Pastaruosius trejus metus Rapolo Micevičiaus pavardė viešumoje skambėjo ne kartą – po skaudžios nelaimės netekęs kojos, vyras gyvenimo džiaugsmus atranda iš naujo. Kaitavimą trumpam atidėjęs į šoną, šią vasarą vėl džiaugėsi skrosdamas bangas, vos pradėjęs profesionaliai užsiimti snieglenčių sportu, iškart ėmė skinti pergales, o šiuo metu kryptingai juda pagrindinio tikslo – 2026 m. Žiemos paralimpinių žaidynių – link. Greta to nepamiršta pildyti savo jaunystės svajonių. Vieną jų – norą dalyvauti realybės šou „Išlikimas“ – realizavo „Telia Play“ realybės seriale „Tiltas 2“.
Gyvenimą apvertusi trauma
Prieš trejus metus R. Micevičius apie paralimpines žaidynes tikrai negalvojo. 2021-ųjų vasarą vienos įmonės personalo vadovas, kaitavimo entuziastas ir treneris dar ramiai džiaugėsi Kuršių marių bangomis ir nė neįtarė, kad gyvenimas netrukus pasikeis. Lemtinga tapo spalio 15-oji – besitreniruodamas atlikti sudėtingą triuką 10 metrų aukštyje jis rėžėsi į vandenį ir patyrė du kairės kojos lūžius. Po keliolikos operacijų, krūvos nuskausminamųjų ir ilgo reabilitacijos proceso vaikinui teko atsisveikinti su koja ir išmokti gyventi su protezu. Kartu su juo į gyvenimą grįžo ir primiršta aistra – snieglenčių sportas.
Vos pradėjęs juo užsiimti profesionaliai, R. Micevičius pernai iškovojo Europos taurę, sėkmingai pasirodė pasaulio taurės varžybose ir buvo išrinktas geriausiu 2023 m. Lietuvos paralimpinio judėjimo sportininku. Per apdovanojimų ceremoniją sportininkas teigė, kad pranoko visus savo lūkesčius, bet nežada sustoti, nes tikslas vienas – patekti į 2026 m. žiemos paralimpines žaidynes ir tapti pirmuoju Lietuvos snieglentininku jose.
Visą žiemą kemperyje
Šiuo metu R. Micevičius visam žiemos sezonui išvykęs treniruotis į Austrijos Alpes. Ten su mylimąja Brigita ir šunimi d’Artanjanu yra įsikūręs Zilertalio slėnyje, namelyje ant ratų. Būtent taip sportininkas praleido ir praėjusią žiemą. „Viskas tiko ir patiko, tad nusprendėme kartoti. Šiemet pasikeitė tik treneris – nuo šiol dirbu su 25-erių metų patirtį šioje srityje turinčiu Jeremy. Prisijungiau prie jo komandos, tad treniruojuosi nebe vienas, o su sportininkais iš Anglijos, Škotijos ir Taivano. Tikiu, kad tai atneš daugiau disciplinos ir profesionalumo, juolab mano kolegos – sveikieji sportininkai“, – šypsosi R. Micevičius.
Jis priduria, kad nors šiuo metu yra apsistojęs Austrijoje, žiemą nusimato daug išvykų. „Stovyklausime Dubajuje, Jungtinėse Valstijose, Kanadoje, Šveicarijoje, Italijoje. Laukia nemažai varžybų, įskaitant pasaulio čempionatą, ir visos jos labai svarbios – tik 8 geriausi mano grupės sportininkai šiemet gaus kvietimus į paralimpines žaidynes. Kitiems teks laukti kitų metų ir varžytis dėl likusių trylikos vietų. Apskritai šį sezoną bene didžiausią dėmesį noriu skirti technikoms, padedančioms aplenkti varžovus“, – artimiausiais planais dalijasi sportininkas.
Ekstremalus išlikimas
Nepaisant grandiozinių profesionalaus sporto planų, šią vasarą R. Micevičius ryžosi ir neeiliniam iššūkiui – sutiko dalyvauti „Telia Play“ realybės seriale „Tiltas 2“, kuriame 14-a dalyvių iš visos Lietuvos ėmėsi vykdyti tik nebandžiusiems paprastą užduotį – sukonstruoti 300 metrų ilgio Tiltą, nuvesiantį juos į ežero saloje stovintį Švyturį, saugantį rekordinį 50 tūkst. eurų apdovanojimą. Vaikinas sako, kad vos sulaukęs kvietimo, nė akimirkos nedvejojo. „Nuo paauglystės svajojau dalyvauti kokiame nors projekte, panašiame į „Survivor“ (liet. „Išlikimas“). Esu peržiūrėjęs visus sezonus, visas serijas… Man labai patiko pats žanras ir visas principas – apie išgyvenimą gamtoje, fizinius išbandymus, žmonių susibendravimą. „Tilto“ organizatorių paklausiau, ar laukia kažkas panašaus, jie atsakė teigiamai, tad ir mano atsakymas buvo aiškus“, – pasakoja R. Micevičius.
Vaikinas atskleidžia, kad su kojos protezu įveikti visus fizinius išbandymus buvo tikrai nelengva. „Kasdienis rąstų kėlimas, nešimas, stūmimas, nepatogios pozicijos, klampynė… Visa tai privertė pajausti tuos raumenukus, apie kuriuos buvau pamiršęs. Dirbome po dešimt valandų per dieną, be jokio išsisukinėjimo ir tinginiavimo. Pats didžiausias iššūkis buvo neužkliūti už kokių nors šakų, neužsimesti rąsto ant savęs, einant per tiltą nepaslysti. Vieną kartą vos nepaskendau…“ – prisimena „Tiltas 2“ dalyvis ir priduria, kad nepaisant įvairių sunkumų, komandos vienybė ir sportininko charakteris neleido pasiduoti.
R. Micevičius taip pat sako projekte išmokęs svarbią gyvenimišką pamoką. „Nors iš pradžių maniau, kad gudriai žaisiu, turėsiu strategiją, planą, jeigu reikės, manipuliuosiu, labai greitai supratau, kad man tai – neįmanoma. Visada turiu būti savimi, nebandyti prisitaikyti, įtikti žmonėms. Tai vertinu ir kituose“, – atvirauja sportininkas. Galiausiai, jis ragina žiūrovus įsijungti „Tiltą“ ne tik dėl įkvepiančių istorijų ar intriguojančių užduočių, bet ir dėl itin profesionaliai nufilmuotos Lietuvos gamtos. „Metas suprasti, kad ir mes galime kurti „Netflix“ lygio produkciją“, – apibendrina R. Micevičius.