Marijampolės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas (Marijampoles aps. VPK) informuoja, kad per miesto dienas (gegužės 30-birželio 1-ąją) buvo išaiškinti 129 administracinės teisės pažeidimai, į komisariatą pristatyti 99 asmenys, iš jų 56 neblaivūs. Nustatytas 41 asmuo, alkoholinius gėrimus gėręs viešose vietose arba girtas pasirodęs viešose vietose (iš jų – 24 nepilnamečiai), 10 asmenų sulaikyti vairavę transporto priemones neblaivūs. Atlikus analizę nustatyta, kad ši statistika per šventinį savaitgalį apie penkis kartus viršijo kitų 2014 m. gegužės savaitgalių išaiškintų teisės pažeidimų skaičių.
Apie tai ir apie kitus bendruomenei aktualius klausimus diskutuota Miesto policijos nuovadoje susitikime su Marijampolės savivaldybės seniūnais.
Miesto policijos nuovados viršininkė Vilija Danilevičė, pristatydama seniūnams policijos suvestines, akcentavo, jog didžiąją dalį viešosios tvarkos pažeidimų padaro neblaivūs asmenys. Viena iš pagrindinių per šventę padarytų teisės pažeidimų priežastis – lengvas alkoholinių gėrimų prieinamumas.
Marijampolės aps. VPK viršininkas Skirmantas Andriušis, dalyvavęs susitikime su seniūnais, kreipėsi į juos – artėja Joninės, kitos šventės, vasarą organizuojamos ir miestuose, ir kaimo vietovėse. Policija, siekdama užtikrinti viešąją tvarką ir apsaugoti visuomenę, kviečia apriboti prekybą alkoholiniais gėrimais (nesuteikti leidimų prekiauti jais nuo 22 val. iki 08 val.), aiškiai nustatyti vietas, kuriose leidžiama vartoti minėtus gėrimus, ir pan.
Buvo pasidalinta informacija, kuri aktuali seniūnams, organizuojant įvairius viešus renginius, jie paraginti atsižvelgti į siūlymus, kad sumažėtų teisės pažeidimų jų metu.
Pasak Marijampolės aps. VPK viršininko Skirmanto Andriušio, nepateisinama, kai viešų švenčių, renginių metu vyksta neblaivių asmenų muštynės, patiriama gyvybei pavojingų traumų (pvz., kaukolės skliauto lūžis, nosies suknežinimas ir pan.). Nuniokojami miesto gėlynai, nuošalesnės vietos. O kiek mums visiems, mokesčių mokėtojams, kainuoja neblaivių asmenų išblaivinimas ligoninėje? Oficiali medicininio išblaivinimo kaina – 164,48 Lt (www.marijampolesligonine.lt).
Miesto nuovados viršininkė Vilija Danilevičė kreipėsi į seniūnus, kviesdama kartu vykdyti prevencinį darbą – informuoti gyventojus, ypač vyresnio amžiaus, apie nuolat vykdomą sukčiavimą. Jau šiemet iki birželio 1-osios registruoti 39 įvairaus sukčiavimo atvejai. Artėjant 2015-ųjų sausiui, kada bus įvestas euras, sukčiai tampa dar aktyvesni. Statistikos duomenimis, jie bando apgauti 1 iš 4 Lietuvos gyventojų.
Policija primena:
- nė vienos institucijos – nei banko, nei Mokesčių inspekcijos, nei savivaldybės pareigūnai, nei socialiniai darbuotojai – nevaikšto pas gyventojus ir „nesurašinėja“ litų;
- litai į eurus bus keičiami tik bankuose ir kai kuriuose pašto skyriuose nustatytu kursu;
- nelaikykite didelių pinigų sumų namuose;
- telefonu niekam neatskleiskite duomenų, kuriais pasinaudodami sukčiai galėtų pagrobti Jūsų pinigus;
- jei turite vyresnio amžiaus giminių, kaimynų, pažįstamų, informuokite juos, kaip apsisaugoti nuo sukčių;
- pastebėję įtartinus žmones, taip pat je kyla nors mažiausias įtarimas, kad skambina sukčius, nedelsdami skambinkite į policiją pasitikėjimo telefonu Marijampolėje (8 343) 91260 arba trumpuoju numeriu 112.
Susitikime su seniūnais už pavyzdingą ir nepriekaištingą pareigų atlikimą prevencijos padalinių įkūrimo 25-mečio proga Marijampolės aps. VPK viršininkas Skirmantas Andriušis 3-ojo laipsnio policijos pasižymėjimo ženklu „Už nuopelnus“ apdovanojo Marijampolės miesto policijos nuovados viršininkę Viliją Danilevičę.
Apdovanojimai šia proga praėjusią savaitę įteikti geriausiems apskrities policijos padalinių pareigūnams.
Marijampolės aps. VPK informacija