Leidykla „Mūsų savaitė“ neseniai išleido Irenos Segevičiūtės-Tamulynienės knygą „Pašešupio paukščiai ir juos supanti aplinka“.
…Ar žinojote, jog Marijampolėje, Pašešupio parke, įžvalgi akis pastebėtų per septyniadešimt rūšių paukščių, įskaitant ir plaukiojančius Šešupe, ir tik retkarčiais praskrendančius pro mūsų miestą? Žinoma marijampolietė fotomenininkė Irena Tamulynienė, puikiai valdanti ir žodį, pristato sparnuotus pašešupio gyventojus ir svečius. Albume – ir paukščiai jiems įprastoje aplinkoje, ir žydintis parko sodas, ir ten žydinčios laukų gėlelės, ir skraidančios plaštakės… „Šį albumą skiriu visiems, mylintiems gamtą ir norintiems geriau ją pažinti, – sako autorė, – trumpi aprašymai apie paukščius prie fotografijų (tai, ką aš savo akimis stebėjau) leis sužinoti, kodėl kai kuriems paukščiams duotas būtent toks vardas, kas į Marijampolės parkus ir Šešupės vandenis pavasarį grįžta iš tolimų kelionių tam, kad pratęstų giminę, o kas išdrįsta ištverti mūsų žiemas ir nepalieka gimtųjų vietų, kas visad skraido ore ir niekad netupia ant žemės. O kur dar paukščių meilės ritualai – tokie skirtingi ir be galo jaudinantys.“
Nors pro Pašešupio parką tekanti Šešupė nėra visų upių motina kaip Nėris, bet kiek čia gyvybės! Jos pakrantėse skraido spalvingiausias Lietuvos paukštis tulžys. O aukštesniuose skardžiuose jis ir peri! Aidi Šešupės pakrantės nuo paukščių balsų, nes čia, nendrynuose, jie peri, augina jauniklius, moko juos maisto susirasti, atpažinti priešą.
Tad šis albumas ir yra pažintinis, skirtas plačiajai auditorijai. O ypač jis švies jaunąją kartą, padės jai augti jautriai, pažįstančiai ir mylinčiai gamtą.