliuokite vietose, kur jie būtų apsaugoti nuo drėgmės, dulkių ar kitų nepalankių sąlygų. Jei tik įmanoma, laikykite prietaisus originaliuose dėkluose arba stalčiuose (geriausia – garaže ar rūsyje, kur išlaikomas stabilus mikroklimatas.

    Periodiškai tikrinkite, ar elektriniuose įrankiuose nėra nusidėvėjimo ar pažeidimų požymių. Ypač atkreipkite dėmesį į maitinimo laidus: jei pastebite nuo laidų nudilusią izoliaciją ar įtrūkinėjimus – nedelsiant kreipkitės į specialistus. Pažeisti laidai gali sukelti elektros smūgio arba gaisro pavojų.

    Akumuliatoriniai įrankiai

    Belaidžiai, baterijomis varomi įrankiai sparčiai populiarėja. Jų patogumas, nepriklausomumas nuo elektros lizdų yra tai, kas suteikia akumuliatoriniams įrankiams pranašumo. Jų veikimas ir efektyvumas priklauso nuo kraunamosios baterijos.

    Akumuliatoriniai įrankiai išlaiko geriausia savo būklę tuomet, kai yra visiškai įkraunami ir tada visiškai iškraunami kartą per kelias savaites. „Įdarbinkite“ baterijas bent kartą per savaitę – ilgą laiką nenaudojant jų efektyvumas mažėja

    Baterijas prižiūrėkite valydami kontaktus medvilniniais tamponais, suvilgytus etilo alkoholyje. Susidėvėjusias įrankio dalis keiskite naujomis, kitu atveju ne tik lėčiau atliksite darbas, tačiau ir padidinsite kitų įrankio dalių gedimų riziką.

    Jei pastebite, kad darbo metu įrankių baterija per stipriai įkaito, leiskite jam atvėsti. Baterijos perkaitinimas mažina jos ilgaamžiškumą ir efektyvumą bei gali „sudeginti“ tam tikras prietaiso dalis. Akumuliatorinius įrankius, kurių ilgą laiką nenaudosite, laikykite sausoje, švarioje ir karščio apsaugotoje vietoje.

    Benzininiai įrankiai

    Reguliarius dėmesys sniego ar lapų pūstuvams, piktžolių ravimo mašinoms, vejapjovėms ir kitiems benzinu varomiems įrankiams prailgins jų naudojimo trukmę ir sumažins pažeidimų riziką. Lygiai taip padės išvengti galimų įrankių remonto išlaidų. Pagrindinis benzininių įrankių priežiūros principas yra tinkamas jų paruošimas sezono darbams ir tinkamas sandėliavimas pasibaigus naudojimo sezonui.

    Pirmiausia prieš naudojant įsitikinkite, ar įrankis yra pakankamai švarus. Nugaląskite ar pakeiskite nusidėvėjusius, sulenktus ar kitaip pažeistus ašmenis. Jei tai yra vejapjovė – išvalykite visas užsilikusias žoles, o vejapjovės denį padenkite rūdis slopinančiu purškiamuoju tepalu.

    Taip pat būtinai sutepkite visas judančias prietaiso dalis, ištepkite variklį alyva (net jei pakeitėte praėjusio sezono pabaigoje). Reguliariai tikrinkite ir keiskite oro filtrus. Pakeiskite keturtakčio variklio alyvą, kad išvalytumėte rūgštis, šalutinius degimo produktus ir išvengtumėte korozijos.

    Prieš pildami benziną į prietaisą, leiskite varikliui atvėsti. Užvedus variklį, nuvalykite kuro išsiliejimo dėmes. Praėjus naudojimo sezonui, kruopščiai išvalykite prietaisą prieš jo sandėliavimą. Sezono pabaigoje variklyje turėtų likti benzino likučių, kurie ilgainiui gali sutrikdyti kuro sistemą. Kad to išvengtumėte, variklį galite papildyti kuro stabilizavimo produktu ir kelias minutes užvesti variklį, kad mišinys patektų į inkubatorių.

    Įvairių tipų, kokybiškų ir profesionalių įrankių rasite: www.toolsta.lt 

    PARAŠYKITE KOMENTARĄ

    Prašome parašykite savo komentarą
    Prašome parašykite savo vardą

    SAVAITĖS SKAITOMIAUSI

    spot_img

    SAVAITĖS CITATA

    Šventasis Raštas, Naujasis Testamentas, Jn 8, 1–11

    „Kas iš jūsų be nuodėmės, tegu pirmas sviedžia į ją akmenį“. Laimos Grigaitytės nuotrauka.

    RENGINIAI

    spot_img
    spot_img
    spot_img