Rugsėjo 6 d. 13.00 val. Marijampolėje, Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos Didžiojoje salėje, bus pristatytas naujos kartos Marijampolės „Europe Direct“ centras ir jo priimančiosios organizacijos „Nevyriausybinių organizacijų informacijos ir paramos centro“ projektas „Būkim pažįstami“.
Tarp renginio svečių – Marijampolės savivaldybės meras, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje atstovai, Marijampolės „Europe Direct“ centro veiklos partneriai.
Apie tai, kodėl jau ne vienerius metus Marijampolėje veikiantis „Europe Direct“ centras kviečia iš naujo susipažinti, pasakoja jo vadovė Vaida Burbienė.
„Būkim pažįstami“ – taip kviečia „Europe Direct“ Marijampolė į rugsėjo 6 d. vyksiantį renginį. Su kuo gi centras kviečia susipažinti ?
Jau gegužės mėn. „Europe Direct“ centrai visoje Europos Sąjungoje pradėjo naują veiklos etapą, o dabar marijampoliečius ir kitų regiono miestų gyventojus kviečiame į šio naujojo veiklos etapo pradžios pristatymo renginį „Būkim pažįstami“. Suprantu, kad šiek tiek keista, siūlyti susipažinti, kai „Europe Direct“ centro veiklos Marijampolėje tęsiasi jau ne vienerius metus. Bet neabejoju, jog tikrai yra nemažai marijampoliečių, su kuriais dar galime susipažinti. Tad manau, kad tarti -„Būkim pažįstami“ – galima įvairiomis aplinkybėmis ir niekada ne per vėlu. O šįkart būti pažįstamais siūlome ne tik su Europos Sąjunga, bet ir su visu pasauliu.
Koks tai renginys ir kas jo programoje?
Šis renginys savo programa išties gana platus. Pradžioje dar kartą pristatysime „Europe Direct“ centrų tinklą ES ir Lietuvoje, papasakosime apie jų misiją, nes norime, kad Marijampolės regiono gyventojai kuo daugiau žinotų apie šiuos centrus.
Antra svarbi renginio dalis – tai diskusija „Atvira Europa“. Jos turinys ir tema – įvadas į tolesnį programos etapą – forumo teatrą ir vėliau jau Poezijos parke vyksiantį performansą. Diskusijoje dalyvaus viešnia iš Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje – Politikos analizės ir apžvalgos grupės vadovė Laimutė Pilukaitė, Nevyriausybinių organizacijų informacijos ir paramos centro viešosios politikos analitikas Martinas Žaltauskas ir vietinis atstovas – marijampolietis, turintis daug patirties darbe su kitataučiais – Visuomenės ir Verslo plėtros instituto direktorius Vladas Polevičius. Bus diskutuojama apie tai, kiek esame ir galime būti atviri – kitoms tautoms, kitoms kultūroms, ar tiesiog kitaip atrodantiems žmonėms. Turbūt kiekvienas esame girdėję būtų ir nebūtų dalykų apie kitataučius. Dažnai mūsų nuomonę formuoja žiniasklaidos ir politikų skelbiamos bauginančios istorijos. Tačiau išties pažinti tarp mūsų gyvenančius kitokius žmones, turinčius savitą patirtį ir kultūrą, galime tik bendraudami. Kaip sekasi su kitataučiais bendrauti buitinėse situacijose, mums parodys ir papasakos Forumo teatras, kurio profesionalūs aktoriai bandys perteikti kitataučių patirtį Lietuvoje.
Na ir paskutinė šio renginio dalis – interaktyvus kultūrinis performansas #BūkimPažįstami Poezijos parke pakvies susitikti ir susipažinti su Nigerija – mums tikrai tolima ir mažai pažįstama šalimi, pabendrauti su iš šios šalies atvykusiais ir Lietuvoje šiuo metu gyvenančiais studentais, paklausyti jų muzikos ir paragauti jų virtuvės patiekalų.
Renginiai atviri visuomenei, tad kviečiame prisijungti visus norinčius!
Atkreipiame dėmesį, jog į pirmąją dalį – diskusiją ir forumo teatrą, kurie vyks uždarose patalpose, BŪTINA išankstinė registracija (tai galite padaryti čia: https://bit.ly/3z3XnCP
Na, o jau renginyje Poezijos parke lauksime visų, nuoširdžiai kviečiame ir tikimės gausaus jūsų dalyvavimo.
Renginiai nemokami!
Renginiuose bus fotografuojama ir filmuojama.
Renginių metu prašome laikytis saugaus atstumo ir kitų tuo metu privalomų ir rekomenduojamų Covid-19 prevencinių priemonių.