Šeštadienis, 21 gruodžio, 2024
Daugiau
    PagrindinisNaujienosAuksinis ūsas, arba kalizija, – vaistas nuo visų ligų?

    Auksinis ūsas, arba kalizija, – vaistas nuo visų ligų?

     

    Mūsų krašte dažno namuose ant palangės vazone įsodintas nereiklus augalas  – ne tik namų puošmena,  bet ir, kaip teigiama, – vaistas nuo visų ligų. Tai – auksinis ūsas, kitaip dar vadinamas naminiu ženšeniu, Tolimųjų Rytų ūsu, gyvuoju plauku, Veneros plauku, o mokslinėje literatūroje – kalizija kvapnioji ( Callisia fragrans).

    Kalizija kvapioji, kurios tėvynė Meksika, – daugiametis žolinis augalas, patalpoje užaugantis iki 1 metro aukščio, turintis dviejų rūšių ūglius. Lapai stambūs, pailgi, 20 – 30 cm ilgio ir 5 – 6 cm pločio. Nuo tiesiai augančių ūglių eina horizontalūs kito tipo ūgliai (ūsai), turintys neišsivysčiusius lapus ir užsibaigia jaunų lapų skrotelėmis.

    Kalizija auginama lengvai: tai labai nereiklus augalas, kuriam reikia geros šviesos, tačiau tolėliau nuo saulės. Laistyti jį reikia saikingai. Dauginamas auginiais ir ūsais. Prigyja lengvai, auga greitai ir, kaip minėta, ne tik palangės puošmena, bet ir vaistas nuo daugelio ligų.

    Auksinio ūso ūgliuose – ne tik „Mendelejevo lentelė“

    Kalizijos sultyse yra biologiškai aktyvių medžiagų iš flavonoidų (flavonolų) ir steroidų (fitosteroidų) grupės. Flavonoidai – medžiagos, esančios aukščiausios pakopos augaluose, turinčios, be kita ko, ir antiseptinio poveikio ir R – vitamininio aktyvumo. Kalizijos sultyse yra du flavonoidai: kvercetinas ir kempferolis. Kvercetinas turi R – vitamininio ir antinavikinio aktyvumo, spazminio, antioksidantinio, diuretinio poveikio. Kempferolis turi tonizuojančio, kapiliarus stiprinančio, diuretinio poveikio, taip pat priešuždegiminių savybių, šalina natrio druskas.

    Be flavonoidų, kalizijos sultyse yra steroidų (fitosterolių) grupė. Beta sitosterolis, esantis kalizijoje, turi estrogeninio aktyvumo (daro įtaką baltymų biosintezei) ir antisklerotinio, priešnavikinio, antibakterinio poveikio.

    Augalo sultyse, be biologiškai aktyvių medžiagų, yra daug organizmui svarbių elementų – geležies, chromo, vario, nikelio.

    Chemijos ir formacijos akademijos mokslininkų duomenimis, dideli veikiančios medžiagos kiekiai yra kalizijos šoniniuose ūgliuose – ūsuose.

    Ką kalizija gydo?

    Sakoma, jog žinant ir tinkamai naudojant auksinį ūsą, galima gyventi nesergant daugybę metų. Liaudies medicinoje kalizijos sultimis ir užpiltinėmis gydo virškinimo trakto ligas, bronchų astmą, žaizdas, vėžį, nudegimus ir net priklausomybę nuo nikotino ir alkoholio. Auksinio ūso sultimis suvilgytos greičiau gyja žaizdos, sumušimai, nudegimai. Jos gydo opaliges, varo tulžį, veikia kaip diuretikas, gydo reumatą, kai kurias akių ir kitų organų infekcijas. Jos taip pat tonizuoja ir stiprina organizmą, slopina uždegimus.

    Vis dėlto prieš pradėdami savarankišką gydymą, būtinai pasikonsultuokite su gydytoju, nes iš šio augalo pagaminti preparatai gali sukelti stiprią alergiją, pažeisti balso stygas ir pan.

    Kaip paruošti naudojimui auksinį ūsą?

    Spiritinė trauktinė. Spiritinei trauktinei naudoja šoninius ūglius, susidedančius iš rudai violetinių mazgų, kitaip sąnarėlių, tarp kurių yra dalelės. Augalas tuomet laikomas tinkamu vaistams, kai jame jau yra 8-10 sąnarėlių. Reikia paimti 30-40 dalelių (koncentracija gali kisti), susmulkinti ir užpilti 1 litru degtinės, tamsioje vietoje palaikyti 10-15 dienų periodiškai supurtant. Trauktinė tampa tamsiai violetinės spalvos, paskui ją reikia nukošti ir laikyti tamsoje vėsioje vietoje.

    Kartais trauktinei naudojamas visas augalas, paliekant tik jo viršūnę tolimesniam augimui. Įvairios koncentracijos trauktinė vartojama tiek išoriniam gydymui, tiek gerti gydant osteochondrozę, sutrenkimus, tuberkuliozę, bronchinę astmą, pneumoniją, pooperacines sąaugas, polipus, fibromas, miomas ir t.t.

    Užpilas. Užpilui naudojami augalo lapai. Vieną stambų lapą, ne mažesnį kaip 20 cm ilgio, įdėkite į stiklinį arba keramikinš (tik ne metalinį!) indą, užpilkite 1 litru verdančio vandens, kruopščiai apgaubkite ir palaukykite parą. Užpilą galima paruošti termose. Gautas skystis yra rausvai violetinės spalvos.

    Užpilas vartojamas diabetui, pankreatitui, kepenų ligoms, virškinamojo trakto ligoms gydyti bei organizmui valyti ir t.t.

    Tepalas. Tepalas ruošiamas iš augalo lapų ir stiebų košelės arba sulčių bei riebaus pagrindo (vaikišku kremu, vazelinu, kiaulės arba barsuko taukais). Sultis reikia sumaišyti su pagrindu 1:3 santykiu, o košelę 2:3 santykiu.

    Tepalas su vaikiško kremo ar vazelino pagrindu naudojamas gydant trofines opas, odos susirgimus ir sumušimus. Preparatus su kiaulės arba barsuko taukų pagrindu rekomenduojama naudoti sąnarių ligoms gydyti ir įtrinti persišaldžius.

    Aliejus. Auksinio ūso aliejų galima paruošti keliais būdais. 1) Išspauskite sultis iš auksinio ūso lapų ir stiebų, likusias išspaudas išdžiovinkite, susmulkinkite, užpilkite alyvuogių aliejumi, palaikykite 2-3 savaites, nuspauskite. Gautą aliejų laikykite tamsiame stikliniame inde tamsioje vietoje. 2) Ssumulkintus augalo ūsus užpilkite alyvuogių ar saulėgrąžų aliejumi 1:2 santykiu. Įdėkite į orkaitę ir troškinkite 8-10 valandų 30-40 laipsnių temperatūroje. Masę reikia nukošti ir laikyti šaldytuve.

     Aliejus iš kalizijos tinkamas naudoti masažui, įtrynimams, gydant artritus ir artrozes, taip pat ir odos ligas.

    Keletas gydymo būdų

    Sumušimų gydymas. Gydant sumušimus, rekomenduojama naudoti spiritinę trauktinę, aliejų arba tepalą auksinio ūso pagrindu, įtrinant pažeistas vietas.

    Nudegimų gydymas. Nudegimų, nušalimų, šunvočių gydymui naudojame šviežią, tik paruoštą košelę iš lapų. Košelei lapus ar ūsus sumalame mėsmale arba sutriname grūstuvėliu porcelianinėje grūstuvėje. Gautą masę reikia uždėti ant 2 sluoksnių binto ir pridėti prie žaizdos, raištį reikia keisti du kartus per parą.

    Odos ligų gydymas. Auksinio ūso sultys vartojamos gydyti odos ligas: dermatitą, psoriazę, dedervinę, trofines ažizdas. Kartais sultys vadinamos „gyvuoju vandeniu“, jos turi puikių bakterijas naikinančių savybių. Šviežiai išspaustomis sultimis reikia sudrėkinti vatos tamponą ir kasdien daryti aplikacijas.

    Bronchinės astmos gydymas. Bronchinei atsmai gydyti vartojama spiritinė trauktinė (45 sąnarėliai užpilami 1,5 litru degtinės, laikoma 10 dienų tamsioje šiltoje vietoje, periodiškai supurtant). Gerti reikia po 1 desertinį šaukštą 45 minutes prieš valgį 3 kartus per dieną.

    Apskritai gydant auksiniu ūsu, ne tik išgydomos sunkios ligos, bet ir sumažėja cukraus kiekis  kraujyje, pastebimas savijautos pagerėjimas, jėgų atsiradimas, darbingumo padidėjimas, troškulio sumažėjimas. Reguliariai vartojant auksinio ūso užpilą, išsivalo virškinamasis traktas, nebevargina rėmuo, normalėja tuštinimasis. Vyksta organizmo valymas, šalinami teršalai, smulkūs akmenys ir smėlis iš inkstų, traukiasi inkstų bei šlapimtakių akmenligė. Kai išsivalo organizmas žmogus tampa aktyvesnis ir darbingesnis, daugeliui pagerėja regėjimas ir sumažėja kraujospūdis. Kalizijos užpilą galima vartoti nuolat kaip profilaktinę priemonę, nes jis faktiškai neturi kontraindikacijų.

    Parengė Laima GRIGAITYTĖ

    ausveitis

     

     

     

     

     

     

     

    4 KOMENTARAI

    1. geras reikaliukas, tik labai jau neskanus geriamas vienas. mes įmaišom į šviežiai spaustas sultis ir geriam rytais. skonio nesijaučia, geriam skaniai ir sveikatėlė dėkoja. sultis spaudžiam tik lėtaeige sulčiaspaude

    2. O, net negalvojau, kad šis augalas kilęs iš Meksikos. Sausio mėnesį reik nepamiršti jo tikrojo, originalaus parsivežti iš suplanuotos pažintinės kelionės, nes jau ne pirmąsyk girdžiu apie puikias gydomąsias šio augalo savybes

    3. Todėl gal, kad aš sveriu 125kg, o Jūs gal 45, gal 105. Jūsų liga gal visas kūnas šašuotas, o kitam tik spuogelis ir t.t. Čia žolė, ne tabletės, kad pagal svorį ir dozės būtu skirstomos. Vienas dažnai laisto, kitas retai, veikimas bus skirtingas. Alijošių ir tai negalima laistyti prieš naudojant vaistams.
      Tikiuosi paaiškinau?!

    4. Kodėl, nors ir daug prirašyta apie šį augalą, niekur neparašyta kaip naudoti jo užpilą gydant virškinamąjį traktą. Kelis kartus per dieną jį gerti ir kokį kiekį, prieš valgį ar po valgio, kelis mėnesius ar metus. Žodžiu, užpilo gėrimas- tai ne tas pat,kaip trauktinės vartojimas įtrynimams.Labai gaila, kad visuose rašiniuose GOOGLE trūksta konkretumo – tikrų receptų.

    PARAŠYKITE KOMENTARĄ

    Prašome parašykite savo komentarą
    Prašome parašykite savo vardą

    SAVAITĖS SKAITOMIAUSI

    spot_img

    SAVAITĖS CITATA

    Šventasis Raštas, Naujasis Testamentas, Jn 8, 1–11

    „Kas iš jūsų be nuodėmės, tegu pirmas sviedžia į ją akmenį“. Laimos Grigaitytės nuotrauka.

    RENGINIAI

    spot_img
    spot_img
    spot_img