2024 m. spalio 29-osios paskutinėmis minutėmis pas Viešpatį iškeliavo kunigas Kęstutis Kazimieras Brilius MIC, palaidotas Marijampolės senosiose kapinėse, Marijonų kapavietėje, tarp savo pašaukimo brolių.
Kun. Kęstutis Kazimieras Brilius MIC gimė 1954 m. gruodžio 29 d., Akmenynų parapijoje, Marijampolės r. Pakrikštytas 1955 m. kovo 4. d. Kalvarijos bažnyčioje. 1959 m. šeimai persikėlus, drauge su dviem seserimis ir broliu (kun. Vytautas Brilius) augo Vilkaviškyje.
1961–1973 m. mokėsi Vilkaviškio Salomėjos Nėries vidurinėje mokykloje. Porą metų darbavosi sezoniniu darbininku Vilkaviškyje veikusiose įmonėse, tuo pat metu pradėjęs formaciją Švč. M. Marijos Nekaltojo Prasidėjimo kunigų marijonų vienuolijoje. Nuo 1978 iki 1980 m. tarnavo zakristijonu Griškabūdžio, o nuo 1980 iki 1985 m. – Sasnavos bažnyčioje. Šiuo laikotarpiu studijavo dviejų vienuolijų – jėzuitų ir marijonų – drauge vedamoje pogrindinėje kunigų seminarijoje.
Pirmuosius įžadus Švč. M. Marijos Nekaltojo Prasidėjimo kunigų marijonų vienuolijoje kun. Kęstutis Kazimieras padarė 1977 m. gruodžio 12 d., o amžinuosius – 1980 m. gruodžio 8 d. Užaugęs giliai religingoje šeimoje, kurios nariai aktyviai dalyvavo rezistencinėje veikloje (LKB kronikos leidyboje ir platinime), kun. Kęstutis, darydamas vienuolinius įžadus, kaip savo troškimo tarnauti Lietuvai išraišką, sąmoningai pasirinko Kazimiero – Lietuvos šventojo globėjo – vardą.
1980 m. gruodžio 7 d. diakono, o gruodžio 8 d. – kunigo šventimus kun. Kęstutis Kazimieras MIC gavo iš J. E. kard. Vincento Sladkevičiaus MIC rankų. Jau vėliau, 1985-1986 m., studijavo Kauno Tarpdiecezinėje Kunigų seminarijoje.
Pirmuosius penkerius kunigystės metus kun. Kęstutis Kazimieras MIC tarnystės oficialiai eiti negalėjo, todėl darbavosi nelegaliai, važinėdamas po Lietuvą ir Tarybų Sąjungos platybes (lankė tikinčiuosius Rusijoje, Armėnijoje, Kazachstane, Kirgizijoje). Pirmasis oficialus paskyrimas – 1986 m. gegužės 18 d. – Marijampolės parapijos vikaru. 1987 m. rugpjūtį kun. Kęstutis Kazimieras MIC paskirtas Slavikų ir Valakbūdžio parapijų klebonu, po metų – Kudirkos Naumiesčio parapijos klebonu.
Nuo 1989 rudens iki 1998 pavasario ėjo Marijampolės Šv. Ark. Mykolo parapijos klebono pareigas, 1989 -1995 buvo Marijampolės dekanato dekanu, kurį laiką aptarnavo Patašinės parapiją, o 1995 m. pabaigoje perėmė Marijampolės marijonų vienuolyno vyresniojo ir ekonomo pareigas ir jas ėjo, kol 1998 pavasarį išvyko gyventi į Vilniaus Marijonų vienuolyną, kur darbavosi Švč. M. Marijos Nekaltojo Prasidėjimo parapijoje.
2004 m. rudenį kun. Kęstutis Kazimieras MIC paskirtas į Panevėžio Marijonų vienuolyną ir tarnavo Panevėžio Marijonų koplyčioje, kol 2010 m. Marijonų vienuolija uždarė ten buvusius savo namus. Vis dėlto, kun. Kęstutis Kazimieras MIC su Panevėžiu tąkart galutinai neatsisveikino – toliau tęsė apie 2008 m. pradėtą Kauno technologijos universiteto Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto (KTU PTVF) kapeliono tarnystę.
Nuo 2010 m. rudens kun. Kęstutis Kazimieras MIC paskirtas į Kauno Marijonų vienuolyną. Reziduodamas Kaune ir tarnaudamas Šv. Gertrūdos rektorate, iki 2015 m. taip pat buvo sielovados pagalbininku Marijampolės Šv. Ark. Mykolo parapijoje. Nuo 2018 m. iki šiol kun. Kęstutis Kazimieras MIC ėjo Kauno Šv. Gertrūdos rektorato rektoriaus pareigas, globojo prie šios bažnyčios veikiančią Žvakių šventovę.
Kun. Kęstutis Kazimieras MIC įvairiais laikotarpiais ėjo atsakingas pareigas Marijonų vienuolijoje Lietuvoje: be minėtų Marijampolės vienuolyno vyresniojo ir ekonomo pareigų, taip pat yra buvęs ir Kauno namų vyresniuoju ir ekonomu, Lietuvos provincijos tarybos nariu, provincijos ekonomu ir kt…
2019 m. spalio 19 d. Kongregacijos Generalinio vyresniojo dekretu kun. Kęstutis Kazimieras MIC paskirtas Švč. M. Marijos Nekaltojo Prasidėjimo kunigų marijonų vienuolijos Lietuvos Šv. Jurgio vikariato vyresniuoju ir šias pareigas ėjo iki šiol.
Kun. Kęstutis Kazimieras MIC – vienas pirmųjų, vos tik menkiausioms galimybėms atsiradus, siekusių, kad Bažnyčia Lietuvoje kuo plačiau naudotųsi skaitmeninėmis technologijomis, palaikiusių Katalikų interneto tarnybos atsiradimą. Jis nuolat intensyviai apaštalavo elektroninėje erdvėje, šiuo būdu sielovadine veikla pasiekdamas daug toliau ir plačiau, nei tos bendruomenės, kurioms buvo skiriamas tarnauti tiesiogiai. Taip jis sugebėjo užkalbinti, įvairiuose sunkumuose pagelbėti, o dažnai ir netrumpą laiką dvasinėje kelionėje lydėti ne vieną, ir ne tik čia, Lietuvoje, bet ir toli už jos ribų.
Bemaž lygiai prieš penketą metų (2019 11 03) internetiniame dienraštyje bernardinai.lt publikuotame pokalbyje, kun. Kęstutis Kazimieras MIC yra sakęs: „Stengiuosi būti kunigas visiems ir visur esantiems. […] Ačiū Dievui ir Bažnyčiai, kad leidžia darbuotis ir po kiekvieno ryto sulaukti vakaro, bent kai kur ištariant „atlikta“.
Amžinąjį atilsį duok mirusiam, Viešpatie!
Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo kunigų marijonų vienuolija
Birutės Kurtinaitienės, Vytauto Karsoko nuotraukos.