Tiems, kurie turi ilgesnę nei auksinės žuvelės atmintį, ši šaltoka ir balta žiema yra tiesiog mūsų lietuviška žiema. Tiems, kurie nebeatmena prieš kelis metus buvusių šaltokų žiemų, tai vadinasi žiemos anomalija. Ir vienu, ir kitu atveju kalba sukasi apie gausybę sniego. Sniego, kurio kritimas iš dangaus buvo apibūdinamas žodžiu sninga, o dabar kažkodėl šis „procesas“ vadinamas snygiu…
Sniegas neturi spalvos. Kodėl? Nes tai tiesiog sušalęs vanduo, todėl jis yra skaidrus. Baltą spalvą matome todėl, kad sniego kristalai laužo šviesos spindulius. Taip kalba mokslas, o štai eskimai, anot jų kalbą kažkada tyrinėjusio antropologo Franz’o Boas’o, tą patį sniegą gali apibūdinti keliomis dešimtimis žodžių. Mes žinome tik du – baltą ir itin populiarų geltoną.
Tai tiek romantikos ir mokslinių žinių apie sniegą, o realiame gyvenime gausybė sniego mieste sukelia aibę problemų marijampoliečiams, jų automobiliams, paukšteliams ir miesto valdžiai. Kviečiu surasti tris skirtumus šiose nuotraukose – kairėje Vilkaviškio gatvėje šaligatvis nuvalytas gyventojo, dešinėje – nuvalytas įmonės, kuri prižiūri Marijampolės gatves ir šaligatvius.
Gerai, sufleruoju, gyventojas (-a) nuvalė tvarkingai, jis tai padarė nemokamai ir už jo darbą dėkingi visi, kurie eina šia gatve. Įmonė „peržegnojo” šaligatvį traktoriuku, jie už tai gauna neblogą atlygį iš mūsų visų sumokėtų mokesčių, ir visi einantys gatve jų darbą keiksnoja.
Moralas: „Ant kelmų susėdę tarės/Gruodis, sausis ir vasaris./Mes visi žiemos vaikai,/Ir visų balti plaukai“.( poetė Zita Gaižauskaitė) Kažkas vaikystėje tingėjo mokytis. Kas?