2021 rugsėjo 17 dieną tai įvyko, praėjo, nušurmuliavo ir jau gaila, kad tai jau praeitis, bet liko viltis, kad į dvarvietę ir toliau plūs susidomėjusieji savo miesto, krašto, Lietuvos istorija. Kurie norės atgaivinti, prisiminti savo šaknis.
Atsiliepimas į kvietimą visada be galo svarbus! Organizuojant renginius visada yra keletas priežasčių nerimauti, kurių paskutinė (kai jau viską padarai, sustyguoji) yra – ar susirinks žmonės?!
Tikslas pasiektas: pavyko visos Europos paveldo dienos Kvietiškio dvarvietėje dalys!
Apie viską iš eilės! Dėkoju marijampoliečiams, kūrusiems liaupses grafienei Pranciškai Ščiukaitei Butlerienei: Česlovai Jakštytei, Birutei Arlienei, Aldonai Murauskienei, Šarūnui Sėjūnui, kurių eilutes į savo pasakojimą apie dvarus ir jų legendas įpynė mieloji aktorė Virginija Kochanskytė. Nusilenkiu ir aukštybėse esančiam Stasiui Ilgūnui, kurio eiles Pranciškai dažnai skaitau…
Dėkoju savo komandai, kultūros klubo „Aistuva” nariams, kurie padėjo parengti grūdų sandėlio (magazino) erdves lankytojų priėmimui; o jų susirinko tikrai nemažai: užplūdo jaunimas iš Marijonų gimnazijos (mokytoja Zita Krukonienė), Profesinio rengimo centro (mokytoja Edita Sėdaitienė ir Valdimantas Kvietkauskas), jaunimas , dalyvaujantis Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos projekte Judam, (vadovė Kristina Mickevičienė); kiti neorganizuoti pavieniui atėję asmenys. Tikras įtraukiantis paveldas! Kaip sakė kalbėjusieji konferencijos lektoriai.
Dėkoju lektoriams ir visiems diskutavusiems (mero pavaduotojui Pauliui Marozai, architektui Gintautui Vieversiui), įvertinusiems minėto pastato (grūdų sandėlio/magazino) reikšmę ir ypatingumą, kurio techniniai įrengimai nematyti Lietuvoje. Tai Panemunės pilies meniniam direktoriui dr. Mariui Daraškevičiui, Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos prezidentui Gintarui Karosui, asociacijos Kvietiškio pelėda įkūrėjai Irenai Sviliuvienei.
Ypatingą dėkingumą jaučiu aktorei Virginijai Kochanskytei, išreiškiančiai ypatingą meilę Lietuvai ir iškilioms mūsų asmenybėms, gyvenusioms Tėvynei, Meilei, Grožiui! Jos pasakojimą nuostabiu grojimu puikiai papildė Meno mokyklos jaunieji muzikai (mokytojos Irena Valiulienė ir Svetlana Maurutienė).
Tikiuosi, kad žiūrovai, konferencijos dalyviai, draugai ir pažįstami (arba ne), kurie atėjo paklausyti, pasvarstyti, kurie neabejingi savo miesto istorijai, neliko nuvilti, sužinojo daug naujienų, patyrė puikių emocinių išgyvenimų. Esu dėkinga visiems šios dienos, kurią organizavome kartu su VšĮ Turizmo ir verslo informaciniu centru „SMART Marijampolė“, dalyviams. Tik kartu galime nuveikti gerus darbus. Judėkime toliau!
Vida Mickuvienė, Marijampolės kultūros klubo „Aistuva“ pirmininkė
Šarūno Sėjūno nuotraukos.