Vakar, gegužės 9 dieną, Rusijoje kariniais paradais pažymėta pergalės prieš nacistinę Vokietiją diena. Kraujo ir nesuskaičiuojamų aukų kaina žymi šią dieną. Sovietų Sąjungos stalinistinė vadovybė dėl savo įnorių išplėsti socializmą visame pasaulyje telkė jėgas prie Vokietijos sienų, bičiuliavosi su nenuspėjamu Hitleriu ir taip atvedė Rusijos žmones į karą, kuriame žuvo milijonai karių ir civilių iš abiejų pusių. Daug kas žino , kad hitlerinė Vokietiją, Sovietų Sąjungą užpuolė 1941 m. birželio 22 d., parengusi „Barbarosos“ planą, tačiau nedaug kas žino (ypač Rusijoje), kad buvo Stalino parengtas planas „Groza“ užpulti nacistinę Vokietiją 1941 m. liepos 14 d. Tam tikslui nuslėpti Stalinas pasirašė Ribentropo- Molotovo paktą, sutraukė prie Vokietijos sienos kariuomenę , kartu su Hitleriu pasidalino Lenkiją. Apie tai nei Rusijos karo istorikai, nei televizijos ar tuo labiau Putinas nekalba. Hitleriui smogus prevencinį smūgį, 1941 m. subiro Raudonoji Armija. Propaganda ir ikikarinės dainos darė savo darbą: ruošiantis karui, rusų liaudis buvo įtikinta, kad karas bus lengvas, nebus daug aukų, o priešą „kepurėmis užmėtys“ („šapkokidalstva“). Atsigavusi po triuškinančių pralaimėjimų, su šūkiu „Pergalė bet kokia kaina“ sovietinių karių lavonais nuklojo visą Europą. Kalbama , kad JAV generolas Eizenhaueris po pokalbio su „pergalės maršalu“ Žukovu pakraupo, išgirdęs kokia kaina buvo kalama pergalė. Žukovas naudojo gyvą jėgą, kai karius pasiųsdavo atakuoti priešą per minų lauką, taip praskiriant kelią tankams. Amerikiečiai kariavo saugodavo karius nuo beprasmių aukų.
Ne paradų maršai turėtų skambėti Rusijoje , o plazdėti gedulo vėliavos, gedint dėl kruvino karo aukų. Sovietinių karių kapai nukloję ir Suvalkiją, nes čia pasienio su Rytų Vokietiją teritorijose vyko ypač kruvinos kovos. Vien Vilkaviškio rajone septyniose raudonosios Armijos masinėse kapavietėse perlaidota apie dešimt tūkstančių raudonarmiečių.
Lietuviai – tolerantiška tauta. Gerbia visuose karuose visų karo aukų atminimą, ir gegužės 9 d. vadinamose broliškose kapinėse apsilankė pavieniai asmenys, seniūnijų atstovai, padėjo gėlių , uždegė pagarbos žuvusiam kariui žvakeles.
Nuotraukose – atminties ženklai karo aukų kapinėse.