Kol kas gyvenimo ir kasdienybės eiga išlieka nenuspėjama. 2020 metais prasidėjusi COVID-19 pandemija iš daug ko atėmė laisvalaikį. Aišku, tai mažiausia netektis, kokią galima patirti pandemijos metu, tačiau ji vis tiek erzina, neramina ir kelia depresiją. Mokslininkų ir psichologų teigimu, judėjimo apribojimų metu žmonės daug dažniau ir stipriau jautė liūdesį ir neviltį. Tai – labai blogai. Dėl to mes nusprendėme paruošti straipsnį ir jame pateikti net 9 dalykus, kurie praskaidrintų ar pakeltų nuotaiką per karantiną ar tuomet, kai esate saviizoliacijoje.
1. Nauja knyga
Kas sako, kad knygos tapo atgyvena? Tikrai ne. Visų pirma – labai smagu plėsti savo perskaitytų ir turimų knygų kolekciją. Visų antra – įtraukianti ir įdomi istorija arba intriguojantis faktinis leidinys tikrai sukaustys jūsų dėmesį bei privers mintimis atsiriboti nuo lėtai slenkančio laiko tarp keturių sienų. Knygas galima skaityti ir elektroniniu būdu, tačiau tenka pripažinti, kad seno gero kieto viršelio niekas neatstos. Jeigu norite praskaidrinti savo dieną ar savaitę, įsigykite naują knygą. Tai patogiai galite padaryti paspaudę čia.
2. Dėlionė
Gana panašus pirkinys į knygą. Panašumas tas, kad abu dalykai pareikalaus nemažai laiko, dėmesio ir susikaupimo. Didžiausias skirtumas yra tas, kad, jeigu izoliuojatės ne vieni, o pvz., su antra puse ar šeima, tai dėlionė yra puikus grupinis užsiėmimas. Dėlioti rinkitės ne mažą, o bent 2000 detalių dydžio pūzlę. Mažesnę paprasčiausiai labai greitai sudėsite, o su tokia gali reikėti ir kelių ar net keliolikos prisėdimų. Taip karantinas praeis gerokai greičiau.
3. Filmai ir serialai
XXI a. turi savo privalumų. Dabar nebūtina eiti į kino teatrą ar turėti pačius pačiausius televizijos kanalų paketus, kad galėtumėte žiūrėti naujausius filmus ir serialus. Pakanka prenumeruoti „Netflix“, „HBO“, „Amazon Prime“ ir galite vienu metu pasiekti tūkstančius serialų ir filmų. Na, o tuo metu, kai esate uždaryti tarp keturių sienų, filmai arba ypač serialai gali padėti prastumti daug laiko. Pasižiūrėkite į programėlių siūlomas rekomendacijas arba paieškokite nematytų filmų, kuriuos norėjote pažiūrėti ir pasibaigus saviizoliacijai būsite pilni įspūdžių ir emocijų.
4. Sportas
Be abejonės, geriau sportuoti ne tik namuose, tačiau ir po atviru dangumi, bet, jeigu apribojimai griežti, tuomet teks paprakaituoti savo svetainėje ar miegamajame. Visada galima pagalvoti apie tai, kokia veikla būtų naudinga jūsų kūnui. Galbūt trūksta ištvermės? Tuomet tiks aerobika, bėgimas, dviračio treniruoklio mynimas. Norite gražesnio kūno? Raskite pilvo presą ir pageidaujamų raumenų grupių treniruotes „YouTube“ platformoje bei jas atkartokite. Jaučiate stresą ir norite daugiau atsipalaiduoti? Nieko nebus geriau už jogą. Pagal savo poreikius ir namuose turimą įrangą, galite rasti patogų būdą palaikyti kūno tonusą. Na, o po karantino jau būsite ištvermingesni, stipresni ar turėsite dailesnes kūno linijas.
5. Siuvinėjimas
Galbūt ši veikla labiau imponuos moterims, tačiau ir vyrams mokėjimas siūti gali būti naudingas. Galbūt kojinių ar megztinio nusimegzti ir nesinori, tačiau bent jau išmokti įsisiūti sagą, užsiūti skyles ar jas užlopyti yra tikrai naudingi įgūdžiai bet kuriam žmogui. Na, o, jeigu norite atsipalaiduoti, griebkite adatą arba vąšelį į rankas ir pirmyn!
Tokia veikla ir pats procesas, kol kažką bandysite pasiūti ar numegzti – truks tikrai ilgai, dėl to ir pats buvimas namuose ne taip prailgs.
6. Pasigaminkite kažką ekstravagantiško
Rutina ir nuolatos besikartojantys dalykai gali išvaryti iš proto. Žmogus ne šuo, rutinos ir rėžimo jam reikia gerokai mažiau. Jeigu nėra nenuspėjamų dalykų bei laisvės daryti, ką ir kaip nori (bent kartas nuo karto), tada pasidaro labai sunku. Dėl to verta pasidairyti internete ir rasti skanių receptų, kuriuos galėtumėte pasigaminti namuose. Ar tai pyragas, vidutiniškai apkeptas jautienos antrekotas, koks nors ypatingas troškinys ar sveikuoliškas užkandis – paeksperimentuokite ir pradžiuginkite save bei namiškius unikaliais patiekalais. Juo labiau, kadangi maisto produktus internetu užsisakyti lengva (pakanka paspausti čia – https://www.varle.lt/maisto-prekes/), tai to nepadarę tikrai iš savęs atimsite daug džiaugsmo.
7. Naujos kalbos mokymasis
Dar vienas geras laisvalaikio praleidimo būdas yra naujos kalbos mokymasis. Tai užims jūsų protą ir mintis, lavins atmintį, praplės akiratį. Kalbos mokytis galima nemokamai. Užtenka atsisiųsti nemokamą programėlę ir galite išmokti susikalbėti anglų, rusų, vokiečių, italų, ispanų, prancūzų ar mažiau populiariomis, išskirtinėmis kalbomis. Tai ne tik padės prastumti laiką, bet ir praturtins jus, kaip asmenybę.
8. Žinių tikrinimas ir protmūšiai
Dar viena veikla, kuri užima protą ir aprūpina jį darbu – protmūšiai bei galvosūkių tipo žaidimai (angl. trivia). Žaisdami juos būsite priversti įjungti savo protą bei jį mankštinsite. Būtent tokios veiklos nebuvimas karantine ar saviizoliacijoje varo į neviltį. Tad, jeigu pavyktų prisijungti prie virtualių protmūšių ar spręsti kokius nors testus bent valandą per dieną – blogos nuotaikos tikrai neturėtų būti.
9. Vaizdo skambučiai su artimaisiais ir draugais
Galiausiai reikėtų nepamiršti sau artimų ir brangių žmonių. Susiskambinkite, susisiekite ir bendraukite. Artumo bei socializacijos nebuvimas skaudina, tačiau galima bent minimaliai tą liūdesį sumažinti ir tuštumą užpildyti.
Irenos Tamulynienės nuotrauka.