Kovo 11-oji šiemet Marijampolėje minėta Nepriklausomai Lietuvai dedikuotomis Mišiomis, šventine eisena, 25-iais istorinio varpo prie centrinio pašto dūžiais – po dūžį už kiekvienus Laisvės metus, iškilminga karine rikiuote, marijampoliečių apdovanojimais. Bet daugiausia jaudinančių akimirkų į kultūros centrą susirinkusiems marijampoliečiams dovanojo Rygiškių Jono gimnazijos 148-osios laidos abiturientai. Jaunuoliai parodė pačių surežisuotą vaidinimą, kuriame atgimė sunkūs ir džiaugsmingi lietuvių tautos išgyvenimai istorijos tėkmėje. Abiturientų Rugilės Navickaitės ir Justo Lapinsko pastatytą muzikos, šokio ir vaizdo spektaklį, kuriame vaidino gausus būrys bendraamžių, jau matė šių metų gimnazijos šimtadienio svečiai.
Vidudienį Švento Arkangelo Mykolo bažnyčioje visi tikintieji pakviesti malda dėkoti už Nepriklausomą Lietuvą. Mišias aukojo JE vyskupas emeritas Juozas Žemaitis MIC, Marijampolės garbės pilietis. Mišiose giedojo mišrus choras „Suvalkija“, vadovaujamas Virginijos Junevičienės. Nuo bažnyčios pajudėjusi šventinė statutinių organizacijų eisena stabtelėjo prie centrinio pašto laiptų, suvaidinusių reikšmingą vaidmenį Lietuvos ir Marijampolės išsilaisvinimo istorijoje. Būtent čia, pačioje miesto širdyje, esantys pašto laiptai dar sąjūdžio pradžioje buvo virtę drąsiausių žmonių susirinkimo vieta ir tribūna, būtent čia iškelta pirmoji trispalvė. Kaip tų jaudinančių dienų aidas, nuskambėjo 25 dūžiai vadinamo Laisvės ir laimės varpo, kurį 2013 m. rudenį čia pritvirtino Marijampoliečių bendrija kartu su Lietuvos Vytautų klubo Marijampolės skyriaus nariais. Garbė skambinti istoriniu varpu minint Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-metį suteikta 1990 m. kovo 11-ąją Marijampolėje gimusiai Dainorai Galinytei, šiuo metu diplomuotai rinkodaros specialistei. Varpo dūžius pasitiko marijampoliečių plojimai. Vėliau šventinę programą tęsė iškilminga rikiuotė, kurioje dalyvavo Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono kariai, Suvalkijos 4-osios šaulių rinktinės šauliai, policijos, priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai, kitų statutinių organizacijų nariai. Iškelti septynias trispalves vėliavas centrinėje aikštėje pakviesti karių, policijos ir priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, skautų, Rygiškių Jono gimnazijos ir tautinių šokių kolektyvo „Jotvingis“ atstovai. Istorinį pranešimą susirinkusiems marijampoliečiams ir svečiams perskaitė istorikas Kazys Balickas. Gėlių puokštės išneštos ant Sausio 13-osios kovotojo Rimanto Juknevičiaus kapo ir prie Kančių koplytėlės Vytauto parke bei paminklo „Tautai ir Kalbai“ aikštėje.
Gausiai į Marijampolės kultūros centro salę susirinkusius vietos gyventojus pasveikino Marijampolės savivaldybės meras Vidmantas Brazys. Savo šventinėje kalboje jis ragino neprarasti tikėjimo Tėvyne, savo galimybėmis, kad ir kokie pavojai betykotų, mylėti Lietuvą ne tik už jos grožį, bet ir už atlaikytus sunkumus bei už jos stebuklingą prisikėlimą. Švento Jurgio, Marijampolės globėjo medaliu, už prasmingą visuomeninę veiklą ir svarų indėlį į bendruomenės sveikatinimą buvo įvertinta klubo „Diabetas ABC“ pirmininkė Genovaitė Naidzinavičienė. Savivaldybės mero ir kitų įstaigų vadovų padėkos įteiktos grupei marijampoliečių. Čia visų akivaizdoje apdovanoti ir šių metų nacionalinio diktanto Marijampolėje laimėtojai. Administracijos direktoriaus Meto Ražinsko įsteigtas prizas – rašikliai auksine plunksna – šiemet įteikti Sūduvos gimnazijos gimnazistėms sesėms dvynėms Eglei ir Jurgai Staškauskaitėms, diktantą parašiusioms be jokios klaidos.
Viešųjų ryšių tarnyba
Danguolės Micutienės ir Arvydo Kluoniaus nuotraukos.