„Muzika yra ore, muzika yra visur, pasaulis yra jos pilnas. Ir tu paprasčiausiai jos pasiimi tiek, kiek tau reikia“, – sako marijampolietis Lukas STANKEVIČIUS, atkakliai besistengiantis realizuoti save didžėjaus (didžėjus – asmuo, parenkantis ir leidžiantis muziką įvairiuose renginiuose ir klubuose) bei muzikos kūrėjo kelyje.
…Dar, rodos, visai neseniai jis, trindamas mokyklos suolą, svajojo apie laisvę, jos neribotas galimybes, nuo kurių sukosi galva, o dabar, nepraėjus nė pusmečiui po brandos atestatų įteikimo, Lukas jau pajuto visą tos išsvajotosios laisvės svorį, mat, pasirodė, jog tai – ne vien teisė rinktis, bet ir pareiga su visa atsakomybe mažais žingsneliais eiti savo pasirinkimo keliu, kuris nėra nei lengvas, nei paprastas… Bet, kaip sako jaunasis didžėjus, kitokio kelio jis ir negali įsivaizduoti…
Gitarą nugalėjo… klubinė muzika
Lukas Stankevičius šiemet baigė Marijampolės „Sūduvos“ gimnaziją, be kitų brandos egzaminų, laikydamas ir muzikos egzaminą, kuriame jam pirmiausiai imponavo kūrybinė užduotis („vakarykštis“ abiturientas džiaugiasi, jog jo muzikos žinios egzamino metu buvo įvertintos „puikiai“).
Prisimena: būdamas vienuolikos metų amžiaus, pradėjo groti gitara, ketverius metus lankė muzikos mokyklą, vis tobulindamas savo grojimo įgūdžius. Vis dėlto aistra gitarai, peržengus paauglystės slenkstį, ėmė ir priblėso, tačiau tuomet jis „atrado“ klubinę muziką ir pajuto norą į šią sritį pasinerti. Juolab kad tai buvo ne vien muzika, bet ir veikla, kurioje ne tik pats gali save realizuoti, bet ir būti tarp bendraamžių, juos užimti. Žinoma, pirmiausiai jis tik domėjosi, klausėsi įvairiausios tokio pobūdžio muzikos, stebėjo ne tik Lietuvos, bet ir viso pasaulio geriausių didžėjų darbą, paskui ėmė bandyti pats. Iš pradžių apsiribojo tik kompiuteriu ir jame turimomis programomis, o paskui įsigijo ir visą tikram didžėjui reikalingą įrangą.
Savarankiškumo pamokos ir susivokimas savyje
Pagaliau atėjo metas išbandyti save publikos akyse. Pirmasis Luko pasirodymas prieš ketverius metus, kaip pats sako, – Marijampolės restorane „Midaus ragas“. Tuo metu pagal mainų programą į renginį buvo susirinkę moksleiviai iš įvairių šalių, tad Stankus (pavardės trumpinys pamažu tapo sceniniu vardu) debiutavo kaip didžėjus, linksmindamas daugiakalbę minią. Prisimena: labai kruopščiai ruošėsi šiam renginiui, atidžiai rinkosi muziką, o kai „pirmas blynas“ pasirodė visai neprisvilęs, pajuto, jog šiuo keliu norėtų eiti toliau. Iš pradžių pats siūlė savo paslaugas, o vėliau jau imdavo ir kitų pasiūlymų sulaukti. Gimtadienio, kitų progų pobūviai, renginiai kavinėse – tai Luko, kaip didžėjaus, tuomet dar moksleivio, žingsniai į jo pasirinktą muzikos kelią.
Baigęs gimnaziją, L. Stankevičius susidūrė su abiturientui, jau laikančiam rankose brandos atestatą, įprastu klausimu: „O kas toliau?“ Mintis vėl mokytis tuoj po mokyklos baigimo iškart nuvijo: jautė būtinybę padaryti pertrauką, kad suvoktų, ko iš tikrųjų nori, kad nereikėtų blaškytis ir kaltinti vėliau dėl skuboto pasirinkimo. Tad niekur nestojęs mokytis Lukas sumąstė išvykti į užsienį padirbėti – įgyti didesnio savarankiškumo bei užsidirbti pinigų tolesnių tikslų realizavimui. Šių metų spalio pradžioje jis išvyko į Angliją, įsidarbino automobilių plovykloje. Darbas nelengvas, daug darbo valandų, tačiau palaipsniui įgyjamas savarankiškumas leido ir save pažinti. Lukas, šiuo metu vėl gimtajame mieste, jau neabejoja, jog kitais metais jis tikrai bus studentas, studijuos renginių organizavimo specialybę ir dės visas pastangas, kad taptų labai geru didžėjumi. Be to, pabuvojus užsienyje, visai kitoje aplinkoje, ten dirbus, pasikeitė požiūris ir į patį gyvenimą.
Kai muzika – gyvenimo būdas
Pastaruoju metu Stankus ne tik renka muziką būsimiems pasirodymams, bet kartu su Vokietijoje gyvenančiu bičiuliu dirba prie muzikinio projekto: vaikinai kuria muziką, kurią patys ir atliks (Lukas gros gitara).
Stankaus tikslas – „groti“ ne tik Marijampolėje, o ir visoje Lietuvoje. „Muzika, – sako Lukas, – yra tai, kuo gali dalintis su kitais. Muzika – tai mano gyvenimo būdas. Tiesiog net neįsivaizduoju savo gyvenimo be jos. Net pagalvojęs apie tai, ką galėčiau veikti be savo dabartinio užsiėmimo, besisiejančio su muzika, kiekvieną kartą suprantu, kad mano mintys sukasi tik… apie ją. Kalbant apie muziką, jos pateikimą žmonėms, kurie jos klausosi, galima atrasti žmonių, kuriems lygiai taip pat patiks būtent tas pats muzikos stilius, kuris patinka tau pačiam. Ir dėl to galiu drąsiai teigti, jog muzika – bendravimo forma“.
Tiesa, jaunasis didžėjus puikiai suvokia, jog „prasimušti“ šioje srityje nėra paprasta, tačiau jis nelinkęs verkšlendamas nuleisti rankų. „Mane, – sako Lukas, – įkvepia skaitytų literatūros kūrinių, filmų herojai, taip pat žinomiausi Lietuvos ir ypač pasaulio didžėjai: nė vieno iš jų kelias nebuvo lengvas, bet jie nesustojo, ėjo tolyn. Taigi ir aš, ištikus nesėkmei, pagalvoju, kad daugelis pradėjo „nuo nulio“, todėl nėra ko pasiduoti!“
Belieka Stankui tik palinkėti sėkmės siekti savo tikslų: ryžto tam jis turi per akis!
Laima GRIGAITYTĖ
Luko Stankevičiaus asmeninio albumo nuotraukos.
Kai pajunti tą tikrąją muzikos garso “jėga” – ji tampa nebeatsiejama tavo gavyvenimo dalimi..Man irgi taip buvo ir dabar į ją jau žiūriu visiškai kitaip ir vertinu tik kokybišką atlikimą su profesionalia garso aparatūra
Tikrai neįsivaizduoju gyvenimo be muzikos ir geros kokybės aparatūros… Jei jau klausau, tai per gerą amuniciją. https://www.autogarsas.lt/collections/garso-stiprintuvai