Sekmadienis, 22 gruodžio, 2024
Daugiau
    PagrindinisKitos temosAr Jums tikrai reikia dantų implantacijos?

    Ar Jums tikrai reikia dantų implantacijos?

    Šypsena – žmogaus vizitinė kortelė, tačiau nei vienas, net atsakingai prižiūrintis dantis, nėra apsaugotas nuo jų nuskilimo, o dėl tam tikrų dalykų ir jų kritimo. Dažnai nelieka nieko kito, tik dantų implantacija, kuri sugrąžina ne tik dantis, bet ir estetinę išvaizdą bei pasitikėjimą savimi. Kada tikrai reikia rinktis dantų implantaciją ir kaip tai vyksta?

    Kada reikalinga implantacija?

    Dantų implantai rekomenduojami tuomet, kai trūksta vieno ar kelių dantų. Jei yra paliekamas tuščias tarpas, šalia esantys dantys gali pakeisti kryptį, dėl susitraukusio žandikaulio veidas gali atrodyti vyresnis, o šypsena bus ne tokia patraukli.

    Iškritus dantims ir nesprendžiant šios problemos, žandikaulis gali imti nykti. Dantų implantai sudaro biologinį junginį su kaulu ir atlieka atraminę funkciją kitiems dantims. Taip išsaugoma ir veido forma, išraiška, o implantai nesukelia diskomforto kramtant maistą ar tiesiog šypsantis.

    Nereikėtų galvoti, kad krūminiai dantys nesvarbūs. Jie net svarbesni už priekinius. Netekus krūminių dantų mimika taip pat kinta, žandikaulis deformuojasi, o kramtyti tampa sunku, taigi šie dantys net svarbesni už estetinę funkciją atliekančius priekinius dantis.

    Ar galima dėti implantą, lemia kaulo tankis ir tūris, todėl implantacija gali būti atliekama tiek jauniems, tiek vyresniems žmonėms, prieš tai kaulą įvertinus specialistams.

    Dantų implantai puikiai tarnauja ir išimamų protezų fiksacijai. Tam, pasak specialistų, užtenka 2 – 4 implantų. Protezai ant implantų tarnauja net ilgiau, negu ant dantų, jų nereikia dažnai keisti ar taisyti, todėl ilgalaikėje perspektyvoje dantų implantacija yra pigesnis gydymo būdas.

    Kaip vyksta implantacija?

    Paprastai tariant, dantų implantai yra titaniniai sraigtai, imituojantys danties šaknį ir tarnaujantys kaip atrama dirbtiniam dančiui pritvirtinti bei kramtymo funkcijai atstatyti.  Įsriegus šį sraigtą reikia, kad kaulas priaugtų prie jo paviršiaus ir sudarytų tvirtą jungtį. Implantas tampa atrama protezui, užtikrindamas tvirtą sujungimą ir gerą estetinį vaizdą. Implantas sutvirtina ir kaulą, apsaugo jį nuo irimo netekus dantų.

    Galima atkurti tik vieną prarastą dantį, nepažeidžiant šalia jo esančių sveikų dantų. Implantacijos dėka atstatoma ne tik danties karūnėlė, bet ir jo šaknis. Norint atkurti keletą prarastų dantų nėra būtina į kiekvieno prarasto danties vietą sriegti po implantą. Dažniausiai ant 2 implantų yra formuojamas dantų tiltas, kuris laikosi tvirtai ir pacientas jaučiasi tarsi su natūraliais dantimis. Netekus daugumos ar visų dantų jiems atkurti paprastai pakanka nuo 2 iki 6 implantų vienam žandikauliui.

    Daugybė privalumų

    Jei sunku apsispręsti, ar dantų implantavimo tikrai reikia, verta aptarti šios procedūros privalumus. Visų pirma – visi dantys burnoje. Tai svarbu tiek estetiškai, tiek fiziologiškai.

    Labai svarbus privalumas, jog priešingai nei tilteliai ar protezai, dantų implantai yra “įsodinami” tiesiai į žandikaulį, todėl nenukenčia šalia esantys dantys. Implantai tikrai ilgaamžiški, kai kuriose klinikose suteikiama net viso gyvenimo garantija. Juk nieko nėra geriau, nei nesukti galvos dėl keitimo ar išskirtinės priežiūros.

    Daugelis yra girdėjęs mitų apie neprigyjančius implantus ir atmestus svetimkūnius, tačiau  odontologų patirtis leido įsitikinti, kad dantų implantų patikimumas yra labai didelis –  net 97 procentai.

    Žmonės bijo ir to, kad dantų implantacija yra labai brangi procedūra, tačiau, atsižvelgiant į esamą dantų situaciją bei finansines galimybes, galima rinktis tinkamiausią implantų tipą.

    PARAŠYKITE KOMENTARĄ

    Prašome parašykite savo komentarą
    Prašome parašykite savo vardą

    SAVAITĖS SKAITOMIAUSI

    spot_img

    SAVAITĖS CITATA

    Šventasis Raštas, Naujasis Testamentas, Jn 8, 1–11

    „Kas iš jūsų be nuodėmės, tegu pirmas sviedžia į ją akmenį“. Laimos Grigaitytės nuotrauka.

    RENGINIAI

    spot_img
    spot_img
    spot_img