Pirmadienis, 23 gruodžio, 2024
Daugiau
    PagrindinisNaujienosAtmintinė pramogaujantiems prie vandens: ką daryti nelaimės atveju?

    Atmintinė pramogaujantiems prie vandens: ką daryti nelaimės atveju?

     

    Vasara – smėlėtų kojų ir maudymosi kostiumėlių sezonas. Nors ir atėjo paskutinis jo mėnuo, karščiai tik stiprėja, todėl daugelis laiką leidžia bei karštį įveikti bando eidami į paplūdimį. Tačiau prie vandens gali tykoti nelaimės.

    5 patarimai, ką daryti nelaimės atveju:

    Jei sutraukė koją – lipkite iš vandens

    Jei būnant vandenyje koją sutraukia mėšlungis ar prasideda kiti raumenų spazmai, stenkitės kuo greičiau išlipti iš vandens. Išlipę iš vandens skaudančią vietą pratampykite ir pamasažuokite, uždėkite šildantį kompresą. Jei skausmas išlieka ilgiau, jam numalšinti naudokite priešuždegiminius vaistinius preparatus.

    Jei skęstate – kuo garsiau kvieskite pagalbą

    Jei išlipti iš vandens negalite ir pradėjote skęsti, kelkite kuo daugiau triukšmo tam, kad jus išgirstų aplinkiniai žmonės. Akivaizdžiai parodykite, kad skęstate ir jums yra reikalinga greita kitų žmonių pagalba. Plaukimo baseinuose ar prie vandens telkinių vasarą būna labai daug žmonių, daugybė jų taškosi vandeniu ir pastebėti į nelaimę patekusį žmogų – ypač sudėtinga. Todėl labai svarbu akivaizdžiai parodyti, kad esate bėdoje.

    Atsipalaiduokite ir leiskite kūnui plūduriuoti

    Kartais nutinka taip, kad pagalbos šalia nėra. Ironiška, tačiau taip nutikus – svarbiausia nusiraminti ir pabandyti atsipalaiduoti. Nors paprasčiau pasakyti, nei tai padaryti situacijoje, kuri kelią grėsmę gyvybei, atpalaiduotas kūnas turi natūralią savybę plūduriuoti vandens paviršiuje. Stenkitės laikyti kūną kuo horizontalesnėje padėtyje, iškelkite galvą virš vandens ir nepamirškite kvėpuoti. Jei įmanoma, rankomis stenkitės švelniai stumtis link kranto.

    Kontroliuokite kvėpavimą

    Greitai judančiame ar banguojančiame vandenyje (pavyzdžiui, jūroje) labai svarbu nuslopinti paniką ir norą šauktis pagalbos. Skęstant vanduo patenka į kvėpavimo takus bei plaučius, todėl labai svarbu užčiaupti burną ir stengtis nekvėpuoti, kol galva neiškils virš vandens. Išnirę greitai ir giliai įkvėpkite ir vėl sulaikykite kvėpavimą, kol iškilsite į vandens paviršių. Šiuo atveju ypatingai svarbi savikontrolė – jei pavyksta nesupanikuoti ir nekvėpuoti po vandeniu, išgyvenimo tikimybė yra gana didelė.

    Pamatę nelaimę kvieskite gelbėtojus

    Jei leisdami laiką prie vandens pastebėjote skęstantį žmogų – kvieskite gelbėtojus. Nepulkite į vandenį patys, ypač jei nesate tvirtas plaukikas. Taip galite ir dar labiau pabloginti situaciją, ir apsunkinti darbą gelbėtojams. Svarbiausia, kad ir prie kokio vandens telkinio atostogaujate, elkitės atsargiai ir atsakingai – nekelkite pavojaus nei sau, nei aplinkiniams.

    1 KOMENTARAS

    1. Skaitau vasarinius straipsnius, nu ir taaaip noriu greičiau šiltojo sezono. Nusipirkau nuostabų maudymosi kostiumėlį, nesulaukiu kada galėsiu bėgti į ežeriuką.

    PARAŠYKITE KOMENTARĄ

    Prašome parašykite savo komentarą
    Prašome parašykite savo vardą

    SAVAITĖS SKAITOMIAUSI

    spot_img

    SAVAITĖS CITATA

    Šventasis Raštas, Naujasis Testamentas, Jn 8, 1–11

    „Kas iš jūsų be nuodėmės, tegu pirmas sviedžia į ją akmenį“. Laimos Grigaitytės nuotrauka.

    RENGINIAI

    spot_img
    spot_img
    spot_img