Sekmadienis, 22 gruodžio, 2024
Daugiau
    PagrindinisKitos temosVokiška kokybė – kodėl ji taip vertinama visame pasaulyje?

    Vokiška kokybė – kodėl ji taip vertinama visame pasaulyje?

    Visai neseniai atliktame tyrime buvo nustatyta, kad ženklu „Pagaminta Vokietijoje“ paženklintais produktais, pasitiki maždaug 98% perkančių vartotojų. Iš daug gaminančių valstybių, Vokietija yra pirmaujanti jėga daugybėje pramonės sričių. Vokiška kokybė – savotiškas išsireiškimas, kuris simbolizuoja aukščiausią ir beveik neprilygstamą kokybę. Tačiau kodėl taip yra, kad būtent Vokietijoje pagaminta technika ir įrenginiai yra labiausiai vertinami bene visame pasaulyje?

    Nuo ko viskas prasidėjo

    Beveik visą Europos istoriją, tokios valstybės, kaip Vokietija net nebuvo. Iš daugybės skirtingų, vokiškai kalbančių žemių, kunigaikštysčių, regionų ir hercogysčių bei grafysčių sudarytas regionas visuomet garsėjo kaip labai stiprus, savarankiškas ir savitas. Vokiečių pirkliai dominavo centrinėje ir šiaurės rytų Europos dalyje. Juk būtent vokiškose žemėse buvo atspausdinta pirmoji knyga, sukurta daugybė išradimų ir kuriamos įvairios ginkluotės inovacijos.

    Dėl gilių gamybos ir amatų tradicijų, pramonės perversmo metu, kuris vyko XVIII-XIX amžiais, Vokietija tapo pasauline gamybos lydere įvairiose srityse. Taip jau nutiko, kad Vokietijos iškilimas pramonėje yra susietas su tuo, kai Prūsija suvienijo visas vokiškai kalbančias žemes ir sukūrė vieną Vokietiją.

    Tad tie, kas žinojo apie Vokietijos pramonę, tikrai žinojo ir tai, jog ši šalis gamina kokybišką produkciją. Tačiau pats ženklas „Pagaminta Vokietijoje“ arba „Made in Germany“ atsirado tik 1887m., gerokai vėliau nei Vokietijos pramonė užkariavo Europą ir pasaulį.

    Ne vokiečiai, o britai visam pasauliui „išreklamavo“ vokišką produkciją

    Kaip jau minėjome, 1887 metais kai kas nutiko. Tuo metu galingiausios pasaulio valstybės, D.Britanijos parlamentas įpareigojo importuotojus ir prekeivius ženklinti kiekvieną, iš Vokietijos importuotą prekę ir ją paženklinti „Made in Germany“ ženklu. Tačiau britų intencija buvo atskirti vokiškus gaminius nuo britiškų, nes nacionalistų valdžia buvo šventai įsitikinusi, kad jų konkurentai iš žemyno gamina žemos kokybės daiktus, ypač, lyginant su britiškais. Auganti ir stiprėjanti Vokietijos pramonė jau buvo pranokusi britiškąją, todėl naudodama ekonominę galią, lordų rūmų valdžia norėjo grąžinti D. Britaniją į pirmą vietą.

    Ir nors dėl britiškos kokybės taip pat nereikia daug kur abejoti, su vokiška lygiuotis buvo sunku. Vartotojai atsispyrė propagandiniams valdininkų tikslams ir pastebėjo, kad iš Vokietijos atvežtos įvairių rūšių prekės ne tik, kad patenkindavo lūkesčius, juos neretai ir pranokdavo. Dėl to, per laiką, šis siekis pažeminti ir sumenkinti vokiečių pramonininkus atsisuko prieš britų įstatymų leidėjus ir visame pasaulyje išpopuliarino prekinį ženklą, kuriuo dabar taip didžiuojasi visa vokiečių tauta.

    Kokiose srityse šiuo metu labiausiai vertinamas „Pagaminta Vokietijoje“ ženklas?

    Nors Vokietijos pramonė yra labai didelė, galinga ir įvairiapusė, tam tikrose srityse jie yra visa galva priekyje, lyginant su likusiu pasauliu arba pelnė tokią didelę pagarbą ar reputaciją, kad užtenka tik būti Vokietijos gamintoju ir jūs iš karto pelnysite vartotojo palankumą. Kokios tai sritys?

    Jų yra ne viena, tačiau pirmiausiai, be abejonės reikia išskirti automobilių gamybos ir autodetalių pramonę. Juk būtent Vokietijoje, ponas Bencas (vok. Karl Friedrich Benz), dar 1886m. sukūrė ir užpatentavo automobilį bei, kartu su G.Daimleriu įkūrė Daimler-Benz koncerną, kurio automobilius geriau žinome Mercedes-Benz vardu, gyvuojančiu iki šiol.

    Vokietijoje taip pat yra įsikūrę: Volkswagen, Audi, Porsche, BMW, MAN ir aibė kitų, garsiausių ir gerbiamiausių pasaulio autopramonės, vardų. Visame pasaulyje jie užima ~17-20% visos automobilių ir automobilių detalių pramonės.

    Vokiški įrankiai ir mašinerija taip pat sulaukia didžiausių kritikų bei vartotojų liaupsių. Siemens, Bosch, Linde – visa tai yra vokiška. Taip pat didžiulę įtaką pasaulyje turi Vokietijos chemijos pramonė ir kompiuterinės įrangos gamintojai. Ką jau kalbėti apie įrankius ir jų gamintojus – jau minėtas Bosch, AEG, Festool, Scheppach, Stihl ir kiti.

    Kaip į vokišką kokybę žiūrima Lietuvoje?

    Didžioji dalis automobilių, važinėjančių Lietuvos keliuose, yra pagaminti Vokietijos pramonės. Tai turėtų būti pirma indikacija, kad mūsų vartotojai labai pasitiki šios didžiulės šalies industrija.

    Pakanka prie tam tikros srities pridėti žodį: „vokiška“, „vokiški“ arba „vokiškos“ ir jau iš karto sukuriama tam tikra aura ir kokybės nuojauta. Galima į Google parašyti šiuos žodžius ir pažiūrėti, kokius rezultatus jums pasiūlys paieškos variklis. Daugybė įmonių reklamuoja tam tikrą produkciją ar gaminius pabrėždami, jog jie yra pagaminti būtent Vokietijoje.

    Tarkime, galime sutelkti dėmesį į vokiškus įrankius. Scheppach – šis gamintojas veikia ir jau beveik 100 metų gamina įvairius įrankius, kurie skirti medžio ir metalo apdirbimui. Visi profesionalai, o taip pat ir nusimanantys mėgėjai žino, kad šiuo prekės ženklu galima pasitikėti. Scheppach daug investuoja į kokybės kontrolę, medžiagų atrinkimą ir technologijas, dėl to jų įrankiai turi kone nepriekaištingą reputaciją.

    Kiti gamintojai iš Vokietijos taip pat turi daugybės vartotojų palankumą. Nors yra ir kitų gamintojų iš kitų šalių, kuriais pasitiki dauguma vartotojų, tačiau vien pats skambesys „Pagaminta Vokietijoje“ yra unikalus ir suteikia didžiules viltis ir lūkesčius vartotojams. Laimei, kad beveik visa vokiška technika ir gaminiai juos išpildo.

    PARAŠYKITE KOMENTARĄ

    Prašome parašykite savo komentarą
    Prašome parašykite savo vardą

    SAVAITĖS SKAITOMIAUSI

    spot_img

    SAVAITĖS CITATA

    Šventasis Raštas, Naujasis Testamentas, Jn 8, 1–11

    „Kas iš jūsų be nuodėmės, tegu pirmas sviedžia į ją akmenį“. Laimos Grigaitytės nuotrauka.

    RENGINIAI

    spot_img
    spot_img
    spot_img