Pirmadienis, 23 gruodžio, 2024
Daugiau
    PagrindinisŽmonėsAsmenybėGintautas Janušauskas: sportas, kaip ir gyvenimas, pilnas netikėtumų (2)

    Gintautas Janušauskas: sportas, kaip ir gyvenimas, pilnas netikėtumų (2)

    (Tęsinys)

    Dar pirmoku būdamas lankė plaukimą baseine, esančiame LVKKI, tačiau koją pakišo peršalimo ligos, tad patariant tėvams teko pakeisti sporto šaką. Kita sporto šaka buvo gimnastika, po jos sekė krepšinis. Nuo penktos klasės susidomėta lengvąja atletika, nuo šeštos – futbolu.

     Baigęs aštuonias klases Gintautas sumąstė mokytis garsiojoje Panevėžio sporto mokykloje-internate. Tačiau, anot jo, stojamųjų egzaminų metu suprato, kad į tą mokyklą-internatą labiau pageidaujami ne išlepę miesto vaikai, bet ištvermingesni, sunkaus darbo nebijantys jaunuoliai iš provincijos. Tad nors ir sėkmingai išlaikyti stojimo egzaminai Gintautui Panevėžio sporto mokyklos-internato durų neatvėrė. Jaunuoliui teko grįžti į gimtąjį Kauną ir toliau sąžiningai lieti prakaitą lengvosios atletikos treniruotėse. Besimokydamas dešimtoje vidurinės mokyklos klasėje tapo Lietuvos jaunių 400 metrų barjerinio bėgimo vicečempionu. Beje, šalies jaunių bei jaunimo lengvosios atletikos čempionatuose Gintautas ne kartą tapo prizininku iškovodamas dažniausiai antrąsias vietas. O 1974 metais vykusioje Lietuvos lengvosios atletikos spartakiadoje suaugusių amžiaus grupėje iškovota garbinga trečioji vieta. Jau baigęs vidurinę mokyklą bei įstojęs į LVKKI jis įvykdė kandidato į SSRS sporto meistrus normatyvo reikalavimus.

    Kaip jau minėta anksčiau, po LVKKI baigimo su šeima atvykęs į tuometinį Kapsuką, trenerio karjerą G. Janušauskas pradėjo sporto mokykloje, vadovaujamoje Pijaus Urbono.

    Bėgikus Darių Kemeraitį ir Rimą Knorą treneris G. Janušauskas minėjo kaip gabiausius „pirmos kartos“ savo auklėtinius. Jie abu Lietuvos rinktinės sudėtyje 1985 metais dalyvavo Tarybų Sąjungos lengvaatlečių pirmosiose jaunių žaidynėse. Prizinių vietų nelaimėjo, bet pasirodė gan garbingai, pasiekdami asmeninius rekordus.

     Prabėgus trejiems trenerio darbo metams šioje mokykloje, jaunam ir  perspektyviam sporto pedagogui to meto Kapsuko miesto vykdomojo komiteto švietimo skyriaus vadovai, pasikvietę pokalbiui, pasiūlė Kapsuko sporto mokyklos direktoriaus pavaduotojo pareigas. „Jeigu reikia, tai eisiu“, – prisimindamas vieną iš darbo biografijos kertinių momentų sakė pašnekovas.

    Maždaug metus padirbus tose pareigose Gintautas išrenkamas vadovauti laisvanoriškos sporto draugijos „Žalgiris“ Kapsuko miesto tarybai. „Valdžios skirtos patalpos šios sporto organizacijos būstinei Kapsuke buvo daugiau nei kuklios, net galima sakyti spartietiškos. Vieną kartą atvykęs darbo reikalais į Kapsuką būsimasis Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentas Artūras Poviliūnas, pamatęs kokiose patalpose dirba kolegos Kapsuke, net neišdrįso užeiti patalpų vidun“, – prisimena Gintautas.

    Dabar ši sporto organizacija vadinasi Marijampolės sporto klubų sąjunga „Žalgiris“, kuriai Gintautas vadovauja iki šiol, bet ši sporto organizacija savo buveinės jau nebeturi, o finansavimo klausimai taip pat palikti likimo valiai.

     „Parama iš valstybės baigėsi kartu su SSRS žlugimu. Norint kažkaip išgyventi,  bandyta užsiimti net komercine veikla pardavinėjant sporto prekes, loterijos bilietus, plakatus su žymių sportininkų atvaizdais, knygas apie žymių sportininkų gyvenimą.  Šiomis prekėmis prekiavęs kioskas buvo pastatytas prieš Marijampolės knygyną. Tačiau komercinė veikla nedavė pelno, kurio tikėtasi… Beje, tuo metu daug gabių trenerių dėl mažų atlyginimų paliko sporto mokyklą ir pasinėrė į komercinę veiklą. Tokia buvo laikmečio tendencija.

    Šiandien, kai Lietuvoje vyksta „žalgiriečių“ vasaros ar žiemos žaidynės, į kurias susirenka apie pusšimtis Marijampolės sportininkų, valdžia šiam reikalui skiria kokį tūkstantėlį pinigų. Likusią sumą sumoka patys varžybų dalyviai“, – pastebi pašnekovas.

    Vadovauti Marijampolės savivaldybės sportui G. Janušauską pakvietė dar meru būdamas Bronius Beržinis, bet jam pasitraukus iš mero pareigų nuo 1993 metų lapkričio mėnesio Gintautas vadovauja miesto sporto skyriui meru dirbant jau Algiui Žvaliauskui. Tuo metu Marijampolėje veikusios dvi sporto mokyklos, tai yra Marijampolės sporto mokykla ir Marijampolės žaidimų sporto mokykla, buvo Lietuvos švietimo ministerijos registre, o „Sūduvos“ stadione esanti jaunimo sporto mokykla pavaldi buvo Marijampolės savivaldybės administracijai.

    (Bus daugiau)

    2019 metai po apdovanojimo ,,Metų sporto vadovas,, su LTOK Prezidente Daina Gudzinevičiūte 2022 metai Slovakija, Europos jaunimo olimpiniame festivalyje 2022 metai su Lietuvos jaunių lengvosios atletikos rinktine, Europos jaunių čempionate Jeruzalėje 2023 metai Izraelis,Europos jaunimo lengvosios atletikos čempionate 2024 metų Lenkijos atvirajame veteranų krepšinio čempionate Apdovanojamas vienas iš bėgimo Marijampolės gatvėmis nugalėtojų lightbox gallery phpby VisualLightBox.com v6.1

    Ankstesnis straipsnis

    PARAŠYKITE KOMENTARĄ

    Prašome parašykite savo komentarą
    Prašome parašykite savo vardą

    SAVAITĖS SKAITOMIAUSI

    spot_img

    SAVAITĖS CITATA

    Šventasis Raštas, Naujasis Testamentas, Jn 8, 1–11

    „Kas iš jūsų be nuodėmės, tegu pirmas sviedžia į ją akmenį“. Laimos Grigaitytės nuotrauka.

    RENGINIAI

    spot_img
    spot_img
    spot_img